Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért félek állandóan attól...

Miért félek állandóan attól hogy valamelyik családtagom meghal?

Figyelt kérdés

Ráadásul külföldön élek így foleg rémálmom hogy kapok egy telefont hogy valamelyik szülom vagy testvérem meghalt és nem is tudok rögtön ott lenni. Az van bennem hogy így tàvol elvesztegetem az idot.

Néha rámtör ez hogy mi van ha valaki meghal és szorongok. Tavaly unokatesóm lett öngyilkos ami nagyon váratlanul ért mindenkit...


2019. ápr. 25. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Ez mióta van? Nem valami rossz előérzet?


Az is lehet, hogy tényleg a távolság miatt van. Próbálj meg imádkozni értük.

2019. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Ez a váratlan rokoni öngyilkosság simán lehet oka a rémálmaidnak. És nem biztos, hogy önerőből meg tudsz tőle szabadulni.
2019. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonymousreview60 ***** válasza:
61%
A szövegedben a válasz. Valószínűleg sokkal kevesebbet vagy otthon, mint szeretnél. Úgy érezheted lemaradsz valamiről. Az elvesztésüktől félsz. A rokon halála az álmodban a velük való kapcsolat, élmények - és alapvetően nem személyek - elvesztése.
2019. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Velem tegnap közölte az egyik régi ismerősöm, akikkel nem sokat beszéltem, hogy a tesója elhunyt, 31 évesen, most szombat éjszaka. Tüdőembólia végzett vele.

Alig tudtam szerencsétlennek bármit is mondani, mert nem tudja az ember, hogy ilyenkor mit mondhatna normálisan.

Ők se nagyon tartották a kapcsolatot, mert a srác egy intézet szerűségben élt, és ott is dolgozott azon belül.

Az intézet tartotta el őt.

2019. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Ráadásul azt lehagytam, hogy én is most leszek 31, nem sokára. 1-2 hét múlva :(
2019. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi "hasznos" válasz. Sajnos bárki bármikor meghalhat. Ez ellen tenni semmit nem tudunk. De ha ennyire hiányzik a családod érdemes megfontolnod nem lenne e jobb a közelükben élni. Egyébként meg csak azt tudom tanácsolni, hogy tereld el a gomdolataid erről. És próbálj hasznos, gazdag életet élni....akkor bárhol is legyél nem vesztegeted el az időd. Megnyugtatásul ha valami történne. Hírtelen halál esetén itthon sem tudnál tenni semmit. Hacsak épp nem fognád az illető kezét és nem kéne újraéleszteni. De ez egy teljes család eseten napi 24 órában fizikai képtelenség. Ha valaki megbetegszik pedig a repülő bárhol ks vagy 1 nap alatt hazahoz.
2019. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Hogy miért? Mert talán magányosnak érzed magad ott ahol vagy. És félsz, hogy ha ők nem lesznek ez állandósul, ha hazajönnél akkor is.
2019. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Szorongás.


Plusz az egyik családtagod váratlanul elhunyt, ez minden bizonnyal ültetett egy "ha egyikükkel megtörtént, a többivel miért ne történne valami" gondolatot a fejedbe.

2019. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is volt ilyen folyamatos félelmem, szorongasom. Nálam egyértelműen az váltotta ki, hogy az életemben majdnem minden egyszerre lett bizonytalan, illetve ismeretségi, baráti körömben betegsegben, balesetben haltak meg többen egy rövid időn belül, és ez így együtt pánikot okozott, elkezdtem rettegni attól, hogy a gyerekeimmel történik valami, vagy velem és anya nélkül kell, hogy felnojenek.


Nem tudom, te milyen elethelyzetben vagy, de pl. egy ilyen nehéz, elhúzódó időszakban kialakult lelkiállapot is okozhat ilyet.

2019. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!