Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menj dolgozni és költözz!...

Menj dolgozni és költözz! Mért mindig ez a válasz?

Figyelt kérdés

Több helyen észrevettem h a válaszadók csak ezt tudják hajtogatni. Ha 20on éves egyetemistának vannak problémai otthon,ha munkanélküli srácnak,ha 1ini középiskolással/gimisnek,ha 14 éves gyereknek,stb.. Mindig az a válasz h költözz és menj dolgozni.

Abba senki nem gondol bele,h nem olyan egyszerű munkát találni? A középiskolás meg elég sok mindenben függ a szüleitől. A 14 éves meg még diákmunkát se vállalhat!


2010. júl. 7. 17:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a beszéljétek meg a kedvencem :) Most komolyan, annyira egy ember sem hülye, hogy ha egy egyszerű beszélgetés lenne a megoldás, akkor kétségbeesetten rohan az internet elé.
2010. júl. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek. Ha felvetik hogy esetleg a szülő is kicsit megváltozhatna vagy nincs igaza akkor rögtön lehordják mindennek a kérdezőt. Mert amíg otthon él addig neki semmi joga...
2010. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert konnyu mondani olyannak, akinek nincs olyan problemaja es az o eletere ez a dontes nem hat ki. Es konnyebb elmenekulni a problemak elol, mint megoldani oket (ergo alljon a sajat labara a 14 eves es menekuljon el). Valoban, gondolom, hogy vannak olyan emberek, akik nem valtoznak sosem, igy hiaba beszelsz veluk, hiaba vagy normalis, megtehetsz barmit, a helyzet nem valtozik. De erre nem mindig a koltozes a megoldas, de akkor mi? Nem nagyon van mas. Vagy megszokik vagy megszokik, ha a megbeszeles nem mukodik.
2010. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

én normálisan válaszolok jó?

nekem is ez volt a téma hogy otthon mindig mondta anya hogy menjek el dolgozni és költözzek el.

igen ám csak összehozott a sors egy rendes sráccal és elköltöztem vele és anya ezt bánta is hogy elküldött.de még máig együtt vagyunk és tök jó meg anyuval is felhötlen a kapcsolatunk :D

2010. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
100%
teljesen egyetértek az előttem szólóval! attól hogy valaki otthon lakik, lehetnek problémái én nem hinném, hogy a megoldás a költözés lenne, főleg nem középiskolás korban!
2010. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb ezt leírni és kész,meg van oldva.Sokan még nem kerültek ilyen helyzetbe ezért nem is tudják milyen lehet. + vannak akik ugyan regisztráltak ide,de szerintem még soha 1 igazi segítő választ nem adtak,de beteges kényszert éreznek hogy sok-sok kérdést válaszoljanak meg.
2010. júl. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen kérdést már én is tettem fel, szerintem sem megoldás az, hogy fogja magát a gyerek és lelép, ahelyett, hogy inkább megpróbálnák a családdal közösen megoldani az otthoni helyzetet.
2010. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

én azt utálom a legjobban mikor a 14 évesnek mondják h menj dolgozni,meg h mosson,főzzőn,takarítson,stb...

16 éves vagyok,de emlékszem én 14 évesen nem tudtam főzni,csak elég alap dolgokat,zacskós leves meg tészta kifőzés... Mosogatni meg porszívozni,felmosni tudtam csak(amúgy sztem ez 14 évesen épp elég házi munka,nem kell a gyereket annyira megterhelni) dolgozni meg nem tudtam elmenni,mivel azt is csak 15 éves kortól lehet szülői engedéllyel! Meg amikor olyanokat írnak h akkor menjek el bevásárolni a szomszédoknak pénzért! Hah,nekem soha nem lenne pofám pénzt kérni a nyugdíjas szomszéd nénitől,mert megkér h menjek el neki boltba. Ha én is oda megyek,természetes h ha szól akkor neki is hozok ezt azt.


Jah,és megjegyzem 16 éves vagyok és dolgozhatok,de hiába járok naponta az iskola szövetkezet nyakára,nem hívnak vagy csak nagyon ritkán osztogathatok szórólapot

2010. júl. 7. 18:12
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

Azét,mert otthon is maradhat,szép csöndben és elfogadhatja,hogy a szülei tartják el,ergo ők döntik el,hogy odaköltöztethet valakit vagy sem,hogy megveszik a legújabb telefont vagy sem.

Sőt ha mosogatni,füvet nyírni küldik meg kell csinálni ect..

Csak ugye ez senkinek nem tetszik.Márpedig akkor csak a költözés marad.

Nagyon ritkán láttam olyan családot,ahol panaszkodott a gyermek/szülő,miközben mindenki kivette a részét abból,hogy a család működjön és nem akart senki extra dolgokat/engedményeket.

Ha elolvasod a legtöbb kérdés a7ért van,mert nem mehet a tizenéves hajnalig bulizni,nem akar takarítani,vagy éppen nem kapja meg a legújabb mobilt.

Az egyetemistáknál meg a fő gond,hogy a szüleik nem pénzverdések és nem hajlandók befogadni az épp aktuális párjukat.

2010. júl. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
2%

Kérdező:az,hogy szerinted elég amosogatás házimunkaként az egy dolog.De nem ennyiből áll.

És egy kamasz lány igenis vegye ki a részét.Nem a szomszéd nénitől tényleg nem kell pénzt kérni,hogy viszel neki 5 zsemlyét.De gyerekfelügyeletért,gyümölcsszedésért már lehet.

Pár év múlva is magadnak kell megtalálni a munkát,nem fog bekopogtatni hozzád.Most se elég annyi,hogy bejárkálsz egy irodába.

Megkérdezted a szüleid munkahelyét,a közeli boltokat,a gazdákat?

Mi nyaranta dolgozni jártunk,pedig akkor még egy diákszövetkezet sem volt.(ellenben volt sok fagyizó,gyümölcsös,meg répa,amit kapálni kellett)

2010. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!