Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomban minden a pénz...

A családomban minden a pénz körül forog! Hagyjam őket a francba?

Figyelt kérdés

Születésem óta azt hallgatom, hogy éppen melyik családtag lesz most majd hirtelen milliárdos. Persze nem tesz egyik sem érte, csak mindig kitalálnak valami hülyeséget. Pl tesóm pár éve belépett egy mlm-be és velem vitatkozott az egész család, hogy márpedig 5 éven belül milliárdossá fog válni! Még házakat is néztek neki, úgy beleélték magukat. Persze semmit nem keresett vele, de hónapokig ez volt a téma mintha lenne valóságalapja.

Vagy most unokatesóm. Semmi szakmája nincsen, ismerőse által felvették egy multihoz az irodába de akkora arca lett, hogy beadta a jelentkezését igazgatói posztra máshova. Már most milliárdos vagyonról álmodik a család ...

Apám a haláláig mindik kitalálta a nagy üzletet! Persze soha semmi nem jött be.

Én vagyok a fekete bárány a családban, utálnak is a legtöbben. Ügyintéző vagyok, soha nem akartam nagy célokat megcsinálni. Nem akarok feljebb lépni, nem akarok vállalkozást és ez nagyon szúrja a család szemét. Már elegem van, nem is keresem őket. Anyámmal beszéltem hétvégén, de egy témája volt, hogy a bátyám és unokatesónk most indítanak együtt céget és nemsokára vagyonos emberek lesznek. Bármit mondtam neki, erre tért vissza.


Menthetetlenek? Ne is keressem inkább őket? Már úgy vagyok vele, hogy megszakítanám inkább a kapcsolatot! Tényleg nincs más téma csak a pénz! A karácsonyi vacsorán is az ment hogy xy hogyan lett millimos és ezt mi is meg tudnánk csinálni.


2019. máj. 8. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Azzal semmi baj nincs, ha valaki próbálkozik. Azzal már van, ha nulla munkával hirtelen és nagy sikert vár.
2019. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A fenti viselkedést mutató embereket nem fogod tudni észhez téríteni. Az akár építő jellegű kritikát vagy a javaslatokat a terveik (tkp. álmaik) lekicsinylésének élik meg. A kisszerű életükből menekülnek ilyen álmokba.

Hallgasd meg őket annyira, amennyire neked jólesik és amennyire ők ezt viszonozzák! Ne minősítsd az elhangzottakat! Majd az Élet rendbeteszi őket.

2019. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Haverom ugyanezt csinálja. Mutatta a számológépen a JÖVŐBELI fizetésének egy részét, és azért nem az egészet, mert hogy nem fér ki a gép kijelzőjére :D

Jókat röhögtem rajta, ő meg rajtam röhögött hogy majd meglátom ő gazdag lesz.

2 év eltelt, ő továbbra is 150et keres én, meg a 4szeresét.

2019. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:
100%
igen,menthetetlenek.ennyi eszük van sajnos.ha zavarnak akkor ne tartsd velük a kapcsolatot.megmondod nekik hogy agyhalottaknak tartod őket,talán fel fogják tudni fogni.
2019. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Hát...gondolj bele abba, hogy lehetne sokkal rosszabb is.
2019. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az bánt hogy normális családot akartam mindig is de csak erről tudnak beszélni sajnos. Másoknál vannak témák, nálunk nincsenek. Ha nyaralni mennek valahova azzal jönnek haza hogy ott minden jobb, ott indítanak egy vállalkozást és majd ott be fog jönni minden. Nem láttam Anyámat 3 hónapig de csak a pénzről beszélt végig ami sose lesz nekünk. Egyikünk se egy zseni, nincs diplomás a családban, a simlis dolgokhoz meg túl tisztességesek vagyunk, így esély sincs a vagyonosságra.
2019. máj. 8. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
8%

#6 Maximálisan megértem. Mennyivel jobb lenne, ha arról beszélgetnének, hogy ki hova el a pálinkát, vagy hogy a koccitós-e a jobb, vagy a cimbora. Esetleg, hogy melyik kisboltban olcsó épp a farhát, vagy honnan kéne lopni tűzifát...meg egyéb létet meghatározó kérdések.

Nyaralás...mekkora szar már, tényleg. Puccos helyeken szórni a pénzt konformista dolgokra. Toltál felesleges Főleg milyen nagy teher, ha még utána meg is kell beszélni.

Tényleg nagyon szar. Én a helyedben megszöknék, de még ma.

2019. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó: egyik véglet sem jó.
2019. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Inkább próbálj saját családot alapítani, olyan meberekkel barátkozz, akikkel azonos a gondolkodásmódod, és ne idegesítsd magadat a szüleid hülyeségével. Szerencséd van, hogy már nem függsz tőlük, van saját munkád, életed.

Nekünk is van egy ismerősünk, aki egész életében futott a pénz után, sosem tanult normálisan, amiből rendes munkája lenne, hanem ilyen pár napos tanfolyamokat végzett el, például masszőr, manikűrös, sminkes, satöbbi, amik több tanulással hasznosak lehetnének, de így, hogy alig képzi magát, csak a papír kell neki, amivel vállalhat vendégeket, szinte egyikben sem jó "szakember". Persze a fiának mindig megvette a legújabb telefonokat, ha a gyerek egy buliban összetörte a jelenlegit, meg mindenféle hülye befektetésekbe belement, amik általában csak elszívták a pénzét, de nem kapta meg az ígért milliókat. Már közel van a 60-hoz, de még mindig szinte napról napra él, a szüleitől származó örökségéből tudott házat és kocsit venni, de a maradékot már akkor is befektette hülyeségekbe. Na most az ő fia az, aki állandóan válallkozásokat nyit, hatalmas cégeknél dolgozik vezető beosztásban és valamiből futja neki 200.000 Ft-os albérletekre, de sosem volt rendes munkája, mert mindenhonnan kirakták, és az egyetemet (Metropolitan büfészak...) is abbahagyta vagy két év halasztás meg bukdácsolás után, amit az anyja örömmel finanszírozott.

Nagy lábbal élnek a semmire, én amondó vagyok. De ha nekik ez így jó... És amikor találkozunk, mindig meghallgatjuk, hogy ők milyen sikeresek, édesanyámnak meg telefonon négyszemközt elmondja a nő, hogy sosincs pénze.

2019. júl. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!