Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Lehel névhez?

Mit szóltok a Lehel névhez?

Figyelt kérdés
Ha fiam születik,biztos,hogy így fogják hívni. Nekem nagyon tetszik,nektek?
2010. júl. 7. 13:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az jut róla eszembe, hogy a magyar nemzet valaha milyen nagy volt! Nem "kismiskák" irányították az országot, hanem "igazi" emberek! Nekem tetszik ez a név, a többi ősi magyar névvel együtt!
2010. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
71%
jajj nekem nagyon tetszik.
2010. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
57%
Gyönyörű! :) Én fiú neveim még: Örs, Farkas, Hunor, Csongor, Csanád, Aurél :D
2010. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
A Hunor nekem is tetszik!!! :)
2010. júl. 13. 20:51
 25/36 anonim ***** válasza:
6%

én nem adnám a gyerekemnek, túl hungarista hangzása van.. nekem a Róbert tetszik névből.


amúgy az, hogy milyen nevet visel majd a gyereked, nem csak rajtad múlik, gondolom a párodnak is lesz beleszólása.

2010. júl. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Hát nem egy gyakori név, de jönnek vissza divatba a régi magyar nevek. Az Istvánok - Tamások korszaka leáldoz. :D

Lehet, hogy most mindenkinek a hűtő, lehelet jut eszébe, meg Lehel kürtje, de ha szembe jönne "Tóth Lehel", szerintem senki nem nevetné ki. Meg lehet barátkozni vele, vannak furább nevek is. Ennek legalább van múltja, nem valami brazil sorozatból áthozott vacak utánzat, magyarosítva. Meg Fradika, emlékeztek rá? XD Valami focimániás apuka kérvényezte, hogy a lányát ennek keresztelhessék...

2010. júl. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
Tragikus...
2010. júl. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Először nekem nem a hűtőszekrény jut eszembe, mert én fiatal vagyok, és még pici voltam, amikor elromlott a Lehel hűtőnk, és lecseréltük :D

Nekem viszont a "lehelni" ige, E/3 ragozása jut eszembe :S Már gondolkoztam, hogy vajon van-e valami köze a leheletnek Lehel vezérünkhöz...Az jutott eszembe, hogy belelehelt a kürtjébe, és csak így tudta megszólaltatni. Persze azt fújni kell, de lehet hogy ez akkoriban még a fújást jelentette...

Azért szerintem ezt most ne a magyarság érzet elvesztéseként éld meg, hogy egy hűtőmárka jut róla eszébe az embereknek! Gondolj csak bele: sokáig az ősmagyar nevek csak a tankönyvben szerepeltek, és akkor is csak 1-2 hónapig volt tananyag, aztán a gyerek hazaért, és mindennap találkozott a hűtőjével reggel-este...néha még délben is. Ráadásul ha jól emlékszem, az ajtaján elég látható méretben díszelgett a márkajelzés. Ezek után nem tehet róla, na! :) Ma már egyre népszerűbbek az ősmagyar nevek, és ha jól tudom a Lehel, mint márka megszűnt, úgyhogy a te gyereked korosztálya már nem erre fog asszociálni, hanem arra amire én. Egyébként úgy is fel lehet fogni, hogy a márka alkotói annyira tisztelték a magyar nemzetet, hogy egy vezérről nevezték el.

DE! Ha már ősmagyar nevekben gondolkozunk, akkor még mindig klasszisokkal jobb, mint a Töhötöm, a Koppány vagy a Huba. Szegény kubai édesanyám meg is mondta: ha egy Töhötömmel jövök haza a kórházból, kitagad...mert ugye nem tudja rendesen kiejteni a sok ö betűt:D (persze csak viccelt)

Akkor már inkább a Csanádot választanám, de a Hunor se hangzik rosszul :)

Egyébként szerintem is lányosan hangzik :S És a Hedvig nekem akkor is FIÚ név!!!! Ezt csak el akartam mondani :D

2010. júl. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
54%
nem igazán tetszik, bár amúgy sem vagyok oda a régi magyar nevekért...kivéve talán a Hunort, az még elmegy.
2010. júl. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Nekem is egyből a "lehelni" ige ugrik be, sajnos, lássuk be, ez nem egy szokványos név amivel ki lehetne ezt kerülni. Egyébiránt nekem sem tetszenek a magyaros nevek, hiába vagyok magyar, attól még nem tetszik a hangzásuk. Node a ti döntésetek! Én meg is lepődtem itt, hogy sok embernek viszont tetszik! :)

Az egyik válaszolónak: A Hedvig becézése a Hédi, ez is férfias szerinted? Szerintem azoknak férfias ez a név, akik nem ismernek ilyen nevű nőt. :)

2010. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!