Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van már a szülői...

Elegem van már a szülői nyomásból. Baj, ha szeretnék valahogy "bekeményíteni"?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányunk, a párom szülei részéről más sincs, csak hogy én mit csinálok rosszul. Vagyis az apukájával nincs gond, ő az a típus, aki elvan a háttérben, csendben. Na de az anyukája... Mindenbe beleszól, kioktat (nem jószándékú tanácsot ad). Lenéz, amiért alkalmazunk egy hölgyet, aki rendbe teszi néha-néha a lakást, kitakarít, vagy éppen mert nem piacra járok, hanem megrendelem az élelmiszereket. Már volt egy nagyobb vitánk, mikor kitalálta, hogy majd ő hozza nekünk az ebédet minden nap. Nyilván nem jött és ment volna, hanem itt marad még 1-2 órát, és ez nekem napi szinten nem hiányzott. Ő meg inkább azokat a tipikus magyar ételeket hajlandó készíteni, minden jó zsíros/olajos, a mindent is bepanírozza, stb. Én nem eszem ilyeneket, pl. a panírozott dolgokat egyáltalán nem, igyekszem kerülni a szénhidrátot, nehezebb ételeket. Ezt mondtam is neki, de csak erősködött, hogy "jó lesz az", és akkor kicsit határozottabban mondtam, hogy köszönjük, de nem kell. Akkor sértődés volt két hétig, hogy én milyen válogatós vagyok, ő csak jót akart, de pár hét után mintha el is felejtette volna.

Most éppen az a gond, hogy az estéket a párom viszi. Ő napközben dolgozik, max. ebédidőben tudunk találkozni, de akkor a picivel nem tud érdemben foglalkozni annyira. Ezért elalvás előtt ő eteti, fürdeti és ő is teszi le aludni, ez az ő közös programjuk. Akkoris ez van, ha utána még dolgoznia kell, a nagyszülők ezt nehezményezik, hogy én "hazarángatom őt", mert estére megunom a gyereket... Közben ez neki is fontos, szeret a picivel lenni.

De nagyon konfliktus kerülő, azt mondja hogy ne is figyeljek erre, meg majd abbahagyja az anyja. De akkoris zavar, hogy ennyire beleszólna mindenünkbe, és az a mérhetetlen rosszindulat, ami árad belőle... Már ott tartok, hogy közlöm vele, hogy majd ha képes úgy idejönni, hogy nem tesz valami gonosz megjegyzést, vagy beszólást, akkor lehet egész délután unokázni. De addig ő nálunk nem szívesen látott vendég. Már ha tudom, hogy jön délután, reggel, ébredés után simán 150 körül van a vérnyomásom. Nem szándékozom tönkretenni miatta magam.


2019. ápr. 12. 00:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
3%
Nekünk nem gond, de úgy tűnik, a családot zavarja. Talán ha nem szórná a pénzt, a férje többet lehetne otthon...
2019. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Lehet h gyerek nelkul is ennyit dolgozna... Mondjuk autószerelo-saját műhely, vagy mit tudom én..doki maganrendeléssel.. És így legalább hazamegy akkor egy kicsit.


Egyébként itt csak a takarítónő, aki pulsz pénzt visz el,mondjuk heti egyszer. Az online bevásárlás nem igazán,hacsak az 1000ftos kiszallitasi díjat nem nézzük annak, ennel a benzin vagy a tomegkozlkedes is tobbe kerul.

2019. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom a 3 hónapos pici lány még szopizik.Nagyon jól csinálod,hogy biztosítod magadnak a pihenést.Hiszen az éjjel-nappali ügyelet mellett a felsoroltak komoly energiát vesznek el,a fáradtság miatt az anyatej is elapadhat.A szervezetnek is regenerálódni kell a szülés után.

Bár minden édesanyává lett kismama ugyanezt tehetné.

Szerintem,neked kellene tisztáznod az anyósoddal,mi az ami felbosszantott téged.Tisztázni vele a határokat,hiszen te a fiával egy új családot alkottok,abban ti úgy éltek ahogy akartok v tudtok.

Gondold át hosszútávon mit nem tudsz elviselni tőle és ezzel kezd el.

Lehet alkut kötni,hogy hozhat,főzhet a fiának.

El kell mondani neki,ahogy ő megszokta a zsíros ételeket éveken keresztűl,úgy te ennek ellentettjét etted szintén éveken keresztűl.Esetleg megkóstoltatni az anyóssal azt amit te eszel?

Akár korlátozhatod az anyóst:megvan a napi programod,kijelölöd,hogy délután vagy az esti fürdetésnél legyen nálatok.

2019. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%
Én is házhoz rendelem az élelmiszereket. Átgondoltabban vásárlok és kevesebbet is költök, mintha boltba mennék. Ha anyós beszòlna, azonnal leàllìtanàm. Ha a férjem nem tenne semmit, azon jobban kiakadnèk. Miért nem mondja meg az anyjának, hogy neki és nektek jó így?
2019. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

1. Nem hiszem, hogy elszámolnivalóval tartoznék, hogy miért vagyok fent hajnalban... De nem gondolom azt, hogy ettől hihetetlen lenne a kérdésem. A pici még ébred éjjel 1-2 alkalommal, most nehezebben aludt vissza, és ott voltam mellette. Igen, ez aztán a hihetetlen háttérsztori.

2. Nem fogok elsétálni nappal sem a boltba, mert nekem nem az a program, hogy járjuk a kisboltot, aztán cipelek haza mindent. Akkor sem lenne az, ha a gyerek 11-12 órákat aludna éjszaka. 799 forintért az ajtóig hozzák nekem az élelmiszereket, csak jut ennyi erre.

3. Hol írtam, hogy nem főzök?! Hetente 3-4 alkalommal biztosan szoktam, mellé sütök is sütiket, tortát, vagy valami édességet is. De ha nem is főznék, akkor azonnal máglyán kell elégetni? Anyukám előttem sem dolgozott, azután sem hogy iskolába mentem, mégsem volt otthon soha főtt étel. Ettől függetlenül viszont a világ legjobb anyukájának tartom. Nem értem a mai napig, miért az határoz meg egy embert, hogy főz-e otthon.

4. "Se takarítás, se a főzés, se a bevásárlás, este apa altatja a kicsit. Csinálsz te bármit is" NEM. Igazad van, 3 hónapja én ülök itthon, és vakargatom a se..gem. Nehéz is elhitetnem a férjemmel, meg mindenki mással, hogy a picit nekünk kell ellátni, mert amúgy már magának főzi a 3 fogásos ebédet, és egyedül jár sétálni is. Te amúgy normális vagy?! Kétlem.

5. "Talán ha nem szórná a pénzt, a férje többet lehetne otthon..." Nem, előttem is ennyit dolgozott, a pici előtt is volt, hogy 7-8-kor jött haza. Ez van, sok a munkája, napközben néha elhúzódik 1-1 tárgyalás, de a határidős feladatokat el kell végezni.


Nem hiszem, hogy támadni kéne, nem ez a kérdés lényege. Igen, nem járunk bevásárolni. Régen is utáltam, vagy korán reggel mentem, vagy késő este. Kivagyok a sok embertől, akik csigatempóban közlekednek, vagy simán megállnak előttem az út közepén. Most nem fogunk este 11-kor nekiindulni a kicsivel, ahogy reggel 6-kor sem fogom azért felébreszteni, hogy legyen itthon liszt. A férjem minden reggel elmegy reggeliért, ott szokott venni joghurtot, tejet, sajtot is. Gyümölcs, zöldség is mindig van itthon, tehát a friss élelmiszereket megoldjuk. De igen, 2 hétben egyszer élek a mai modern technika ajándékával.

Takarítani is szoktam (minden nap felmosok, rendbe teszem a fürdőket, konyhát, elpakolunk a nappaliban, étkezőben), de jól jön, hogy heti egyszer jön valaki, aki minden szobát, helyiséget kitakarít alaposan, elhúzgálja a bútorokat, ablakot pucol. A baba előtt is járt hozzánk, erről a "luxusról" nem fogunk lemondani.

16 éves korom óta dolgozom, nem a lábamat lógattam 28 éves koromig. A pénz, amit "szórok" ugyanúgy az enyém is. Pár ember itt nagyon el van tévedve, szerintetek egy nő csak valami kiegészítő, aztán kuss a neve, és a feladata a háztartás, meg főzés? A gyerekkel vagyok itthon, nem azért, hogy sikáljam a wc-t, vagy felporszívózzam mint a 155 négyzetmétert. Igen, elfáradok én is a nap végére, és örülök, hogy amikor éppen itt vagy anyukám, vagy valamelyik barátnőm, kicsit szusszanhatok, és nem rohannom kell olyankor főzni, mosni, vasalni, vagy takarítani. Ugyanez igaz az estére... Hány anyuka írja itt az oldalon, hogy akkor főz, vagy takarít, amikor a férje hazaér, és "átveszi" a gyereket?! Na, nálunk ezt nem kell csinálni, hanem amikor hazaér, akkor kicsit hárman vagyunk még, beszélgetünk, utána ők elmennek pancsizni. Én pedig kicsit pihenhetek, hogy utána a férjemmel is bírjak lenni, ne aludjak be este 8-kor. Ja, jó szar anya, és feleség vagyok, most hogy mondjátok. :DDD

2019. ápr. 12. 09:39
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező nagyon jól csinálod. Legalább van egy kis időtök magatokra.

Nekünk nincs. Este 11-kor mosogatok, addigra férjem elalszik és beszélgetni sincs időnk. Bevásárolni is a kicsivel járok. Legtöbbször a kezemben viszem be ami nagyon fárasztó mivel kicsi a bolt és csak szenvedünk babakocsival. Na meg a sok cipekedés... Főzni is nagyon nehéz a kicsivel... Apuka nálunk is nagyon sokat dolgozik és amit tud segít de nem várom el tőle.

Nagyon jól csináljátok. Mi sajnos ezt nem tehetjük meg..

2019. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ja, de látod, én semmit nem csinálok, csak szórom a pénz és kiszolgáltatom magam pár nagyon okos (gondolom férfi) gyk válaszoló szerint. Föld alá süllyednék a helyükben inkább.
2019. ápr. 12. 11:09
 18/20 anonim ***** válasza:
94%
Sztem nem férfiak írják ezeket, hanem irigy nők, akiknek a nyakukba szakad minden. A magyar ilyen, ha neki szar, mi az, hogy másnak jobb, az már rögtön naplopó senki...
2019. ápr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%
#16-os vagyok. Ne figyelj rájuk. Ezen az oldalon előszeretettel kötnek bele a kérdezőbe bármit is tesz. Én örülnék, ha megtehetném de sajnos nem.
2019. ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
83%
Ahh nők, családanyák, akiket zavar, hogy másnak több jut, jobb jut, szerető apa, férj, és még anyagilag sem a béka segge alatt vannak... Plusz ugye nyomja őket a tsdi elvaras, hogy csak az a nő, aki.... Bla bla. Bar en megtehetnem, de nem fujjolok rád, igazad van. Írtam, hogy először a férjeddel ülj le, h tényleg nem zavarja e. De mivel előtte is minden így volt, így nem vitatema köztetek. Akkor életbe lép a 2.pont. Anyossal leulnek. En nem az a tipus vagyok aki a ferjre var, mert az ő anyja. Nekem van vele problémam nem neki. :D Bar vele is elbeszélgetnék, hogy azért igazán kiallhatna érted....
2019. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!