Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fenekelnek el ennyiszer...

Miért fenekelnek el ennyiszer és ennyire a szüleim?

Figyelt kérdés

A szüleim nagyon szigorúak velem (13) és a tesómmal (11) Gyakran kapunk ki, de olyankor nagyon. Van a kertünkbe egy fa, amiről le szoktak törni ágakat és vizes rongyba csavarják. Azzal, meg fakanállal (jó naggyal) meg nadrágszíjjal szokták elverni a fenekünket. Ha rossz jegyet kapunk (3-mas és alatta), ha nem csináljuk meg, amit kérnek, vagy ha visszabeszélünk, rá kell feküdnünk egy székre és hagyni kell, hogy jól elfenekeljenek. Rossz jegyért ággal, szófogadatlanságért fakanállal (ezzel csak anyukám) apukám pedig szíjjal büntetnek. Már előfordult, hogy a nadrágot is le kellett húzni. (az nem sokszor van, csak akkor, ha nagyon rosszak voltunk) De minden fenekelésnél a fenekünk vörös lesz, utána meg alig bírok ülni. Elég gyakran elfenekelnek,de ha jók vagyunk, megdicsérnek. Az osztályban nem sokak kapnak ki ennyire. Egyszer például megbeszéltük, anyáékkal, hogy a suliból háromra hazajövök. Kaptam egy kettest és ráadásul ötre értem haza, apa annyira elfenekelt, hogy alig bírtam utána hozzáérni a fenekemhez, annyira fájt.


Nem vagyunk agresszívek, mindenki dicsér minket, amúgy jó tanulók vagyunk (muszáj is) A szüleim szerint nem kell megszüntetni a verést, mert attól leszünk jók, de én nem tudom...


2010. júl. 4. 10:07
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
71%
Vajon, miért is nincsen az én Gyermekemnek ilyen megszorításokra szüksége?Én ezen gondolkodnék el a helyedben...
2010. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
86%

Atya ég! Azt hittem, már ilyen nem létezik!

30 évvel ezelőtt minket is így vertek a szüleink, pont ezért fogadtam (fogadta meg a mi generációnk) hogy mi nem veréssel neveljük majd a gyerekeinket. Így is lett.


39/L

2010. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Most mégis miért találnék ki ilyet? Csak úgy szórakozásból? Amúgy beszélgettem a szüleimmel erről, bocsánatot kértek, azt mondták, próbálnak megváltozni.
2010. júl. 5. 14:55
 24/33 anonim válasza:
58%
minden második szó "elfenekeltek,elfelenekelés,annyira elfelenekelnek" XD am sztem nagy kamu..
2010. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
89%

kedves "felnőttek",

itt két gyerek, egy 11 és egy 13 éves kér segítséget. nem gondoljátok, hogy a stílusotokkal, a válaszaitokkal nem hogy nem segítitek, de még össze is zavarjátok őket?

van fogalmatok arról, hogy a bántalmazás a bántalmazott embereknek mekkora szégyenérzetet jelenthet, hogy milyen nehéz nekik segítséget kérni?!

hagyjátok már ezeket a gyerekeket békén, ha semmi értelmeset nem tudtok mondani...

2010. júl. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
83%

En egyutterzek veled, mert en is 13 eves fiu vagyok es hasonloan nevelnek a szuleim. Ha valami rosszat csinalok, ami sajnos gyakran elofordul akkor verest kapok. Az a kulonbseg, hogy fakanallal nem kapok, csak szijjal, vagy palcaval. Viszont le kell tolnom a bermudamat, mindig csupasz fenekre kapok. Apu azt mondja azert, hogy igy tudja nezni, hogy mennyire vert el es ne kapjak tul sokat, de szerintem azert, hogy jobban fajjon.

Mondjuk en elfogadom a szigorusagot meg a vereseket (meg is erdemlem oket) csak az a rossz, hogy ma mar nem divat ez a neveles, az osztalytarsaimat nem verik igy, ezert eleg sokat csufolnak (zebra, hurka, csikosfeneku ...)

2010. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
63%
Én körülbelül ennyi idős lehettem,amikor egyszer hazafelé menet átszaladtam az úttesten.Otthon édesanyám nagyon elverte a fenekemet.Nekem is le kellett tolnom a bugyimat,és fakanállal kaptam ki.Itt vagyok.Soha többet nem csináltam ilyet.
2010. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
85%
utolsó: ezt most komolyan mondod?! és te adsz 100%-ban hasznos válaszokat? te jó ég.
2010. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
91%

rendszeresen verik őket- nem is akárhogy, aztán egyszercsak hopp, a gyerek beszél velük, és magukba szállnak... :DD

na ez az évszázad meséje

2010. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
33%
lehet, hogy a kérdező csak szeretné, ha elfenekelné valaki- azért írta le annyiszor :)
2010. aug. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!