Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fenekelnek el ennyiszer...

Miért fenekelnek el ennyiszer és ennyire a szüleim?

Figyelt kérdés

A szüleim nagyon szigorúak velem (13) és a tesómmal (11) Gyakran kapunk ki, de olyankor nagyon. Van a kertünkbe egy fa, amiről le szoktak törni ágakat és vizes rongyba csavarják. Azzal, meg fakanállal (jó naggyal) meg nadrágszíjjal szokták elverni a fenekünket. Ha rossz jegyet kapunk (3-mas és alatta), ha nem csináljuk meg, amit kérnek, vagy ha visszabeszélünk, rá kell feküdnünk egy székre és hagyni kell, hogy jól elfenekeljenek. Rossz jegyért ággal, szófogadatlanságért fakanállal (ezzel csak anyukám) apukám pedig szíjjal büntetnek. Már előfordult, hogy a nadrágot is le kellett húzni. (az nem sokszor van, csak akkor, ha nagyon rosszak voltunk) De minden fenekelésnél a fenekünk vörös lesz, utána meg alig bírok ülni. Elég gyakran elfenekelnek,de ha jók vagyunk, megdicsérnek. Az osztályban nem sokak kapnak ki ennyire. Egyszer például megbeszéltük, anyáékkal, hogy a suliból háromra hazajövök. Kaptam egy kettest és ráadásul ötre értem haza, apa annyira elfenekelt, hogy alig bírtam utána hozzáérni a fenekemhez, annyira fájt.


Nem vagyunk agresszívek, mindenki dicsér minket, amúgy jó tanulók vagyunk (muszáj is) A szüleim szerint nem kell megszüntetni a verést, mert attól leszünk jók, de én nem tudom...


2010. júl. 4. 10:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

szerintem ez már kicsit durva.. az még oké, h néha elfenekelnek, de hogy annyira, h vörös legyen és fájjon utána...mi is kaptunk ki kicsikorunkban tesómmal, de sose vertek ránk szíjjal:O...

Persze semmi közöm hozzá. úgyis a szülők döntik el, hogy mit csinálnak, de ha engem kérdezel szerintem ez már sok. Ja meg egy-egy rosszabb jegy időnként mindenkinél becsúszhat-persze nem tudom náletok hogy van...

2010. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
* nálatok
2010. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
46%
viselkedj, ne beszélj vissza, fogadj szót , és csináls meg amiket kérnek és nem fogsz kapni. ha lázadozol még rosszabb lesz. amugy ez igy nem jó nevelési mód
2010. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
70%

Egyáltalán nem igaz, hogy attól lesztek jók. A verés, kiabálás nem megoldás. Én nem tudom milyen az ilyen szülő...hát én tuti lelépnék de úgy hogy nem találnak meg soha. Nekem ha lesz gyerekem én nem fogom soha ütni. Na jó...azért egy-két kisebb pofon ha nagyon-nagyon rossz szerintem belefér. Azokat néha én is megérdemlem. De azért engem ennyire nem szoktak. Sőt..már elég régen kaptam. De akkor is anyától egy pofont :D amit megérdemeltem. Nem tudom mit csinálj amúgy :S. Azt hiszik, hogy ezzel minden meg van oldva.

13/L

2010. júl. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%

nemcsak a gyerekek, a felnőttek sem tökéletesek. a szüleid, sajnos, tévednek a nevelési módszerekben, talán nekik is segítségre van szükségük.


jó lenne, ha erről tudnál az osztályfőnököddel vagy egy olyan tanárral, akiben megbízol, beszélni. neked is és a szüleidnek is segítségre van szükségetek.


talán félsz szólni, szégyenérzet van benned vagy árulónak érzed magad. de hidd el, nemcsak neked és a tesódnak, de a szüleiteknek is rosszabb lesz, ha ez így folytatódik tovább.


legyél ügyes, és szólj egy felnőttnek.

2010. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%

ez egy ingyenesen hívható telefonszám olyan gyerekeknek és nőknek, akiket gyakran megvernek. ezt nyugodtan felhívhatod, nem kell a nevedet se megmondani, ha nem akarod.


Ingyenes segélyvonal: 06-80-505-101

Minden este (szerda kivételével) 18 és 22 óra között

2010. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
65%

menj be az orvoshoz, készíttess látleletett, és jelentsd fel...

na viccet félretéve, bár ez is egy megoldás...

gondolom iskolába jársz, és ott van ifjuságvédelmi személy, keresd fel, és mond el neki a problémát,és ő először beszélni fog a szüleiddel, és hátha jót tesz nekik...

2010. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
50%

Nem gondoljátok, ha ennyiszer verik a gyereket, minimum tesiórán láthatják a többiek vagy a tanár is véletlenül? A nadrágszíjas verésnek nyoma van. Ezek a gyerekek odafigyelnek egymásra, nem hiszem el, hogy 1 nem rohant még oda, hogy "tanárnéni/bácsi tessék jönni, mert x-nek nagyon csúnya piros a feneke. Nem hiszem el, hogy sosem látszik ki a bugyi alól a pirosság...

Mindegy, én már nagyon szkeptikus vagyok, fent vagyok itt egy ideje...

Menj

2010. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
41%
unalmasak már ezek a pszihomókus palánták...
2010. júl. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez igaz, akkor én szólnék valakinek a suliban (tanár, vagy iskolaorvos, akárki akivel meg tudod beszélni. Ez legyen a végső megoldás, előtte azért próbálj a szüleiddel beszélni (normális hangon, nehogy kikapj).

Engem is folyton ütött apám, én azt kamuztam neki, hogy a suliban észrevették, és kérdezték mi az. Többet nem mert erősen megütni. :D De ez nem követendő példa. :)

2010. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!