Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen lopáson kapnak mi...

16 évesen lopáson kapnak mi történik?

Figyelt kérdés
soha nem loptam még semmitsem 16 éves vagyok. Mi történik ha pl 2-3 ezer forint értékü tárgyat eltulajdonitok egy boltbol(vagy áruházbol) ? mi az eljárás ilyenkor hogy történik ez ?
2010. júl. 6. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
bevisznek egy irodába a biztonságiak és 2 akkora pofont kapsz, hogy a fal adja a másikat
2010. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
94%
jogi következményei lehetnek, de még rosszabb a szégyen
2010. júl. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Normális választ kértem , a hülyeséget kérlek tarsd meg magadnak , köszi
2010. júl. 6. 11:30
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

nem hülyeség, nem foglalkozik ezzel jogilag senki sem, 2 nagy pofon


media marktban dolgoztam eladóként, láttam egyet s mást

2010. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Fiatalkorúnak számít a 16 életév. Jogi következménye van. Szabálysértésnek minősül, de a következő 2-3 ezer forintos lopást már az előzővel együtt nézik s így tovább, ami később már bűncselekménynek minősül.
2010. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Épp tegnap hoztak új törvényt, megszűnik a 20 ezer Ft-os határ, és a kiskorúak büntetlensége is! A jegyző kimarad, rögtön a rendőrség foglalkozik az üggyel, és kiskorú is bezárható lesz 30 napra. (No azt nem irigylem, aki bekerül oda kiskorúként, szétszedik seperc alatt. Nem hiszem, hogy megkockáztat mégegy lopást.)
2010. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem :) Bár ezzel nem értek egyet mert nem hinném hogy pl egy 15 éves kölyöknek aki lop egy ovszert vagy két csomagrágot stb.. annak börtönbe a helye :) Nem hinném hogy jot tesz neki mert ott megismeri az élet rutabb oldalát és a szocializáciojában nagyban befogja folyásolni. Szoval nem hinném hogy egy gyerek legyen az 14 vagy 18 éves egy kis lopásért az elzárás helyes megoldás lenne...
2010. júl. 6. 13:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lopta már meg 13 éves kiskolyök a kórházban fekvő súlyosan beteg apádat? Lopta már el tőle a mobilját,miközben még kómás volt a műtéttől? Mert az enyémet már igen. És szerintem az ilyet nem egy hónapra kéne bezárni, aki betegeket lop meg, hanem kegyetlenül megbüntetni, hogy egy életre elmenjen a kedve a lopástól. Lsd. Hammurappi trv-it. Ja , és egyáltalán hogy jut eszedbe ilyesmi? Képes lennél lopni?!
2010. júl. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eyy szoval nem irtam hogy én lopnék csak kérdeztem és feltételeztem. Mellesleg szerintem ez csak nevelés kérdése mert pl ha egy cigányszülö a cigánygyerekét küldi lopni azért a szülö a hibás nem a gyerek hiszen öt a környezete alakitja.
2010. júl. 6. 16:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz lopni, minden rendben. a cigányokról ne beszéljünk, az egy külön téma. Persze én részemről rájuk is vonatkoztatnám a trv-eket. De sajnos, itt azt tehetnek, amit akarnak. Nem vagyok vallásos, de ők a tipikus "Se Istenük, se hazájuk" népcsoport. Persze, köztük is vannak rendesek, rájuk ez nem vonatkozik.
2010. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!