Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkre fogunk menni?

Tönkre fogunk menni?

Figyelt kérdés

5 eve élek a párommal.

Van egy 7 hónapos kislányunk.

Párom nagyon sokat dolgozik, igy alig van itthol velunk. Minden rám hárul. Az egész házi munka a baba. Nem segít még hétvégén sem semmiben.

Házas életünk se olyan mar mint regen. O szeretne de en nekem egyszeruen nincs hozza kedvem se hangulatom. Van hogy egy hétig nincs koztunk semmi. De ő mindig felhozza, es vita van belole. Mi lesz ennek a vége igy?


2019. máj. 17. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2019. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

"Van hogy egy hétig nincs koztunk semmi."


Majd akkor jajgass, ha fél évig nem lesz semmi...

2019. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Ketteske: ahhoz képest, hogy neked van gyereked, mégis itt lógsz egész nap, ahelyett, hogy velük foglalkoznál! Na ez tényleg übergáz...
2019. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
5 éves együttélésetek kezdetén kellett volna rávenni a párodat, hogy a fele munka az övé.
2019. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

És persze, ha megkérdezzük, hogy tervezett volt-e a gyerek, az a válasz, hogy "ő még jobban akarta, mint én". Mindig ez a válasz az ilyen kérdéseknél.

Igen, tönkre fogtok menni. Már meg is történt.

2019. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Beszéljétek meg, hogy ez egyikőtöknek sem jó, s a gyereket is meg fogja viselni. Ha azért dolgozik sokat, mert a megélhetéshez elkerülhetetlen, akkor át kellene nézni, miről tudnátok lemondani úgy, hogy az ne fájjon.

Persze, ha már semmi sincs, az nem élet. Ha most is szűkölködtök, nem tudtok kikapcsolódni, szerelmeskedni, lazulni, nyaralni, akkor nagyon nehéz.

De ha kevesebbet tudna dolgozni, akkor lépjétek meg, amit lehet.

A házi munkában nem vesz részt. A panaszod jogos is, meg nem is.

Ha jól értem, te nem vagy pénzkereső, így az egész család megélhetése az ő jövedelmétől függ. Talán nincs más lehetősége, nem tud kevesebbet dolgozni, és otthon segíteni.

Ezerféle tanácsot lehetne adni ismeretlenül és névtelenül beszólni/leszólni, de igazán csak együtt tudjátok rendezni az életeket.

Nem szégyen családterápiára menni sem.

A legrosszabb ha elkeseredsz, belefásulsz a helyzetbe, ha veszekedtek.

2019. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Ha nagyon sokat dolgozik, ne várd el tőle hogy hazajön és házimunkát végez.Ne mondja senki, hogy 1 gyerek meg a napi házimunka olyan sok, hogy be kéne segíteni.

Nekem 3 kicsi gyerekem volt, már nagyok.Mind otthon még, férjem sokat dolgozott,este hullafáradt volt, sose vártam hogy hazajön és mosogasson.Egész nap ha valaki nem lusta, van idő mindenre, főleg ha nem túlozza el a dolgokat.Nem kell mindennek csillogni a tisztaságtól, nem kell mindig bonyolult, időigényes kajákat főzni, nem kell mindent kivasalni, sőt semmit, és sorolhatnám hogy lehet időt spórolni, ami a gyerekekre fordítható.

Én mindig felkeltem reggel 6-kor, míg aludtak a kicsik főztem, mostam, stb.Ebéd utántól már csak velük törődtem.Játszótérre mentünk, stb.

Itt nem is ez a legnagyobb gond kérdező, hanem hogy eltávolodtok egymástól, mert egymással nem törődtök.

Hétvégére csinálni kell közös programokat, menjetek kirándulni hárman, játszótérre, rokonokhoz,mindig találjatok ki valamit.

Ha tudod kire bízni a gyereket, csináljatok néha a pároddal közös programot kettesben.Elmenni valahová, vagy csak otthon filmezni az ágyban,stb.

A napi rutint mindig fel kell dobni valamivel, ezt senki nem teszi meg helyettetek,magától semmi nem fog történni,nektek kell leülni és megbeszélni, így mi lesz a vége a kapcsolatnak, és ha mindketten meg akarjátok menteni, mindketten tegyetek is érte.

Ha párod nincs benne, akkor tényleg vége lesz.

Viszont azt igen, hogy foglalkozzon a gyerekekkel.Még fáradtan is játsszon, beszélgessen velük.

2019. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Nyilvan nem a gyr rek születésekor kezdett sokat dolgozni, tehát eleve tudtad, hoyg mit vállalsz. Ha igy haladtok, hamarosan egyedülálló anya leszel és az egyelten különbség a mostani és a jobendobeli eletedben az anyagi helyzeted lesz
2019. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
A szex nagyon fontos egy párkapcsolatban. Ha elzavarod a férjed, egy idő után jogosan fogja máshol keresni. A többit rád bízom.
2019. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Javaslatom. Munkanapokon hagyd, ne adj neki plusz melot, ellenben a gyereket szorakoztathatja... Ez akkor okes, ha ő maga nem csinal plusz melot neked(pl megtalalja a szennyestartot, szed maganak kajat.. Stb) 7végén 50-50%. Meg mondd meg neki, ha napközben kedves veled, nem csesztet, dicsér... Stb akkor este neked is tobb kedved lesz az osszebujashoz. A nők általában így mukodnek. Uljetek le higgadtan 1 pohar borral(akkor is ha szoptatsz) es beszeljetek meg
2019. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!