Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozhatnám fel?...

Hogyan dolgozhatnám fel? Apukámmal hogyan viselkedjek ezek után?

Figyelt kérdés

Arról van szó, 20 éves fejjel, ma megtudtam, hogy amikor kiderült, hogy anyukám terhes lett velem, apukám ellenzett. Anyukám viszont "kiállt" értem és azt mondta apumnak, hogy már pedig megmaradok. Ezért akkor régen, össze is vesztek csúnyán... Szóval apukám abszolút nem akart engem, becsúszott gyerek vagyok. Ha nem tudom meg, hogy ez történt a születésem előtt, akkor nincs semmi gond, mert jó a viszonyom apukámmal... de ez így most hirtelen mellbe vágott.

Hogy lehet ezt elfogadni, hogy eredetileg nem is akart apum? és most hogyan viselkedjek vele?!

Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 6. 20:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Néha még az is megbolondul, mikor kiderül, hogy jön egy gyerek, aki akart. Figyelj, majd akkor érted meg, mikor a tied lesz útban, hogy bele gondolsz mekkora életreszóló vállalás. Lehet úgy volt vele, hogy akkora teher, amire még nincsenek felkészülve. Én is becsúszott vagyok, pontosabban terveztek csak sokkal későbbre. És szarok rá, tök jól elvagyok, tök jó fej szüleim vannak meg minden. Hol érdekel, miket gondotak, mikor rájöttek, hogy összehoztak? Azt számít, ami utána volt. Ha valaki baromi jó fej veled, utána meg pofán ver, akkor sem az számít, hogy előtte kedves volt, nem? Akkor fordítva miért?
2010. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
felnevelt nem?szeretitek egymást,jó a viszonyotok.nem kell túlreagálni.sokan hálásak lennének egy apáért.ezen kár rágódni, h mit gondolt akkor
2010. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a viszonyod vele, az azt jelenti, hogy végül is elfogadott téged. Viselkedj vele úgy, mint eddig. Vannak, akiket sajnos felnőtt korukra se fogad el az a szülő, aki ellenezte a gyereket...
2010. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem akart apukám, mégis őt imádom a legjobban a

világon, és azt mondja, ő is engem. :) A múlton nem érdemes rágódni, már nem lehet megváltoztatni.

2010. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

velem is ez volt. de én csak ugy megmaradtam. már nem lehetett elvetetni, de még anyukám se akart volna.

anyukám végül elfogadta.

apukám is, de le se sz*r. van 1 hugom, öt persze jobban szereti. aztán a szüleim elváltak , mind2etten ujra házasodtak

apukámnak van még 2 gyereke.

tehát én vagyok az 1edüli gyereke, akivel igy bánik...

elhiheted, elég sz*r.

de csak el kell fogadni és kész.

ez van, nem tudsz változtatni. fogadd el és lépj tul rajta.

2010. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Amikor "becsúsztam" 33 éves volt. Anyagilag pedig nem volt gondjuk.. vagyis nem úsztak a pénzben, de nem is kellett azon aggódniuk, hogy valamire jut-e egyáltalán.


Volt már ekkor egy testvérem, szóval talán nem nálam kellett volna megijednie a felelősségtől... Bár nem tudom.


Pont azért töröm ezen a fejem, mert jó a kapcsolatunk és soha nem gondoltam volna, hogy pont ő nem akart engem. Nagyon rosszul esett, mikor megtudtam, ezért nem érzem azt, hogy túlreagálnám.

2010. júl. 6. 20:50
 17/23 anonim ***** válasza:

én már egyszer írtam ide kommentet...

De láthatod, hogy mindenki ugyanazon a véleményen van a válaszolók közül! Ne túráztasd magad. Egyszerűen nem akart még egy gyereket akkor... De most nagyon szeret TÉGED! És szerintem ez a lényeg!

Megértelek, hogy rosszul esik, de ezt ne saját magad elleni merényletként fogd fel. Nem TÉGED nem akart! Szeresd ugyan úgy, mint eddig, de ha attól jobban érzed magad, egy pohár bor/sör/limonádé mellett beszéld meg vele, hogy ez neked rosszul esett... de 100%, hogy azt fogja mondani, hogy már 1000szer megbánta... és ez őszinte válasz lesz tőle!

25/F

2010. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem akart még egy gyereket. Aztán jöttél te és belédszeretett. Ezt bizonyitotta az elmúlt 20 évben...

HA ez neked kevés, amiket a cselekedeteiben látsz szeretetet, az a te dolgod...

2010. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó előtti: Amikor reagáltam nem láttam még, hogy ennyien kommentáltatok. De igazatok van, szóval el is felejtem, hogy akkor mit gondolt. :)

2010. júl. 6. 21:32
 20/23 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettünk! :)

Utolsó előtti voltam...

25/F

2010. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!