Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Ezt már nem...

Zümy kérdése:

Mit csináljak? Ezt már nem bírom ki. (bőv. Lent. )

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és nem tudom mit csináljak a mostohaapámmal.Egy idegbeteg állat ( de szerintem komolyan beteg),de itthonról nem tudok sehova elköltözni.Csak mamámékhoz tudnék,de akkor a családit a mamám nevére kéne utalni és mivel nem vagyunk gazdagok,ezért nem vehetem el anyumtól a pénzt(nincs szívem hozzá) és félek attól is ,hogy a pasi megverné anyát. Még egy évet ki kell bírnom jobb esetben,és utána ha felvesznek akkor kolis gimibe megyek. De nem bírok már várni,nem bírok így élni:S
2010. júl. 4. 09:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj.De előtte mond neki,hogy válasszon ő vagy te.Milyen anya az aki a lánya elé helyezi az épp aktuális pasiját?
2010. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a családsegítőhöz,minden település tartozik valahova,ott segíteni fognak.Ezt nem szabad türni és hagyni.
2010. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is cigány, az beszél így, hogy "gádzso" meg stb.
2010. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
igen cigány,de nekem ezzel semmi bajom sincsen.A két legjobb barátnőm félig cigány,szval nekem nem a cigányokkal van bajom,hanem csak vele.Azon is gondolkodtam,hogy lehet,hogy azért nem hagyja el anyum,mert fél tőle (fenyegetőzik,hogy ha "szakítanak",akkor elmegy haza visszajön (mert nem ebben a városban lakik)akkor mittomén kikkel megölet mindenkit,meg megvereti anyát is meg engem is (de már mondta azt is,hogy megölet..) meg így szo*atja le vkivel az xy-t stb.Pont ezt akartam kérdezni,hogy jó ötlet-e ha eláállok és megmondom,hogy válasszon ő vagy én.
2010. júl. 4. 10:03
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első körben beszéld meg anyukáddal, hogy tenni szeretnél valamit ebben az ügyben, és közösen keressétek fel a helyi családsegítő szolgálatot. Ők hidd el, találkoztak már rengeteg hasonló esettel, tudják, hogy mi a dolguk, és az ilyen eseteket diszkréten kezelik. Aztán ha ők úgy gondolják, bevonhatják a gyámhivatalt, így kerülhetsz például a nagymamádhoz is.

Szerintem ez a legjárhatóbb út, az otthoni "magánakciók" a probléma megoldására ilyenkor csak rosszabbhoz vezetnek...


Üdv, egy családgondozó

2010. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom.... Szerintem 1 évet bírj ki, akkor nem kell a pénzt sem elvenned.
2010. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"első körben beszéld meg anyukáddal, hogy tenni szeretnél valamit ebben az ügyben, és közösen keressétek fel a helyi családsegítő szolgálatot."

Nem vagyunk igazán jóba,és ő biztos,hogy nem akar senkit és semmit felkeresni..sajnos..lehet mégis ki kell bírnoom...nemtudom :S

2010. júl. 4. 10:19
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem kell kibírnod. Szólsz a nagymamádnak és irány a családsegítő.
2010. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A helyzeten változtatnod kell. Ennél jobbat érdemelsz te is, anyukád is, meg bárki más is. 14 éves csajként olyaqn baromierős érdekérvényesítő képességed nincs, tehát szükséged van szövetségesekre. Anyukádnál nyilván érdemes megpróbálni, de ha alkalmatlan, akkor nézz szét, hogy kik tudnának még neked segíteni.

Nagymama

Egyéb rokon

Gyámhatóság

Bárki egyéb ismerős


Lehet, hogy csak annyi szükséged lesz a barátra, hogy kettesben könnyebben el tudsz menni a gyámhatósághoz. A lényeg, hogy állj ki magadért, és csináld okosan és higgadtan.

Szcarjál rá magasról, hogy mi lesz a családi pótlékkal, az majd a következő lépés. Egyelőre az emberi szituációt kell megoldanod.

2010. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

jó,igazatok van ezt csinálom majd =)

köszönöm szépen a válaszokat=)<3

2010. júl. 4. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!