Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menj dolgozni és költözz!...

Menj dolgozni és költözz! Mért mindig ez a válasz?

Figyelt kérdés

Több helyen észrevettem h a válaszadók csak ezt tudják hajtogatni. Ha 20on éves egyetemistának vannak problémai otthon,ha munkanélküli srácnak,ha 1ini középiskolással/gimisnek,ha 14 éves gyereknek,stb.. Mindig az a válasz h költözz és menj dolgozni.

Abba senki nem gondol bele,h nem olyan egyszerű munkát találni? A középiskolás meg elég sok mindenben függ a szüleitől. A 14 éves meg még diákmunkát se vállalhat!


2010. júl. 7. 17:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Azért mert egy csomó ember konfliktusai abból erednek, hogy esze ágában sincs belegondolni a másik dolgozó ember helyzetébe. Amikor nem mondhatsz fel, pedig ingyenbe túlóráztatnak, fenyegetőznek, de el kell tartanod a gyerekedet és akkor még ő elégedetlenkedik, akkor bizony a hiba nem a szülőben van.
2010. júl. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

A szülei munkahelyére csak 18 éveskortól lehet menni dolgozni,meg amugy is az a cég diákokat nem foglalkoztat. A közeli kisboltba is szintén csak 18 éves kortól lehet menni,mert a bolt tulajdonosa nem kockáztat azzal h 16 éves gyereket dolgoztat,hiába vagyunk úgymond jóban.

Gyümölcs szedésre meg anyukámék nem engednek el,mert elég sok csöves,meg nemrég szabadult ember megy oda,és anyuéák nem mernek elengedni,pedig hoznak meg visznek.

A környezetemben nincs senkinek gyereke akire vigyázhatnék. Többször hívtam fel hirdetést ahol babyszittert kerestek,de elutasítottak mert túl fiatal vagyok,és inkább tapasztaltabb személyt kerestek. meg én is szoktam kiragaszgatni saját hirdetést h gyerek felügyeletet vállalok,de nem csöng a telefonom ez ügyben.

gazdághoz meg nem tudok menni,mert városban lakok,mamék is panelben laknak náluk se tudok gazdálkodni. ismerősöm nincs falunk,csak ugy meg nem utazok le vmi faluba h munkát kérjek

2010. júl. 7. 18:37
 13/23 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


erről beszéltem!

A kérdező 14 éves,de már elküldenék dolgozni. :D Meg leugatják h biztos nem csinál otthon semmit. Ennél a kérdésnél sztem az anyuka a hibás,mert a gyerek hiába kérdezi h mit csináljon ha nem mond neki semmit az anyukája. Amikor meg segítene akkor elküldi "útban vagy" címszóval

2010. júl. 7. 18:41
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Sokkal egyszerűbb azt mondani, h beszéljétek meg, vagy keress munkát, és költözz el. Azt bírom a legjobban, amikor 16-17 éveseknek mondják ezt. Akiket, mivel még kiskorúak, ha elköltöznek, a szüleik a rendőrökkel vitethetnek haza. És az emberek fejében meg sem fordul, h esetleg a szülő is hibás lehet a dolgokban. Biztos a gyerek a hibás, mert nem tanul, nem segít otthon, cigizik, bulizik, szexel, drogozik.

Ha meg valaki mégis egy érettségivel keres munkát, és elköltözik otthonról, akkor az rögtön milyen hálátlan, meg büdös bunkó. De persze az is, aki otthon lakik a szüleinél egyetem/főiskola alatt. Mert hogy képzeli, h elmúlt 18 éves, már dolgozhatna, nem kötelező a szüleinek eltartani őt, akkor ő a szemét állat, mert egyetemre/főiskolára merészelt menni.

Én is megkaptam már, (nem itthon, hanem ezen az oldalon) h mit képzelek magamról, h már 16 vagyok, és nem megyek nyári munkára. Úgy képzelem, h nincs munka. Ha meg mégis van, akkor csak 18 éven felülieket keresnek. Én is kétnaponta bejárok az iskolaszövetkezetekbe, meg nézem az összes weblapot, még ismerősünk is van az egyik iskolaszövetkezetnél, de egyszerűen nincs munka, csak nagykorúaknak.

Ráadásul egyes embereknek az a vesszőparipájuk, h egy gyereknek, amíg otthon lakik, kuss a neve, nincs beleszólása semmibe, és csak az a jó, amit a felnőttek mondanak. Az a tévképzetük, h az összes tini kurv@, akik minden hétvégén leisszák magukat, és 14 évesen már a fél disco átment rajtuk. És h a gyerek csak arra jó, h elvigye a pénzt, meg h legyen aki kitakarítsa a lakást. Előre sajnálom azokat a gyerekeket, akiknek ilyen szüleik lesznek. Bocsi, h így kiakadtam, csak tele lett a hócipőm a sok hül.ye emberrel. 16/l

2010. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem undorító, amikor gyerekeket küldenek dolgozni. Mit képzelnek? Gyerekkor egy van. Aki úgy gondolja, hogy attól, hogy a gyerek már nagyobbacska akkor be kell szállnia a családi kasszába az mégis mit gondol, amikor felnőtt lesz akkor rákölti a fizetését? A pofám leégne, ha elvenném a gyerekem pénzét, vagy az én saját házimunkámat vele csináltatnám, én vállaltam gyereket és háztartást, nem pedig ő, lesz elég része ebben, ha később akar családot.
2010. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező én ismerek olyat aki nem 14 hanem 8 éves főzött magára különben éhen halt volna, szüleit azt se érdeklte hogy a világon van. De a szülő szent ha ő hibázik akkor az tabu...Sajnos struccországban élünk.
2010. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert annak, aki válaszol csak egy idegen a kérdező és idegen a kérdező összes hozzátartozója is... aki ilyen választ ad, az pont nem tud beleérezni a másik helyzetébe, abba, hogy kötődés van a felek között (a legjobban az tetszik, mikor kijelentik, hogy a férj/feleség az nem rokon), amit szeretetnek hívnak, még akkor is, ha szülő-gyerek épp a legnagyobb hibákat követi el egymás ellen.


A beszéljétek meg válaszok üzenete pedig ez: beszéljétek meg MÁSKÉPP. Végre egyszer az életben más megközelítéssel, a másik szemszögéből is, önmagunkba nézve is, hogy mi sem vagyunk angyalok, elfogadással és megértéssel.


Szegény családban nőttem fel, de sosem mondták a szüleim, hogy a gyerekkoromat áldozzam fel a családi kasszáért, ugyanakkor megértették velem, hogy vannak dolgok, amikre ne is vágyjak. S lám, utólag kiderült, hogy fel tudtam nőni nélkülük.

2010. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A költözz el és dolgozz, általában soha nem így hangzik el. Legalábbis az értelmesebbje szájából.

A legtöbb ilyen kérdésnél unatkozó és meglehetősen fura értékrenddel rendelkező fiatalok nyafogását hallgatjuk, akiket felnőtt létükre eltartanak otthon, és ha nem kapnak meg valamit, szaladnak a sérelmükkel a netre, amit mellesleg szintén a szülők fizetnek. Nekik meg fogalmuk nincs a munkáról meg a pénz értékéről (illetve értéktelenségéről), azt hiszik, a padláson terem, de még ahhoz is lusták, hogy megnézzék, így van-e.

Ilyenkor jogosan merül fel a kérdés, ha ennyire szar életük van otthon, akkor miért nem költöznek el? Nincs pénzük meg munkájuk? Jaj Istenem, a szüleiknek meg van, inkább köszönetet érdemelnének, hogy eltartják. Vagy nem is olyan szar a helyzetük, hogy el kelljen költözni? Akkor meg miért panaszkodnak?

Milyen választ lehet adni az ilyeneknek? Jól van, kicsi 20 éves fiam, élősködj továbbra is, és "próbáld megbeszélni" a szüleiddel, hogy ez így neked nem jó? Ne vicceljetek!!!


Azt is mindenki tudja, hogy 14 évesen nem lehet munkát vállalni. A válaszadók többségében ilyenek írnak: várd meg, amíg 18 leszel, dolgozz, költözz el. Ezt a választ általában olyan kérdezők kapják, akik több piercinggel rendelkeznek, mint ésszel, és azt hiszik, bazi egyediek az feketére festve és halálmadárnak öltözve, pedig tizenkettő egy tucat, egymást majmolják, nevetségesen rondák, és azon panaszkodnak, hogy a szüleik milyen zsarnokok, mert nem engedik őket bulizni, közben egy könyvet a kezükbe nem vennének, mert az mérgező?


Mindenki tudja, hogy nem olyan könnyű munkát vállalni és hogy a középiskolás függ a szüleitől, pontosan arra akarnak rávilágítani, hogy a függés kölcsönös. Adok-kapok. Nem lehet csak kapni, ahogy azt sokan képzelik.

2010. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen suli után megcsináltam minden házimunkát,elmentem hugiért a suliba és mégis azt kaptam a drága jó apámtól,hogy takarodjak a háztól,mert én 1forintot nem adok haza.(az nem számitott,hogy ő már hónapok óta 1garast se adott haza).Én nem a dicséretért csináltam,hanem,mert anyu egésznap gürcölt és nem akartam,ezzel is terhelni.Most 18 vagyok és nem az a legnagyobb bajom,hogy mit vegyek fel másnap.csak az a baj,hogy némelyik tizen éves 1mosogatásba a világvégét látja!
2010. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Azért ez a válasz mert itt mindenki csak magával törődik!


Igy van ez Amerikában is, csak azzala különbséggel hogy ott van valamennyi jóindulat is az emberekben!


Itt csak irígység van, meg gonoszság, képmutatás + egymásraszarás..

2010. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!