Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így az utcára is kerülhet valaki?

Így az utcára is kerülhet valaki?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, sőt, kettő is, akik a párjuknál laknak évek óta párkapcsolatban. Nem házasok. Az egyik nő dolgozik és van egy 13 éves fia. A férfié a ház, a szüleitől kapta. Kb. egy éve nagyon zsarnok a párja és azzal rémiszgeti a nőt, hogy kifogja rakni. Tényleg csak úgy kirakhatja?

A nőnek nincs lakása semmije. És 60 ezret keres.

***

A másik nő, ő egy jó barátnőm, szintén élettársi kapcsolatban él egy férfivel 12 éve. Van 4 gyerekük és a nő otthon van velük. A férfi aránylag jól keres és van nagy háza (amit örökölt). A barátnőm amióta együtt van ezzel a férfival 27 éves kora óta nem dolgozott csak szült és nevelte a gyerkőcöket. A férfi veri a nőt 2-3 éve és a nő nem tudja mi tévő legyen.

Ő is az utcára fog kerülni? (volt neki 400 ezer Ft öröksége, amikor a szülei meghaltak mert sok testvére volt de az a pénz sehol már).

A b.nőm 4 gyerekkel semmi keresettel az utcára fog kerülni? Vagy a párjánál lesznek a gyerekek?


Ilyenkor kapnak valamit az együtt töltött évekért?


2010. júl. 8. 13:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én nem is tudom honnan veszik, hogy közös lesz. Hogy lehet valaki ilyen hülye már elnézést?
2010. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%

etikus intelligens ember nem hagyja pucér seggel az utcára kerülni a gyerekeit, és a gyerekei anyját.

ismerek egy fickót, aki nem vette feleségül a nőt, de volt egy közös kislányuk. amikor szétmentek az ember eladta a lakást, a fele árát odaadta az asszonynak, és visszaköltözött a szülői házba, hogy legyen aki főzzön rá. :D

na, de legalább a nőci tudott venni egy kis lakást, és nem albérletben kell nevelnie a gyerekét. ezen felül a pasi még gyerektartást is fizet.


attól hogy két ember elválik, még nem kell úgy viselkedni mint valami aljas féreg.


egyébként igen, utcára kerülhet akárki.

mondjuk ha a 4gyerekes nőci kiharcolja magának a gyerekeket, akkor talán igényelhet önkormányzati lakást

2010. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
7%

de fog kapni, mivel 12 éve a gyerekeket neveli, és háztartást vezet, és bizony meg fogják ítélni neki...amúgy nagyon jól tudod, hogy miért nem dolgozott a nő, az ilyen ipséknek ez a taktika...először bűbáj minden, majd elmar mindenkit a csaj mellől, családot, barátokat, ismerősöket, majd jön az "én majd eltartalak" szöveg, a sok kölyök....a csaj teljesen elszigetelődik, legfeljebb a boltba jár el, de még onnét is percre pontosan haza kell érnie.... teljesen függ anyagilag és érzelmileg a palitól...



bár tényleg nemfog asszonytartást kapni, mert sose fogja elhagyni a palit, ha mégis, akkor bujkálni fog előle, nem bíróságra menni


de nem tartom mocskos dolognak, hiszen otthon dolgozott, amúgy egy férjnek ugyanúgy jár...pl ha egy nála 5-6-szor többet kereső feleség elhagyja ;)

2010. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én sem tudom honnan veszik, szép lenne, ha így lenne mit mondjak. Így sem mernék házasodni, nemhogy még úgy :D Áhh, ez soha nem lesz így, mégis milyen alapon lenne közös bármi? Majd ha ad bele valamit, akkor talán, addig nem.
2010. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14:07 én is ismerek olyat, aki a lakásrészét ráíratta a gyerekekre, a kocsit meg az asszonyra, hogy mégse gyalog kelljen cígölni a 3 gyereket mindenhova...igaz, ők a mai napig jóban vannak
2010. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%
Miért járna? Nem kötelező különböző keresetű emberhez hozzá menni. Tehát ha én most hozzámegyek egy milliárdos faszihoz, hiába szokom meg a luxust, egy büdös fillért nem kapok csak azért, mert élveztem az otthoni medence élményeit. Ez nem így működik. 27 éves, nem 22, nem fog kapni, az meg hogy hiszékeny egy dolog, ezzel a bíróság nem fog foglalkozni, mert mindenki azt mond amit akar. Csak a tényeket nézik, ez az objektivitás lényege, márpedig 27 évesen biztosan van végzettsége és vissza tud helyezkedni a melóba. Ha meg GYES-en van a legkisebb gyerekkel, akkor a GYES-t továbbra is kapja, de őt nem köteles eltartani senki.
2010. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

39 éves, nem 27...és csak addig járna neki, míg munkát nem talál ;) 39 évesen 0 tapasztalattal...hát nem sok esély lenne


amúgy az asszonytartáshoz nem csak a különböző kereset számít,, hanem sok egyéb tényező, pl ha anyuci elvárja a pasitól, hgoy otthon legyen és ne dolgozzon és ezt válás esetén bizonyítani tudja, akkor jó eséllyel kap valamit egy ideig az ex-től ( más kérdés, hogy kinek mi a véleménye egy ilyen pasiról)...fordítva ugyanúgy...+ ha gyerekek is érdekeltek az is számít ill számít, hogy mekkora életszínvonal-esés lenne...DE annak ellenére, hogy a magyar jog megengedné ezt, kevesen élnek vele és még kevesebbszer ítélik meg....


+ ugye, normális házasságokban ilyen jelentős vagyonkülönbségnél ezeket a kérdéseket szerződésben fixálják ;)

2010. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki megörökölte azt a házat, amiben születése óta lakik, az a ház az övé. Hiába házasodik meg, hiába élnek együtt X évet, a ház a férfié. Hozzá lehet menni a 80 éves milliárdoshoz is 25 évesen, lehet élni luxusban, de ha az aggastyán kidobja, akkor a nő nem követelhet semmit.
2010. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint a barátnőm sz*rban van. (4 gyerekes, akit vernek). én mindig is mondtam neki, hogy házasodjanak össze, de a nő nem merte kérdezni. Jó tapló a pasi, nem is akart házasodni, csak mindent ingyen.

Nekem van lakásom és ha férjhez megyek ( a barátomhoz) én is házassági szerződést akarok kötni. Tudom, hogy zavarni fogja a páromat, de amiért megdolgoztam, az az enyém és marad. De itt írtátok, hogy a házasság előtt szerzett vagyon már az különvagyonnak számít a házasságban is?


A barátnőmnek és a gyerekeinek biztosítok lakhatást ideiglenesen, amíg haelyre nem rázódik. De az biztos, hogy még ma költözik hozzám gyerektől. Munkahelye is lesz augusztustól, már felvették, persze azt is titokban intézte, amikor a párja nem volt otthon.

Úgyhogy én támogatom őket, de azért talán gyerektartást követelhet, mert 4 gyerek az 4 és nem egy.

2010. júl. 9. 15:46
 20/23 anonim ***** válasza:
89%

A négygyerekes barátnőd nincs akkora sz@rban.

Hiába nem övé a ház(ha összeházasodtak volna,akkor sem,mert mint sokan írták a különvagyon nem közös)

Kérheti a kizárólagos lakáshasználatot a közös gyermekekre való tekintettel.Más kérdés,hogy egy agresszív embert felbosszantani nem okos dolog.

barátnőd kit tehet,Mivel munkahelyet úgyse fog találni négy gyermekkel,elköltözik egy kis faluba,ahol olcsó az albérlet,a falu örül,hogy az ovit nem kell bezárni,mert van gyerek,ő meg alkalmi munkákból+gyerektartásból+anyaságiból+családiból eléldegél.Ha elég szorgalmas nem is fog rosszul járni...mindenesetre nyugodt élete lesz.


A másik barátnődet nem értem.Se közös gyerek,se közös vagyon,talán mazohista?Már rég össze kellett volna pakolnia.Ezek a körülmények nem tesznek jót a gyerekének.

2010. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!