Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen lopáson kapnak mi...

16 évesen lopáson kapnak mi történik?

Figyelt kérdés
soha nem loptam még semmitsem 16 éves vagyok. Mi történik ha pl 2-3 ezer forint értékü tárgyat eltulajdonitok egy boltbol(vagy áruházbol) ? mi az eljárás ilyenkor hogy történik ez ?
2010. júl. 6. 11:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én pontosan meg tudom neked mondani mi történik,a barátnőm "hülegyerekét" pár hónapja kapták lopáson egy áruházban.

Amikor elkapták a biztonsági őrök őket(többen voltak),bevitték az áruház motozójába.Hát nem bántak valami szépen velük(megérdemelték).Felhívták a szüleiket,mindenkiért mentek.Jegyzőkönyvet vettek,amit alá kellett írniuk a lopásról,az értékről,és,hogy vissza adtak mindent.Ezt jelentették a jegyzőség felé,majd ők a gyámügynek.Most jöttek ki a gyámügytől megvizsgálni a családi körülményeket,hogy vajon a csak "csínytevés" volt-e,vagy mondjuk olyan rosszak a körülmények,hogy a szülő kényszeríti lopásra agyereket...stb.Szóval neki e téren szerencséje van,mert a családdal minden rendben.A gyámügyes ezt jelenti,majd tartanak egy tárgyalást,ahova a gyereknek és a szülőknek meg kell jelenniük.Ha akkor is renden találják a gyereket,akkor x ideig figyeli a gyámügy agyereket,időközönként jelentkeznie kell,hogy rendben vele minden,és ezzel vége,de az aktája megmarad.Ha ismétlődne,előveszik vissza,és vissza esőnek minősül.Ő is 16 éves.Egyébként ha még egyszer előfordul,akkor bajba kerül,mert vannak kiskorú testvérei,akiket ezzel veszélyeztet jogilag,tehát lépni kell a gyámügynek.Na,megérte az idiótának?

2010. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!