Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy lány hány éves korától...

Egy lány hány éves korától válik hajadonná?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 16:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Utolsó! És aki serdülőkoron túl van és nincs férjnél? Szerintem az a hajadon, mint én. 21 vagyok és nem vagyok férjnél. Bár szerintem a családi állapotot csak a hivatalos okiratok miatt kérdezik, nekem is 20 évesen kellett kitöltenem az első olyan papírt, ahol szerepelt a családi állapot rubrika.
2010. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Szia! Csak ezt találtam! hajadon: 1. a köznyelvben fölserdült, fiatal leány. A szó onnan ered, hogy míg az asszonyok a régi hagyományos szokásrend szerint bekötött fejjel, a ~ok fedetlen fejjel jártak, →hajukat mintegy ékszerként viselve. A szüzesség jele a ~ok →pártája, mely a hajat sohasem fedi be. - 2. jogilag a férjhez nem ment nő állapota a férjezettel szemben. **


~ok őrangyala. Imakv. Bp-Kevelaer, 1936.

2010. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

akkor 16 éves létemre már hajadonnak számítok?

a régi időkben tudom hogy 16 körül mentek a lányok férjhez, de ma már nincs így, igaz?

2010. júl. 5. 13:21
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, hajadon vagy, és addig az is maradsz, amíg férjhez nem mész. Persze ha házasságon kívül születne egy gyereked, akkor már nem mondanánk rád, hogy hajadon, mert annak vagy egy olyasmi jelentése is, hogy még szűz is...persze ennyi erővel szinte senki se hajadon már a házasság pillanatában, de ez már más tészta :D
2010. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
:) értem, köszönöm a válaszokat
2010. júl. 6. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!