Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg anyáékat,...

Hogyan győzzem meg anyáékat, hogy külön szobát szeretnék?

Figyelt kérdés
2 szobás albérletben lakunk, anyáék vannak az egyikben mi az öcsémmel a másikban. Én 17 éves lány vagyok, ő meg 12 fiú. Igazából nem új lakás kéne vagy valami, csak félbeszedni a szobát, mert elég nagy. Zavar, hogy folyton ott van, egész nap bömböltet valamit a telóján, meg így átöltözni is kellemetlen előtte, meg kb telefonálni se tudok nyugodtan, mert folyton ott lohol. Még ha húgom lenne akkor is kéne magánszféra, de így, hogy fiú mégjobban zavar. Anyéák szerint meg tök normális hogy 1 közös szobában vagyunk :( hogyan győzzem meg őket?
2019. ápr. 27. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Valami térelválasztó kellene. Említetted már nekik? Mit mondtak? Tesód is partner benne, hogy kérjetek ilyet?
2019. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
70%
Beszéld meg tesóddal és kérjetek térelválasztót valami ünnepre, születésnapra vagy ilyesmire. Nemsokára tesód is eljut abba a korba hogy ha eddig nem, de igényelni fogja a külön szobát. Amúgy nem azért de szüleidnek is sok esze volt 2 ellentétes nemű gyereket egy szobába tenni. Már rég ketté kellett volna venni a szobát.
2019. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
65%
#2: +1
2019. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Sok esetben ez kényszermegoldás, nem ész kérdése a közös szoba.

Én is ugyanígy laktam a tesómmal, mert csak egy két szobás albérletet tudtunk bérelni. Az én anyukám is térelválasztóval peóbálta orvosolni a dolgot.

2019. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Az én anyámat sosem sikerült erről meggyőzni, így az öcsémmel egy szobában nőttünk föl.

Sokszor utáltuk, de ez jutott.

2019. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Mivel albérlet, sehogy. Esetleg egy szekrénysorral lehetne látszólag kettéválasztani a szobát, de egy átalakítást a tulajdonos nem fog megengedni.
2019. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha a szüleidet nem sikerül meggyőzni, akkor spórolj egy kis pénzt és vegyél egy paravánt, esetleg kettőt, amivel az ágyadat el tudod keríteni. A zajokat sajnos nem fogja kiszűrni, de legalább lesz egy kis intim szférád. Egyébként nem tudom, mennyire opció a költözés, de mehetnétek esetleg egy hasonló méretű 1+ 2x1/2 szobásba.
2019. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha egy szobában kéne laknom a testvéremmel, rövid időn belül zártosztályra kerülnék.

Amióta nem vagyok egyke (5-6 éves korom óta), külön szobában, sőt külön emeleten lakunk külön fürdőszobával.

Tudom, talán pont ezért vagyok ennyire elszigetelt és antiszociális, de engem már késő “betörni”, mert azóta felnőtt ember vagyok.


Te is már majdnem 18 vagy, és szükséged lenne egy kis intimszférára az öcséd ellen, amit teljes mértékben megértek.

Mondd el nekik, hogy így neked sokkal nehezebb tanulni, fontos dolgokra készülni, ha az öcséd állandóan bömbölteri a zenét a közös szobátokban.

Nem tudom elképzelni, hogy ne lehetne felhúzni egy falat a két rész közé, és így senki nem zavarná egymást. Bármilyen kicsi lenne így a szoba, csak neked lesz jobb úgy is.

2019. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!