Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők! Közös program...

Elvált szülők! Közös program gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Elváltam a férjemtől, a kislányommal élek külön. Van új párom. Néha-néha szoktunk néha csinálni közös programot a volt férjemmel a gyerek miatt. Pl. pár órás kirándulás, állatkert, ilyesmi. Szerintem erre szükség van a gyerek érdekében, amíg felnő. Az új párom toleráns, de mégis kicsit úgy érzem néha, hogy zavarja ez a dolog, pedig tényleg csak a gyerek miatt van néha közös progi. Akik elvált szülők, Ti szoktatok ilyen közös programokat csinálni vagy ez szerintetek elítélendő ha már új párom van?

Szüntessem be ezeket vagy inkább tisztázzam ezt le az új párommal?


2019. máj. 1. 13:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%
Fura. A gyereknek az a fontos, hogy apukájával is legyenek közös programjai, de nem kell neked is ott lenni. Ha olyan közös program lenne, hogy ott a párod is, exed párja is, az okés.
2019. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Fogadd meg a tanácsokat és szüntesd be . Szegény gyerek csak jobban össze fog zavarodni . Neki is az lesz a legjobb ha minnél hamarabb hozzá szokik .
2019. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
18%

A gyereknek, gyerekeknek a családja elsősorban az anya és az apa. Pont. Nem az anyu pasija+anyu, nem az apu nője + apu, hanem a szülők. Mar bölcsis korban levágjak hogy a szülők szétmentek, anyunál is van kucko, apunál is van kuckó, de véleményem szerint szükség van arra is hogy ŐK a családjukkal legyenek szűk körben. A felnőttek általában nem tudják szétválasztani a családot a magánélettől, de a gyerekek igen, ahogy a sajátjaimon tapasztaltam, és én is ugyanígy gondolom. Nálunk a szülinapokkor, karácsonykor mindig feljön az apjuk is, tortázunk, játszik velük majd megy haza a nőjéhez. Nyilván módosul a karácsony ha lesz közös gyerekük esetleg. A gyerekek szokták kérdezni, kérni hogy miért nem megyek velük ha kirándulni mennek az apjukékkal, de ez már nem vállalta be az ex, a kirándulást velem plusz a gyerekekkel. Én nem firtattam miért, picit rosszulesik, mert látom a gyerekeken higy csalódottak, olyankor azt mondjuk hogy dolgom van, vagy pihennem kell. Viszont ezen kívül soha nem mondták a gyerekek hogy lakjunk újra együtt, mikor lesz itt reggel apa, mikor megyunk el ide-oda, csak és kizárólag ha alkalomadták kirándulnak az apjukkal. Szóval gondolom ők pontosan különválasztják a dolgokat, nem reménykednek, csak néha szeretnék ha az egész családjukkal lenne program.

Azt gondolom mindenhez kommunikáció és intelligencia kell, nekem eszembe sem jutna bármit belelátni , vagy sértve érezni magam ha a párom a gyerekei anyját is bevonja a közös programba ha velük van, és nekem is természetes lenne hogy a gyerekekkel plusz az apjukkal legyenek néha programot. Amúgy lehet nem ártana a gyerekeket is megkérdezni hogy szeretnék-e egyáltalán!

2019. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%
13-as vagyok. Mi 3 éve váltunk, nálunk több gyerek van.
2019. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%
Nekem elváltak a szuleim. Sose volt közös program. Külön vittek el helyekre. Semmi hátrányom nincs ebből.
2019. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
NE CSINÁLD!!!! Az indokokat az előttem szólók jól összefoglalták. Szegény gyerek, szegény párod...
2019. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs közös program. Csak felesleges illúziót kergetne a gyerek, hogy anya és apa újra egy pár lesz.

Újraházasodtam, született gyerkőc a kapcsolatból. A 12 éves lányom még így is emlegeti, hogy béküljek ki apával.

Nincs bajom a volt férjemmel, teljesen normális a kapcsolatunk, de nincs bratyizás.

2019. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%

Nincs, soha nem volt. Mondjuk ő a sulis programokra se hajlandó jönni ha én ott vagyok, pedig jöhetne a bnője engem aztán nem zavar.

Nálunk a gyerekek se akarnak közöset.

2019. máj. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el már végre a volt párod!
2019. máj. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%

Szerinted a gyerekben ez milyen kérdéseket fog felvetni? Nagyon rossz ötlet.

Az új párod meg még csodálom,hogy a párod,az első ilyen közös állatkertezés meg kirándulás után. Döntsd el ,kivel akarsz lenni ,nem valami hihető,hogy a gyerek miatt járkáltok programokra az ex házastárssal ,főleg,hogy ez baromira káros a gyerekre nézve . Mondjuk szerintem egy nagy kamu is,részedről :D

2019. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!