Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozhatnám fel?...

Hogyan dolgozhatnám fel? Apukámmal hogyan viselkedjek ezek után?

Figyelt kérdés

Arról van szó, 20 éves fejjel, ma megtudtam, hogy amikor kiderült, hogy anyukám terhes lett velem, apukám ellenzett. Anyukám viszont "kiállt" értem és azt mondta apumnak, hogy már pedig megmaradok. Ezért akkor régen, össze is vesztek csúnyán... Szóval apukám abszolút nem akart engem, becsúszott gyerek vagyok. Ha nem tudom meg, hogy ez történt a születésem előtt, akkor nincs semmi gond, mert jó a viszonyom apukámmal... de ez így most hirtelen mellbe vágott.

Hogy lehet ezt elfogadni, hogy eredetileg nem is akart apum? és most hogyan viselkedjek vele?!

Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 6. 20:33
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%
Nem az számít véleményem szerint amit abban az egy hétben,hónapban gondolt,hanem az amit az azóta eltelt 20 év során megtett érted.Próbáld meg így nézni a dolgot.Vannak élethelyzetek amikor nem a legjobbkor jön a gyerek,de aztán ha vállalják utána mindent megtesznek érte,és szerintem ez számít.
2010. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy,mint eddig viselkedtél vele. Nem az számít,hogy akkor nem akart gyereket( lehet,hogy volt oka rá),hanem az hogy felnevelt és szeretett. Különben nem lenne vele jóviszonyod.
2010. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős volt, amikor "becsúsztál"?Hogy álltak anyagilag?Ez sem mindegy!Lehet apukád racionálisabban gondolkodott, és akkor úgy érezte, hogy esetleg nem tudnak felnevelni(ANYAGIAK!!!).

De szerintem nyugodtan rá is kérdezhetnél, lehetne beszélne róla...

2010. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán apukád megijedt a felelősségtől és hirtelen, pánikba esve így reagált. Ne akarj másként viselkedni vele, hiszen amint írod, jó a viszonyotok, biztos, hogy szeret téged és talán sokszor átkozta is magát titokban, hogy nem akart téged. Ha valóban komolyan gondolta volna, hogy nem kellesz neki, 1000 és 1 alkalma lett volna, hogy elhagyjon téged és anyukádat is, akár már a születésed előtt. De veletek van, szeret benneteket és ez a lényeg! Ne törd a fejed tovább ezen, mert nincs semmi értelme!
2010. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem kéne ezen rágnod magad.

Nem az a lényeg, hogy most szeret? Nem tök mindegy, hogy mi volt 20 évvel ezelőtt.

Gondolj bele milyen lehet annak akit vártak a szülei, és később aztán mégsem szerették igazán.

2010. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
20:39: ...ezelőtt?
2010. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagálod. Hány olyan van, akit nem akart az anyja, az apja vagy netalán tán egyik szülője sem, de mégis megszületett, szerették, felnevelték, kiiskoláztatták. Akkor mi van?
2010. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nehéz helyzetben voltak. Képzeld magad az ő helyébe. Szóval lehet hogy nagyon ellenzett, de nem annyira hogy anyukád tényleg ,,megölt" volna. Az számít, hogy jó a viszonyotok. Gondold el, mi lett volna a jobb. Ha apukád ráerőszakolja az anyukádra, ő pedig tényleg elvetet, vagy eleinte ellenezte de megbarátkozott vele és most jó a kapcsolatotok. Én nem voltam ilyen helyzetben, de megtudlak érteni. Beszéld meg vele, mond el hogy Neked ez rosszul esik, bár szerintem mindnekinek roszsul esne.
2010. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod az okát miért nem akart téged,lehet ép nem volt rózsás anyukáddal a kapcsolata!Ha szeret téged meg törődik veled akkor szerintem az már teljesen lényegtelen!Kár lenne ezzel tönkre tenni a kapcsolatotokat ha amúgy meg minden ok!
2010. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt ne fogd fel tragédiának!

Állítólag én olyan csúnya gyerek voltam (miután megszülettem), hogy apám nem akart hazavinni, mert szégyelt... De szerintem ennek nincs jelentősége.

A férfiaknál egy terhesség (értsd jól) csak nyűgöt jelent. Ők nem úgy veszik, hogy ez egy gyerek... Maximum egy magzat, vagy még az sem...

Főleg húsz évvel ezelőtt! Azóta rengeteg minden történt, más volt a helyzet...

Inkább azt nézd, hogy mióta "az eszedet tudod", szeret-e apukád? Ha úgy érzed, hogy igen, akkor ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget!

Szeresd tovább apukádat úgy, ahogy ezelelőtt!

Ő TÉGED szeret, de akkor egy "gyereket" nem akart!

Szívesen kifejtem részletesebben, ha gondolod, írj!

25/F

2010. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!