Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van már a szülői...

Elegem van már a szülői nyomásból. Baj, ha szeretnék valahogy "bekeményíteni"?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányunk, a párom szülei részéről más sincs, csak hogy én mit csinálok rosszul. Vagyis az apukájával nincs gond, ő az a típus, aki elvan a háttérben, csendben. Na de az anyukája... Mindenbe beleszól, kioktat (nem jószándékú tanácsot ad). Lenéz, amiért alkalmazunk egy hölgyet, aki rendbe teszi néha-néha a lakást, kitakarít, vagy éppen mert nem piacra járok, hanem megrendelem az élelmiszereket. Már volt egy nagyobb vitánk, mikor kitalálta, hogy majd ő hozza nekünk az ebédet minden nap. Nyilván nem jött és ment volna, hanem itt marad még 1-2 órát, és ez nekem napi szinten nem hiányzott. Ő meg inkább azokat a tipikus magyar ételeket hajlandó készíteni, minden jó zsíros/olajos, a mindent is bepanírozza, stb. Én nem eszem ilyeneket, pl. a panírozott dolgokat egyáltalán nem, igyekszem kerülni a szénhidrátot, nehezebb ételeket. Ezt mondtam is neki, de csak erősködött, hogy "jó lesz az", és akkor kicsit határozottabban mondtam, hogy köszönjük, de nem kell. Akkor sértődés volt két hétig, hogy én milyen válogatós vagyok, ő csak jót akart, de pár hét után mintha el is felejtette volna.

Most éppen az a gond, hogy az estéket a párom viszi. Ő napközben dolgozik, max. ebédidőben tudunk találkozni, de akkor a picivel nem tud érdemben foglalkozni annyira. Ezért elalvás előtt ő eteti, fürdeti és ő is teszi le aludni, ez az ő közös programjuk. Akkoris ez van, ha utána még dolgoznia kell, a nagyszülők ezt nehezményezik, hogy én "hazarángatom őt", mert estére megunom a gyereket... Közben ez neki is fontos, szeret a picivel lenni.

De nagyon konfliktus kerülő, azt mondja hogy ne is figyeljek erre, meg majd abbahagyja az anyja. De akkoris zavar, hogy ennyire beleszólna mindenünkbe, és az a mérhetetlen rosszindulat, ami árad belőle... Már ott tartok, hogy közlöm vele, hogy majd ha képes úgy idejönni, hogy nem tesz valami gonosz megjegyzést, vagy beszólást, akkor lehet egész délután unokázni. De addig ő nálunk nem szívesen látott vendég. Már ha tudom, hogy jön délután, reggel, ébredés után simán 150 körül van a vérnyomásom. Nem szándékozom tönkretenni miatta magam.


2019. ápr. 12. 00:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Szép estét. Meg kell mondani a kedves anyósodnak, hogy az ő ideje lejárt. Azaz a férjednek kell mondania. Mármint nem rosszindulatból, csak ne akarjon irányítani.

Nem értem ezeket a szülőket, honnan van ennyi idejük?

2019. ápr. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy férjednek igaza is lehet, hagyd a francba . A kaja témán is tullépett, magyaran mindig kitalál valami új hülyeséget, mit foglalkozol ezzel?

Nekem is a ferjem furdette a gyereket, sőt engem is az apukám. Pedig 30 vagyok. . Ez úgymond apás feladat, hiszen akkor mikor lenne a gyerekekkel, ha nem este meló után? ?

Hagyd a fuled mellett elmenni amiket mond. Úgyse az van, hogy megprobalja a fiát lebeszelni az esti programról. Merthogy ilyen is van. Nem eleg, hogy belepofazik mindenbe, irányítani is akar. Amíg ez nincs, addig csak üres zsörtölődés, azzal úgyse lehet mit kezdeni. Ilyenek mindig lesznek na és? ? Had mondja, ha neki ettől jobb, ti meg csináljátok a dolgaitokat úgy ahogy eddig nem kell ezen pörögni! Vidd inkább te a gyereket a mamához, így talán nem fog látogatni!

2019. ápr. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Mert az ő idejében nem volt divat, hogy valaki semmit nem csinál a gyerekre hivatkozva. Kicsit megértem őt is.
2019. ápr. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

Éjjel egykor aludj, és majd lesz erőd nappal a gyerekkel elsétálni a boltba.


Miért nem hihetőek ezek az éjjel roppant fontos kérdések?

2019. ápr. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%
Hát, az ő idejében nem volt divat ez a kiszolgáltatjuk magunkat dolog. Meg is értem, nekem rém kellemetlen lenne hogy otthon vagyok és még takarítani se tudnék.
2019. ápr. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Se takarítás, se a főzés, se a bevásárlás, este apa altatja a kicsit. Csinálsz te bármit is
2019. ápr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Mivel a férjed nem áll ki melletted (elgondolkodtató, hogy miért nem), kénytelen vagy te leàllitani. Megmondod neki szépen, hogy ne ugasson bele az életedbe. Ha úgy van, ne is avasd be a részletekbe. Mi az isten köze van hozzá, hogy házhoz rendeled az élelmiszert mondjuk?
2019. ápr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Van a baráti körben ilyen férj, aki nem áll ki a feleség mellett. Az ok egyszerű: nem neki ad igazat, csak nem akar hisztit...
2019. ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos az a helyzet, hogy a férjed egy mamakedvence puhakuki. Még pár év, és válni fogtok, készülj fel rá, hogy egyedül fogod felnevelni a gyereked, és minden 2 hétben az anyósod próbálja majd átmosni a gyerek agyát, valamint teletömi rántotthússal. Minek mentél hozzá egy ilyen töketlen Nyúl Bélához? (Amúgy én totál nem értem az ilyen nőket: én már úgy elzavartam volna anyóspajtit a halál vérvörös, túrós kukijára, hogy azóta is egy helyben pörögne és próbálna visszaemlékezni a saját nevére.)
2019. ápr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

De most miert baj az, hogy online bevasarol es ugy főz otthon? Mert arról nem volt szó, h nem főz? Ha meg nem is főzne, az nektek miért gond? Ti pénzetek? Gondolom dolgozott gyerelvallalas előtt, van rá keret. Plusz amúgy sem haziasszonynak van otthon, hanem anyának,az meg nem ugyanaz. Elintezve minden mire a férj hazaer? Igen. Akkor meg? A miként nem mindegy? A gyerekkel meg jo hogy foglalkozik az APJA is, plane ha szereti is csinálni. Takaritani meg attól kell, hogy heti egyszer jon egy fizetett segítség. Itt csak az a gond, hogy sok az irigy ember. Mar latom, hogy jo sok piros kezet kapok, de bar megtehetnem, csak sajnos nalunk nem szállít meg ki se a Tesco, se az Auchan. :D Lakás az viszonylag kicsi, de havonta jól jonne egy takarítónő, aki megcsinalná a nem szeretem dolgokat, pl ablaktakaritas :D Sőt, ha a párom megint olyan helyen dolgozna, ahol kap főtt kaját, még menuznek is, mert jobban megérné.

A helyedben leulnék a parommal és nyugodtan elbeszélgetnék, hogy tényleg nem zavarja e az "otthoni dolgok menete". Mert ha őszintén nem, akkor leulnék anyossal is nyugodtan, kulturáltan egy kv mellett es elmondanam neki hogy oke, hogy másképp latja a dolgokat, az az ő véleménye, de ti akkor is így csinaljatok majd a dolgaitok es eléggé zavar, hogy beleszól(na), meg jo szándékú tanács sem kell, mert nem szeretnéd hallani hogy mennyire rossz ember vagy, csak mert megtehetitek, hogy nem surolsz egész nap, es hogy a parod szeret a gyerekkel lenni... Nem kell irigykedni, hanem örüljön, hogy ilyen szépen éltek a fiával, te is és ő is kiegyensúlyozottak vagytok, nem az van h 5 percenkent a masik torkának estek a frusztráltság miatt, es nem lesz belőle válás,ami a kisgyermekes szülőket elég gyakran érintő probléma.... Latod, itt ia elég sok a megkeseredett ember sajnos. Ha meg tovább folytatja az allando beleszolast annak rossz vége lesz, mert te nem vagy hajlandó ezt tovabb hallgatni es hiaba egyébként jo ember, de nincs szükséged erre, ezért megkered h hagyjon békén, amitől a parod lesz szomorú, mert mégiscsak az anyja es ramegy a ti házasságot lehet, hacsak nem lesz tele a parod himbilimbije is es akkor őt is elvesziti a mama. Ezt szeretné? Nem!

Na en ezt tenném..

2019. ápr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!