Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meglehet a nevéről ítélni egy...

Meglehet a nevéről ítélni egy embert?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan kérdést olvasok itt, hogy mi a véleményetek X vagy Y névről, majd a válaszok között olyan, hogy utálom az összes X-et, vagy ki nem állhatom az Y-okat. Sokan valóban a neve alapján beskatulyázzák a másikat?
2010. júl. 6. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem a név viselőjét lehet megítélni,hanem a szüleiket,akik a rondábbnál rondább nevet adtak a gyerkeiknek,csupa sznobságból. "Ne legyen már olyan neve,mint másnak"
2010. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem,csak tudod,az adott névről eszükbe jut egy konkrét személy,és előjönnek mind a pozitív,mind a negatív érzéseik ennek hatására.S ilyenkor elragadtatja magát az ember asok rossz élmény hatására,és elkezd általánosítani.

Nyilván ha Te eddigi életed során mondjuk csak nagyképű és irritáló Évákkal találkoztál,akkor evidens,hogy elfogult leszel a névvel kapcsolatban,és kicsúszik a szádon,hogy szerinted minden Éva ilyen és ilyen.Valójában viszont ezt Te sem érted szó szerint.

2010. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem csak ronda, extrém, ritka nevekről van szó, hanem pl. Erika, Zsuzsa, Kati, Mónika, stb. szóval hagyományos nevekről (pl. nemsokkal az én kérdésem előtti Katis kérdésre is született ilyen válasz)
2010. júl. 6. 23:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lehet. Más kérdés, hogy ha az ember pl. sok olyan Évát ismer (ez csak példa), aki nem volt neki szimpatikus, akkor ha csak hall egy bizonyos Éváról, akkor fenntartásai lesznek amíg meg nem ismeri. Én a Gáborokkal vagyok így, bár ismerek nagyon kedves és jófej Gábort is, de nagyon sok rossz tapasztalatom volt már Gábor nevű férfiakkal.
2010. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a férjem Gábor:) Értem, amit írtok, nekem csak az "utálom" szócska túl erős ilyenkor.
2010. júl. 6. 23:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt, hogy "utálom" maximum az ostobábbja írja :)
2010. júl. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
én szerintem azévák mind nagypofájukak
2010. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, max a szüleit! :D
2010. júl. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 BlackSword ***** válasza:
Egyáltalán nem... Maximum a szüleiket... Mi csak a tapasztalatainkra támaszkodhatunk... És tudat alatt meg is tesszük... Pedig neki volt a legkevesebb beleszólása a nevébe... Én szeretem az enyémet, de inkább becézve...
2010. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pl. ha valakit úgy hívnak hogy Gyurcsány Ferenc, akkor arról mi a véleményed? :)
2010. júl. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!