Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menj dolgozni és költözz!...

Menj dolgozni és költözz! Mért mindig ez a válasz?

Figyelt kérdés

Több helyen észrevettem h a válaszadók csak ezt tudják hajtogatni. Ha 20on éves egyetemistának vannak problémai otthon,ha munkanélküli srácnak,ha 1ini középiskolással/gimisnek,ha 14 éves gyereknek,stb.. Mindig az a válasz h költözz és menj dolgozni.

Abba senki nem gondol bele,h nem olyan egyszerű munkát találni? A középiskolás meg elég sok mindenben függ a szüleitől. A 14 éves meg még diákmunkát se vállalhat!


2010. júl. 7. 17:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Munkát találni nem egyszerű, főleg bizonyos régiókban. Sajnos sok szülő azt hiszi mindent szabad, persze a gyerekekben is van hiba. Beszéljük meg? Beszéld meg egy őrjöngő alkoholistával mi a bajod, vagy másnap mikor alig él. Sok embernek tényleg segítség kellene csak szégyen a magyar társadalom szerint. Ezen az oldalon sok ember nem él ár drámákat pedig zárt ajtók mögött súlyos bajok vannak. Sajnos nekünk sem hívta ki a rendőrséget soha. A bátyám öngyilkos lett mert nem tudta megoldani pedig dolgozott iskola mellett. Én elköltöztem mert nem bírtam tudom gyáva vagyok de túl éltem. Sokan gondolnák végig mit beszélnek mikor tanácsot adnak.
2010. júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Azért ez a válasz, mivel egy egyetemistának teszem azt, nincs sok lehetősége. Mert mit tud csinálni, ha nem tetszenek a szülők szabályai? Semmit. A szülőnek onnantól kezdve, hogy a gyerek betöltötte a 18. életévét és cselekvőképes, semmilyen jogi kötelessége nincs a gyerek felé. Ha nem akar neki pénzt adni, akkor nem ad, ha nem akar vele egy fedél alatt élni, akkor az utcára teheti. Nyilván morálisan ez roppant elítélendő szülői magatartás, de jogszerű. Nyilván ezzel a nappal (amikor nagykorú lesz a gyerek), a szülők jogai is megszűnnek, de egyúttal a kötelességek is.


Fiatalkorú gyermek pedig szintén nem tudja kényszeríteni a szüleit semmire. Nyilván ekkor még köteles a szülő az alap dolgokat biztosítani a gyermekének, mint az étel, a ruha, a cipő és a tanszerek és nyilván fedelet a feje fölé. Viszont itt is megteheti a szülő, hogy állami gondozásba adja a gyereket. Jogilag van rá lehetősége. Ám itt még felel a gyerek tetteiért is (részben vagy egészben).


Szóval bárhogy ragozzuk, még mindig jogszerű az "amíg az én kenyeremet eszed..." szülői magatartás. Vagy elfogadja a gyerek a szülei szabályait vagy nem, de viselnie kell a következményeit. A megbeszélésen általában már túl van az, aki itt kérdez. Így pedig csak a megszoksz vagy a megszöksz a megoldás.

2010. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


íme méág egy remek kérdés ahol a 12 éves kisgyereket küldenék el egyesek dolgozni!

2010. júl. 16. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!