Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fenekelnek el ennyiszer...

Miért fenekelnek el ennyiszer és ennyire a szüleim?

Figyelt kérdés

A szüleim nagyon szigorúak velem (13) és a tesómmal (11) Gyakran kapunk ki, de olyankor nagyon. Van a kertünkbe egy fa, amiről le szoktak törni ágakat és vizes rongyba csavarják. Azzal, meg fakanállal (jó naggyal) meg nadrágszíjjal szokták elverni a fenekünket. Ha rossz jegyet kapunk (3-mas és alatta), ha nem csináljuk meg, amit kérnek, vagy ha visszabeszélünk, rá kell feküdnünk egy székre és hagyni kell, hogy jól elfenekeljenek. Rossz jegyért ággal, szófogadatlanságért fakanállal (ezzel csak anyukám) apukám pedig szíjjal büntetnek. Már előfordult, hogy a nadrágot is le kellett húzni. (az nem sokszor van, csak akkor, ha nagyon rosszak voltunk) De minden fenekelésnél a fenekünk vörös lesz, utána meg alig bírok ülni. Elég gyakran elfenekelnek,de ha jók vagyunk, megdicsérnek. Az osztályban nem sokak kapnak ki ennyire. Egyszer például megbeszéltük, anyáékkal, hogy a suliból háromra hazajövök. Kaptam egy kettest és ráadásul ötre értem haza, apa annyira elfenekelt, hogy alig bírtam utána hozzáérni a fenekemhez, annyira fájt.


Nem vagyunk agresszívek, mindenki dicsér minket, amúgy jó tanulók vagyunk (muszáj is) A szüleim szerint nem kell megszüntetni a verést, mert attól leszünk jók, de én nem tudom...


2010. júl. 4. 10:07
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez már a brutalitás határát súrolja.Ki az, aki azt tanácsolja, hogy tűrjenek?Minden gyermeknek vannak jogai is, nem csak kötelessége.Igenis kérjetek segítséget, különben nem lesz jó vége a dolognak.Ennél kisebb dolgokban is a gyámhatóság már intézkedik.
2010. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%

Ez szerintem már bőven a gyermekvédelmisekre tartozik. Ez ugyanis már nem egy s*eggre csapás vagy atyai pofon, amit olykor kiérdemel az ember, hanem rendszeres és durva bántalmazás.

Szólj az osztályfőnöködnek, vagy hát így nyári szünetben vele gondolom nem találkozol, ez esetben a gyámügyre menj be, meg fognak hallgatni és segíteni fognak.

2010. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

vki azt írta, hogy a kérdező kamuzik, mert ez látszik.

nekem volt olyan osztálytársam, akinél alsó tagozatban másodiktól negyedik osztályig mindig láttuk a szíjas verés nyomát az öltözőben. de mivel a derekán és a háta közepén volt, a tanár nem látta a dresszben.

az anyukája, gondolom, nem mert szólni az apukának, mert akkor a másik gyereket is megverte és az anyukát is.


kérdező: beszélj vagy egy tanárral, vagy az iskolaorvossal.

2010. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez kimeríti a bántalmazás fogalmát. Ne féljetek segítséget kérni. Szoljatok egy felnőtnek tanárnak vagy egy ismerősnek.

Forduljatok család segítőkhöz. Ez nem a közép kor és a bántalmazást senkinek még egy gyereknek sem kötelessége eltűrni.

2010. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

én azon is fennakadok, hogy egy tinit ELFENEKELNI?

ha nagyon hülye megpofozni max...

engem anyám gyilkolt, hasonló eszközökkel, ütött ahol ért..., szóltam suliban, amúgy nyilvánvaló volt mert arcra is ment, orrom is eltörte, de sose segített senki. pedig kórházba is kerültem, szóltam az orvosnak, anyám meg: csak egy anyai pofon volt... nem is lett semmi

2010. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

Ha az én gyerekeim 3-ast vagy annál rosszabb jegyet hoznak haza, bizony én is megbüntetem őket. Ha nem érnek haza időben (2 órás késés azért nagyon durva), nem fogadnak szót és visszabeszélnek akkor úgyszintén.


A szüleid nevelési módszere erősen kifogásolható és úgy látszik nem is túl hatékony, mivel ennek ellenére szófogadatlanok, tiszteletlenek és rossz tanulók vagytok. A legegyszerűbb az lenne, ha szót fogadnátok a tesóddal a szülőknek, hazaérnétek időben és próbálnátok jó jegyeket szerezni, akkor nem kapnátok ki folyton.

2010. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy igen, lehet segítséget kérni. A gyámhatóság biztosan állami gondozásba veszi majd őket, ahol ugyanúgy meg fogják verni a visszabeszélésért és a késésért ahogy most a szülők, ellenben dicséretre ne is számítsanak. Nem lesznek új ruhák, mobiltelefon, stb. de elmondhatják majd, hogy mennyire kiszúrtak a szülőkkel. Talán szót kellene fogadni és akkor nem lenne gond.
2010. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%
13:32. Milyen gyerek az aki nem rosszalkodik? Minden gyerek szokott.
2010. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%

13:27

Hát te is gyönyörű szülő vagy!Miért nem fogsz kezet az Övével?Az én gyerekem még hírből sem ismeri a verést, mégis okos , kiegyensúlyozott kamasz fiú.Csak gratulálni tudok az ilyen szülők módszeréhez, de ne csodálkozzanak, ha az első adandó alkalommal lelép a gyerek, és vissza se néz.

2010. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
72%

Én sem helyeslem a szülők módszerét, de ezt le is írtam. Amúgy soha nem ütöttem meg a gyerekeimet. Igen, kapnak büntetést (szobafogság, zsebpénz megvonás, stb.) méghozzá azért, hogy rendes ember legyen belőlük. Valóban nem vagyok olyan - manapság roppant divatos - liberális szülő, aki le se szarja, hogy a gyereke mit csinál, a világért rá nem szólna, aztán majd felnő valahogy.


Gratulálhatsz is kedves utolsó, mert kitűnő tanulók a fiaim, szót fogadnak, mindig betartják amit ígérnek és vállalják a hibáikért a felelősséget. Ha ettől rossz szülőnek tartasz, nem érdekel. Úgyis a gyermekeim fogják eldönteni, hogy milyen szülő voltam, egyedül az ő joguk ítéletet mondani felettem.

2010. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!