Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig lehet egy...

Szerintetek meddig lehet egy buliban egy 15 éves lány?

Figyelt kérdés

Holnap lesz egyik ismerősöm(fiú) születésnapi bulija, egy különálló házban, és max 10-en leszünk. Anyum elég nehézkesen akar elengedni, pedig elég közel van hozzánk az a ház, olyan 7 percnyire. Egyszer volt ott már egy házibuli féleség, akkor is szülinap, és akkor hazahozott egyik bnőm apukája autóval, és itthon megérezte anyu hogy ittam egy kicsit. Most ezért nem akar nagyon elengedni, de tanultam a dologból és tudom hol a határ.. Nem vagyok csavargós típus, nem járok el estig sehová, eddig ha elmentem, 8nál később nem értem haza(nyáron).A tanulmányi eredményem kitűnő volt 8 évig(most ballagtam). Nem cigizek és inni is csak nagyon ritkán iszom.

Szóval.. Holnap ugye ha el is megyek akkor kb. mikor van az az idő amikor már jó lenne ha otthon lennék? 5-re megyek. Mellesleg a nagy része ott is fog aludni, de én ha engednének se nagyon aludnék ott. Szerintetek? Haza is kísérnének elvileg.


2010. júl. 8. 22:22
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
36%
Egy rendes lány már 10kor ágyban van.... hogy éjfélre hazaérjen!
2010. júl. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nos, 23 vagyok, 18 éves koromig max 2ig tudtam kikuncsorogni, hogy elmehessek... hm! Aztán elkezdtem bulizni, de amíg otthon éltem, mindig megkérdezték, hogy mikor jövök... 15 évesen meg éjfélig voltam kijárós, de pontos voltam mindig :P
2010. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
93%

15 évesen tuti,hogy megfogom szabni neki még,hogy mikor induljon haza.Ideálisnak az éjfél,negyed 1-et tartom,összesen 15 percet késhet(ekkor még nem kap büntetést).De mondjuk már fél óránál kap büntit,az pedig a másnapi korán kelés lesz.

16 évesen azt szabom meg neki,hogy 2-3 óra között érjen haza.

17-18 éves korában pedig csak azt mondom neki,hogy ne igya le magát a sárga földig,ne drogozzon,és ne érje semmiféle baleset..

2010. júl. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem éjfél.

Mint mondtad, nem laktok messze, tudom, hogy ciki, de mi lenne, ha a szüleiddel megbeszélnéd, hogy valamelyikőjük menjen eléd?

2010. júl. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:
16%
15 éves lány vagyok..már 16 leszek 2ig vagyok mindig de 5kor jövök és sose veszik észre :P de nem is haragudnának annyira..
2010. júl. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mégis mit gondol itt az a sok 14-15 éves válaszoló... Mikor én voltam annyi, eszembe se jutott hogy akár másnap reggel menjek haza bárhonnan is. Sosem engedtek el hajnalokig, 10-12 körül mindig itthon kellett lennem, nem ám máshol alszok... Kitudja kik lesznek ott, és mi történik. Alkohol, fiúk. Pláne hogy már máskor is ittál, és anyukád megérezte rajtad, így nem tudom mit fog gondolni, mit csinálsz majd megint. És teljes mértékben meg is értem. Ha egyszer eljátszottad a bizalmát, mi a garancia arra, hogy ez megint nem fog megtörténni? Semmi. Így szerintem ne is csodálkozz ha nem enged el hajnalokig. Nem tudom mi van a mai fiatalokkal, és a szülőkkel. Sok szülő nem is tudja mit csinál a gyereke ilyen bulikban, pedig akkor biztos nem engedné el... De úgy látszik nem igazán érdekli őket. Én először 17 évesen mentem el bulizni, de akkor is max. 2ig. Akkor is csak azért engedtek el, mert a barátommal mentem, aki haza is kísért. Most, hogy 19 vagyok, most van az hogy nem kell engedélyt kérnem, ha menni akarok. Tudják hogy nem iszok, és nem csinálok hülyeségeket. Ja, és senki se mondja hogy 14 évesen már tudja hogy ő meddig fogja elengedni a gyerekét x évesen. Állítom ha ő lesz 30-40, inkább kötözné a gyereket egy székhez, hogy biztonságban tudja, mintsem elengedni bármilyen buliba. És a lányokat alapból jobban féltik. Akiket meg engednek, azokat meg lehet nézni hogy mi lett belőlük 18 éves korukra...
2010. júl. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a sok választ,nem számítottam rá,hogy majd ennyien írtok.Holnap(vagyis ma,csak majd nappal,most tel.-ról vagyok) majd még írok választ 1-2 dologra.:)
2010. júl. 9. 01:02
 28/34 anonim ***** válasza:
51%

Az én anyukám sosem mondta meg, mikorra legyek otthon. Általában a barátommal mentem éjjeli szerepjátékra (rpg), általában 3-4-ig tartott, de gyakran nem is hozzánk mentünk aludni. Mindez 13 éves koromtól.

Mindig örültem ennek, noha ott volt az érem másik oldala is, hogy nem igazán foglalkozott velem.

Ha a lányom lennél, akkor azt mondanám, hogy vagy aludj ott, vagy legyél itthon fél 12-re, ne igyál és ne cigizz, ne drogozz. Ha nem késnél és betartanád a feltételeket, akkor legközelebb maradhatnál kicsivel tovább. Ne feledd, még csak 15 éves vagy, tudom, ilyenkor mindenki nagylánynak meg nagyfiúnak gondolja magát. Én is így voltam ezzel. :)

Jó szórakozást!

18/L

2010. júl. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

nagyon durva hogy egyes 14-15 évesek így szabadjára vannak engedve. nem értettem sose,miért jó az éjszakázás bárkinek is.

kedves kérdező,maximum 11 órát mondanék én. nem tudod mi veszélyek vannak éjjel? akár 7 perces az út akár 30.

nem vagyok öreg,de nekem ez túlzás. én örültem mindig ha délután,esetleg fél nyolcig kinn lehettem ami ritka volt.

ebben a korban felesleges. 16-17 éves kortól már inkább. én 17 vagyok de mégse járok éjszakázni,pedig megtehetném,mert nem otthon élek már jó ideje.

de ahány ház annyi szokás. csak nehogy visszájára forduljon.

2010. júl. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

14 évesen kezdtem el bulizni járni,első középiskolai évben..Anyu elengedett,de csak úgy ha az utolsó busszal hazajöttem..mindig betartottam,sosem késtem,mindig megvárta míg hazaérek..abban az időben nem is kóstoltam meg az alkoholt,tehát se pia,se cigi,se drog...aztán 15 évesen mielőtt elmentem bulizni szóltam neki,hogy megakarom kóstolni a pezsgőt,de nem annyit inni,hogy ne találjak haza...bele egyezett,tudott is róla,ugyanúgy utolsó busszal jöttem haza,nem voltam részeg...megbízott bennem apával együtt,aztán amikor betöltöttem a 16-ot már néha-néha elengedtek éjszakázni is,hogy tudjam milyen is az éjszakai élet..de az első busszal így is hazakellett jönnöm :) most 17 vagyok és már elengednek mindig éjszakára,de minden reggel csörög a telefon,hogy jól vagyok-e,merre járok épp,és ha baj történik,sms-tküldök,bár eddig egyszer kellett amikor a bokám ripityára tört én meg nem vettem észre xD.

Szerintem egy 15 éves lánynak maximum éjfélre otthon kell lennie.:) De ha anyuddal jó a kapcsolatod,és megengedi hogy ott aludhass,akkor meg könnyebb dolgod van mert eldöntheted hogy mit szeretnél.Mielőtt elmész otthonról,és nincs kulcsod,kérd meg h negyed egyig ne zárják be az ajtót,hátha hazaesel mégis :)

2010. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!