Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nem jó a kapcsolata a...

Akinek nem jó a kapcsolata a szüleivel, hogy mondtátok el, hogy kisbabátok lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet kissé bonyolult. Nem vagyok fiatal, 30 éves vagyok. Régóta külön élek a szüleimtől, egyetemre másik városba jártam.

Egyetem után hazaköltöztem és dolgoztam.

Kislány korom óta a családi vállalkozás a munkahelyem. Ebből rengeteg a balhé sajnos :( Szóval ez még maximum 1,5 évig áll fenn.


Na most végre sikerült a baba, várandós vagyok, de a család azt sem tudta, hogy akartunk gyereket. Ők úgy tudják sosem lesz, nem szeretném. Ez egészen addig állt is, ameddig meg nem ismertem a párom.


Szülői részről alkoholprobléma is áll fenn. És komoly régebbi sérelmek.


Na most ezek után ez sokkoló hír lesz. Mégis hogyan közöljem, hogy örüljenek és ne nevezzenek idiótának?


2019. jún. 26. 18:38
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsi kissé zavaros és talán bagatell problémának tűnhet. Látom, hogy mások tényleges gondokkal küzdenek, én meg ilyen apróságon agyalok, de hátha van valaki, aki hasonló cipőben járt. Kíváncsi vagyok mire számítsak.
2019. jún. 26. 18:42
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Vigyél egy üveg bort, az megcsapja a fejüket ebben a nagy melegben 10 perc alatt, és aztán már azt mondasz el nekik amit csak akarsz, fülig ér majd a szájuk.
2019. jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hogy erre én nem gondoltam 🤔😁


Csak az egyik szülő iszik, de sajnos ő ritkán mosoylgósra. Inkább az a billegős, beszólós típus. Ez is az egyik oka, hogy tartok a reakciótól. Végtelen intelligens emberről van szó, de iszákos ember nem gondolkozik, csak kötekszik és kritizál. Egyébként sem béketűrő, senkinek semmit nem néz el. Viszont ő sosem beszél a hátad mögött. Mindig a pofádba kapod a véleményét, ha kérdezted, ha nem.

2019. jún. 26. 18:58
 4/19 anonim válasza:
76%

Szia! Sajnos nem tudok tapasztalattal szolgálni neked, de először is gratulálok a babához! Kívánom, hogy egészséges és boldog élete legyen! :)


Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy a szüleiddel. Ha nem is ugyanígy, de nekem sincs jó kapcsolatom, elsősorban édesanyámmal. Úgy gondolom, hogy nem lehet semmi baj, hiszen nekik unokájuk születik, gyarapodik a család, neked pedig ez egy új lehetőséget kínál. Sajnos nem tehetünk arról, hogy milyen családba születünk, hogy kik a szüleink. Azonban amikor mi is szülők leszünk eldönthetjük, hogy hogyan neveljük a gyerekünket, tanulhatunk szüleink hibáiból, hiszen a saját bőrünkön tapasztaljuk meg azokat.

Ne haragudj, ha durván fogalmazok de egyszerűen ez már "nem az ő dolguk", hanem ez már rólad, a párodról és a születendő kicsiről szól, ez a ti közös történetetek kezdete. Egyszerűen mondd el nekik, egy szerinted jónak megítélt pillanatban. Esetleg gondoltál arra, hogy külön-külön osztod meg velük a hírt? Nyilván nem mindegy neked, hogy a szüleid hogy fogadják majd a hírt, de tényleg gondolj arra, hogy ez már egy új, valami jobb kezdete!

A legeslegjobbakat kívánom nektek, szurkolok! :)

2019. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Nagyon kedves vagy :)


Jól estek a szavaid :) a gyerek baromi nehezen jött össze. A doki szerint nem is lehetett. Hát ő mégis létrejött 🤗


Most az a tervem, hogy az egyiknek elmondom és az elmondja a másiknak, egy arra alkalmasnak ítélt pillanatban. Egyre szánalmasabban érzem magam emiatt a taktikázás miatt, de ez tűnik a legjobb ötletnek 😁😁

2019. jún. 26. 19:46
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha meg apád húzza a száját, mondd meg neki, hogy lehet amikor 18 év múlva kilép a munkaerőpiacra a gyereked, akkor egy sörgyárban fogja apád sörös rekeszeit pakolni. Ezzel tuti felnyitod a szemét, és imádni fogja a gyereket, sőt alig várja, hogy felnőjön és munkába álljon.
2019. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a babához! Jöoó egészséget!


Hohgy mondd el? Állj a dologhoz pozitívan. Minden épeszű eüber örülne a hírnek, rendezett párkapcsolatban a felnőtt lánya babát vár. Vedd úgy hogy öket is szétveti majd az öröm. Minden ezzel ellentétes reakció már nem neked szól v a babának hanem az ö bajuk. Ha úy esne, ökmaradnak ki a boldog babavárásból. Egyébként én ismerek olyan nagymamát aki elsöre teljesen magaa alá került, most meg nem lehet másról hallani csak a csodálatos unokáról.

2019. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a doki hazudott,de gratula a babához. :)

A szüleiddel ne foglalkozz,ez nem fog semmin változtatni,hogy az unokájukat várod,ugyanolyanok vagy még rosszabbak lesznek.

2019. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) hát majdnem én is megkérdeztem minek hazudott 🤗😁😁😁
2019. jún. 26. 21:36
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem anyammal rossz a kapcsolatom.Sose volt jo.5 év utan terhes lettem a baratomtol.Terveztük.Elmentem hozzájuk es elmondtam hogy terhes vagyok.Egyből uuristen mi lesz most,de jól meggondoltam e,ő nem fogja pesztralni..stb...pedig csak annyit mondtam hogy terhes vagyok.Akkor életemben először megmondtam neki hogy ha nincs egy ilyen jo hírre pár jo szava es csak kàrogni tud akkor ne is mondjon semmit es ott hagytam.Ugyan olyan a viszonya az unokajaval mint velem.Semmilyen.
2019. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!