Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem rá hogy...

Hogyan beszéljem rá hogy muszáj orvoshoz mennie?

Figyelt kérdés

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni / tanácsot!


Az egyik családtagom rákos beteg. És nem hajlandó elmenni az orvosi vizsgálatokra. Érvekkel próbáltam már meggyőzni hogy muszáj elmennie az orvosi vizsgálatokra! Azt mondja nem érdekli, nem megy, les*zaja! Mit tegyek? Hogyan lehet rá beszélni hogy igenis menjen el mert muszáj!?


2019. máj. 17. 00:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy nem szeretne orvoshoz menni, kezelésre járni, vizsgálatokon részt venni, joga van a fájdalomcsillapításhoz, hívd ki a háziorvost, biztos, hogy tud segíteni! Mondd meg a Betegnek, hogy nem fog csinálni semmit, elmondjátok mi a helyzet és ír fel fájdalomcsillapítót! Tud segíteni ingyenes házi hospice ellátásban is.Tapasztalat. Sajnos az én rokonaim hiába jártak kemóra, szenvedéssel teli életük még csak hosszabb se lett. Kitartás.
2019. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
9%

3-as és 6-os válaszoló vagyok.


Eszembe jutott, hogy egy közeli férfiismerősöm édesanyja másodszor gyógyul ki éppen a rákból, MERT AKAR ÉLNI!!! (Ez a kulcsa a dolognak.)


Azt nem tudom, hogy depressziós-e az ismerősöm édesanyja - talán egy kicsit. Az én édesanyám például SENKINEK NEM TUD MEGBOCSÁTANI SEMMIT - ez az, ami a betegséget erősíti.


Mit tegyél? Legyél mellette és támogasd mindenképpen. Próbáld meg valahogyan kitudakolni, hogy mi lehet a fő ok, ami az életuntságot okozza nála.


Ezután remélem, hogy találsz valamilyen megoldást a világfájdalmát kiváltó okra/okokra.


Ui: ha gondolod, privátban is beszélgethetünk a továbbiakban. (Bízom benne, hogy nem én leszek az egyetlen, aki felajánlja a történetetek végigkísérését.)

2019. máj. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom milyen típusú rákja van és melyik stádiumban, de van, amikor már a kezelés nem segít és az élettartammal együtt csak a szenvedést hosszabbítja meg.


Sajnos ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, a családnak pedig tiszteletben kell tartania a döntését. Nálunk is a családban életmentő műtétet hajtottak végre a nagymamámon (türőrák), majd járt ugyan kemóra, de többet ártott, mint használt (nála legalábbis). Az utolsó pár kemót visszautasította, mert szenvedett tőle. Utána jobban lett, kezdte visszaszedni a súlyát, nem hányt és szédült folyamatosan. 2 évet élt még utána. Azt mondta, hogy a fájdalom valamivel elviselhetőbb, mint az amit a kemó után érzett.


Viszont a melldaganatos ismerősöm teljesen felépült 5 éve, neki azóta sincs baja.


Ezért is mondom, hogy a rák típusa se mindegy és az sem, hogy milyen stádiumú

2019. máj. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%
Az én rákos nagymamám teljesen pozitívan állt a dolgokhoz, elment minden szükséges vizsgálatra, kezelésre. Volt 2 nagyobb műtétje pár hónap alatt. Teljesen felépült, tényleg 100%-os volt. Aztán 5 évvel késöbb kiújult és 6 hét alatt leépült teljesen. De az az 5 év megfizethetetlen.
2019. máj. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
29%

Tényleg nem muszáj orvoshoz menni, és minden áron hetekkel, hónapokkal meghosszabbítani a szenvedést.

Viszont ostobaság nem orvoshoz menni, ha a kezelés okozta szenvedés után esély van további, jó minőségben leélhető évekre, vagy a ha a kezelés hatékony fájdalomcsökkentést tesz lehetővé a hátralévő időre.

És önző dolog elutasítani a kezelést, fájdalomcsillapítást, majd a családot megnyomorítani a szenvedésünkkel, elvárni, hogy a hátralévő időben csak körülöttünk ugráljanak, és a mi nagy mártírságunkban velünk szenvedjenek. A betegnek is meg kell tennie, amit tud, a saját helyzetének javítására, és ezzel együtt támaszkodhat csak a család együttérzésére, segítségére.

2019. máj. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem könnyű ilyen dolgokkal megküzdeni. annyit tudsz tenni, hogy támogatod a döntésében
2019. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
17%
Mondd el azt neki, hogy azért ragaszkodsz a kivizsgáláshoz, mert még nem akarod elveszíteni!
2019. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
20%
Maximálisan egyetértek a 17-es válaszolóval!!!
2019. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy rákos, az egyáltalán orvosi diagnózis? Mert az a kérdésből nem derül ki, ha egyszer az illető nem megy el vizsgálatokra.
2019. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem megy orvoshoz, ki diagnosztizálta?
2019. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!