Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők! Közös program...

Elvált szülők! Közös program gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Elváltam a férjemtől, a kislányommal élek külön. Van új párom. Néha-néha szoktunk néha csinálni közös programot a volt férjemmel a gyerek miatt. Pl. pár órás kirándulás, állatkert, ilyesmi. Szerintem erre szükség van a gyerek érdekében, amíg felnő. Az új párom toleráns, de mégis kicsit úgy érzem néha, hogy zavarja ez a dolog, pedig tényleg csak a gyerek miatt van néha közös progi. Akik elvált szülők, Ti szoktatok ilyen közös programokat csinálni vagy ez szerintetek elítélendő ha már új párom van?

Szüntessem be ezeket vagy inkább tisztázzam ezt le az új párommal?


2019. máj. 1. 13:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Abszolúte nincs az exszel közös programra szükség. Baromság. Nem hinnem, hogy sokáig fogja a párod tolerálni. Konkrétan mi értelme hármasban ag esszel állatkertbe menni? Menjen ő a gyerekkel, vagy menj te, de hármasban a csald szokott menni. Ti hárman nem vagytok csalad
2019. máj. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%
Ha jól kijöttök egymással a volt pároddal, és a gyerek is élvezi, teljesen oké. De ha marjátok egymást a gyerek elött, akkor nem kell erőltetni a dolgot. Az új párod nem szokott veletek menni?
2019. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem szoktunk, minden programot a láthatási idő alatt csinálunk külön. Mindkettőnknek van új párja, nem keverjük a dolgokat. A gyerek is pontosan tudja, hogy én vagyok apa és a másik a Peti, ez nem változik és nem hitegetjük azzal, hogy még van esély újra összekerülni az anyjával. Egy ilyen közös program ezt sugallná.
2019. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Akkor lenne korrekt és elfogadható, ha az új/aktuális párod is jelen lenne. Ugyanis nem kell "kamu látszatot" fenn tartani, pontosan tudja a gyerek a szitut. A cselekedeteddel inkább összezavarjátok a gyereket, párodat megalázod és még féltékenységre is okot adhatsz.


Én így nem egyeznék bele "családi" programba, bizalom ide vagy oda.

Nem való, nem illő és nem korrekt.

2019. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Ez a közös programozás nagyon össze tudja ám zavarni a gyereket, főleg ha még kicsi.
2019. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
A gyerek pont hogy hamis reményeket fog emiatt táplálni. Nem az ő érdekét szolgáljátok vele. Az tök jó, ha tudtok normálisan kommunikálni mondjuk arra az időre, míg mondjuk az apuka eljön a gyerekért, és megbeszélitek, hogy mit fognak csinálni, hova mennek. De ennyi bőven elég a gyereknek. A másik meg, hogy a párod nem is tudom, mit érezhet ilyenkor. Neki kerek perec megmondjátok, hogy maradjon otthon, vagy mi?...
2019. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
99%

Elvált szülők gyerekekénk írom:

- ilyen formában felesleges

- nálunk egy idő után, amikor már nem volt feszültség, közös ünneplések jöttek be, de úgy, hogy az új családtagok is jelen voltak. Először csak az én születésnapomon, aztán karácsonykor is stb. Ezt határozottan pozitívan éltem meg.

2019. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Én egyáltalán nem tolerálnám az ilyenfajta közös programot. Nem kell haragban lenni az ex párral, de nem hinném, hogy közös szabadidős programot kell szervezni. Közös találkozások a gyermek érdekében a szülői értekezlet, ballagás pl. Szüntesd be szerintem.
2019. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is elvált szülők gyereke vagyok. Nálunk nem volt ilyen, de bevallom, szerintem jobb is volt így.

Tudtam, hogy a szüleim házasságának vége, és hogy megvan az anya-én és az apa-én időm, feszengtem volna, ha a kedvemért jó pofát vágtak volna valami közös programhoz. Egyik gyerek sem hülye, hogy ne vágja le.


És igen, az új párra nézve is sértő szerintem.

2019. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
miert kozosititek ki az uj parodat?? Menjetek 4en allatkertbe
2019. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!