Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van mozgásterem? Merre kellene...

Van mozgásterem? Merre kellene menni?

Figyelt kérdés

Harmincas éveink vegen járunk, két kicsi gyerekkel (2,4). Szeretnénk külföldre menni, ferjemnek keresett szakmája van. Egy ideje (eddig keveset keresett viszonylag).

Arra jutottunk korábban, hogy nem vagyunk fiatalok, itt nagyon korlátozottak a lehetőségeink és sok minden nagyon rossz irányba megy itthon, így lelepunk Németországba.

Azonban közben anyósom eladta a hazat, és kitalálta, hogy ad nekünk egy összeget, de ez 10 millió forint, és voltaképpen nem is adja ide, hanem csak lakásvásárlásra kolthetjuk és majd ő abba belefizeti.

Nekem nagyon nem tetszik, hogy nem adja ide a pénzt, hanem megkötése van. Abból a pénzből kimehetnenk és az álláskeresés idejére nem lennének anyagi gondjaink. Plusz ez az összeg annyi, amiből értelmes lakást nem lehet venni, hanem rengeteg hitelt kell a nyakunkba venni és ettől fazom.

Semmi megtakarításunk nincs.

A férjemet is nagyon zavarja, hogy nem bízza rá az anyja, hogy mire kapja a pénzt, de ő csak azt látja, hogy ez pénz, ami a nullánál jobb.

Olyasmire jutottunk sok vita után, hogy talán keresünk egy lakást, amit utána kiadunk, ha esetleg kimegyünk.

De ebben sem tudok igazán megnyugodni. Szívem szerint nem fogadnam el a pénzt, ha ilyen feltétellel kapjuk, mert csak béklyó lesz a labunkon.

Lehet, hogy én nem gondolkozom jól, de nagyon felek a hiteltol. Elvileg kint gyűjtöttük volna össze a lakásra valót.


2019. márc. 29. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Most hol laktok? Béreltek?

Szerintem a 10 milliót fogadjátok el, és ha lakásra adja anyós, akkor lakásra költsétek. Igen, kell hozzá hitel, de azért gondolom, nem Bp-en vennétek (tudom, megyeszékhelyen is drága), de ha pl. normálisabb vidéki városban éltek, ott azért már 14-16M-ért van. Aztán kiadjátok, kb. annyiért ki lehet, mint a törlesztő részlet. (Tehát lényegében önfenntartó a lakás). Ti pedig kimehettek szerencsét próbálni. (Persze a lakásnál azért kell valaki, aki ránéz időnként, akihez fordulhat a bérlő, ha gondja van, szóval ha Ti messze lesztek, akkor erre kell egy személy, akár anyósod is, ha vállal ennyit).

2019. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a harmincas éveitek végén jártok, semmi megtakarításotok nincs, ami szerintem döbbenet, ha jól értem, saját ingatlan sincs, de van két gyerek...


Most kapnátok 10 milliót, amiből valóban nem tudtok jó környéken, tágas, újszerű vagy felújított, jól szigetelt lakást vagy házat venni, faluban persze igen, bár a jobb házak még a legutolsó falvakban is drágábbak ennél, munkalehetőség, iskolák, közlekedés meg legtöbbször nuku.


Tehát a 10 millióval semmire nem mennétek, ha nem akarja odaadni nektek, csak ingatlanra. Egyébként is sanszos, hogy később a fejetekhez vágja, hogy ő adott nektek pénzt. Szerintem ez az egész megalázó, most akkor vagy segítsen nektek önzetlenül vagy tartsa meg magának.


Ellenben ha kimentek Németországba és mindketten elhelyezkedtek, egyrészt sokkal hamarabb összejön az a 10 millió saját erővel is, másrészt nem függtök senki kényétől-kedvétől. Nem kell kuncsorogni, nem fogja felhánytorgatni nektek senki később, a saját magatok urai lesztek.

2019. márc. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek ment a zöld, mindkettőben van jó, hozzam a kettes válasz all közelebb - az első bekezdést kivéve. Nem biztos, hogy vágyom a bővebb kifejtésre, de hidd el, nemcsak mi élünk megtakarítás nélkül.
2019. márc. 29. 23:21
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom az anyós lakása volt amit eladott. Jogod nincs bele szólni mire költi, adja. Nem te kerested meg. Mi vagy te, hogy itt húzod a szád? 10 millióról beszélsz. Ha nem kell, mond meg, adja oda egy hajléktalannak. Az majd megbecsüli.
2019. márc. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Ha semmi megtakarításotok nincs, akkor a külföldi létbe hogy akartok belevágni???

Szerinted kimentek és gongütésre lesz lakásotok? Elképesztő milyen naivak egyesek, csak azt látják hogy kint 2x-3x annyit lehet keresni.... a többi nehézséggel is tisztában vagy?

Hogy 5-6000€ alatt szóba se áll veled senki amit előre kicsengetsz egy lakásért, ami havi 1000€ minimum...ha 4en vagytok...+ kaució, függ attól, hogy Kaltmiete/Warmmiete... remélem nem most hallasz erről először.


A helyedben örömmel fogadnam el lakásra azt a pénzt es inkább szűkösen de ellennék abban míg gyűjtök a külföldhöz. Kint se egy 4 szobás hazban kezdenétek, ne álmodozz. Ha a férjednek jó szakmája van azt már itthon is megfizetik csak olyan helyet kell keresni - nyilván nem annyit kap mint kint, de a költségetek se annyi lesz főleg ha itthon kaptok 10millát a lakáshoz.

Beszéltek mindketten németül legalább, tudnál Te is azonnal dolgozni?

2019. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem álmodozom és ezekkel tisztában vagyunk. Az építő kritikanak nem vagyok ellene, de szomorú, hogy a névtelenség pajzsa mogott mennyien kioktatók és élveznek azon, hogy másokat iskoláztathaznak.

A kérdésből annyi derül ki, amennyi a kérdés. Nem kell mögé történteket, elképzeléseket szőni, legrosszabb esetben lehet kérdezni.

Nyugodtan lehet hüledezni mindenesetre, ha az jobban esik.

A gond - azok kedvéért, akik nem a frusztrációjukat akarjak kiélni itt -, hogy ez a 10 millió pont beakaszt a költözéses projektnek.

2019. márc. 30. 09:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Rosszul látod kedves kérdező, nem akaszt be a projectnek. Ha akartok, mentek. Miért foglalkozol a 10 millióval? Az eddig se volt. Max marad az anyósnál a pénz, de ugye azt meg már nem szeretnéd...

Ha jó a férjed szakmája, előre kell küldeni pár hónapra. Addigra meg lesz az első fizu, lakást tud bérelni, amíg keres állást kevesebbet kell kifizetni. Majd utána mentek, te is keresel állást, és minden megoldva. Anyóstól függetlenül meg lehet oldani.

2019. márc. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért, mert a férjem ennek hatására inkább lakást akar venni otthon 20 év hitellel.
2019. márc. 30. 10:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Az ismeretlenbe kimenni és felélni 10 milliót marhaság. Külföldön sincs ám kolbászból a kerítés. Albérletet fizetni, egészségbiztosítást, a gyerekeknek ovi, bölcsi... Esleyes hogy a nyelvtudasotok nem elegendő normális munkához, tehát marad azh aljamunka.

Ha a férjed munkája keresett, akkor neki kell itthon lépnie, vagy max egyedül kimennie, megalapoznia a jövőtöket és úgy nektek utána menni.

Anyósnak igaza van. Elszórnátok a pénzt, hiszen eddig is ezt tettetek, ha se ingatlanotok nincs, se megtakaritasotok

2019. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Cica (9-es, és akkor meg visszafogott vagyok), semmit nem tudsz rólunk, állj már le. Nem szortuk el a pénzt, annyira szeretem az ilyen nulla ismerettel rendelkezőket vagy előítéleteseket.

Nem szornank el, nyelvet jól beszéljük és nem a semmire mennénk. Tudom, hogy nem kolbászból blablabla...hagyjuk már ezeket, nem ez volt a kérdés.

Elsőnek elfelejtettem válaszolni: igen, bérelunk jelenleg.

Amúgy éreztem, hogy hülyeség lesz kiírni (tisztelet a kivételnek), de van bennem hajlam a mazochizmusra ezek szerint.

2019. márc. 30. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!