Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Elmondanátok neki vagy sem?

Figyelt kérdés

A párom nővérével nagyon jó kapcsolatban vagyok/vagyunk. Olyan mintha nekem is testvérem lenne. Van egy 14 éves lánya, akivel szintén jól egyezek, most sikerült végre összebarátkozni vele, és nagyon örülök, hogy végre egy hullámhosszon vagyunk. A lányt azonban véletlenül megláttam cigarettázni, és tudom, hogy az anyja nem örülne neki... Ő azonban megkért, hogy ne szóljak az anyukájának. Én viszont nem bírom végignézni, ahogy napról napra jobban jobban elzüllik, ha bulizni megy iszik, cigarettázik...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Elmondanátok az anyjának, akivel nagyon jól egyeztek, hiszen nem szeretnétek becsapni, mert előbb utóbb úgyis megtudja, és azt is hogy én is tudtam róla. Ráadásul nem szeretném végignézni, ahogy a szemem előtt teljesen elzüllik... Viszont ha elmondom, akkor egy életre elveszítem a lány barátságát és bizalmát, amit nagy nehezen sikerült felépíteni... Sosem szerettem az árulkodást ráadásul, és én sem örültem volna neki, ha valaki beárul (mondjuk én nem tettem ilyesmit)...

Mit tegyek? Segítsetek?


2010. júl. 3. 13:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos tényleg eléggé züllött társasága van ennek a lánynak... szerintem a következőt kéne csinálnod:

Beszélj neki a cigi és az alkohol káros hatásairól. Azt emeld ki, hogy a fejlődő szervezetben még több kárt tesz, mint egy felnőttében. Azt is mondd el neki, hogy a cigi tüdőrákot okozhat, ami az 1. leghalálosabb rák, míg a májrák, amit az alkohol okoz, a 3. helyet foglalja. Lehet, hogy ezek a dolgok meg is ölhetik. Meg lehet, hogy menő, de akkor is nagyon kártékony és te azt szeretnéd, hogy ne akkor lássa ezt be, amikor a kórházban haldoklik miatta. Mondd el, hogy szeretnéd őt megvédeni ezzel. Ha pedig továbbra is cigizik, iszik, akkor kénytelen leszel szólni a szüleinek. Ezt is neki mondd.

A bulival kapcsolatban annyit, hogy a szüleinek kicsit szorosabbra kéne fogni őt. Ne engedjék meg, hogy olyan sűrűn eljárjon, akkor is kössék időhöz, hogy meddig maradhat. Ha tovább lesz ott, akkor zsebpénzmegvonás, szobafogság és egyebek. ;) Ha pedig hajlamos lenne kiszökni a házukból a buliba, a szülei időnként ellenőrizzék hogy valóban a szobájában van-e vagy kilógott valahová. Próbáljátok meg rávenni, hogy olyanokkal (is) barátkozzon, akik elfogadják és nem örömlányok vagy annak a férfi megfelelői.

Ennyit tudtam segíteni. Sok sikert!

2010. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
77%
Én nem mondanám el, csak úgy irányítanám, hogy észre vegye az anyukája:)
2010. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
84%

És mi lenne, ha kerek perec elmondanád az anyukájának a cigizést, de azt is megmondanád neki, hogy félsz elveszíteni a kislány bizalmát. Megkérhetnéd, hogy mondják azt, hogy a ruháján érezték, vagy valaki meglátta a városban...

Ez nagy hülyeség?

2010. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
61%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Beszéld meg a lánnyal. Mondd neki, hogy döntse el, hogy ő mondja el az anyjának, vagy te. Vagy szokjon le róla.

De ha te mondod el az anyjának, és a lány letagadja? Kicsi az esélye mondjuk, ha jól kijöttök egymással, de előfordulhat, hogy a lányának jobban hisz.

Ezért szerintem is célozgass rá.

2010. júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 BlackSword ***** válasza:
33%

Megjöttek az erkölcscsőszök... Remekül tudnak kritizálni mindent... De tanácsot nem adnak semmilyet... Ha az anyja elengedi, szerintem az ő dolga... Nincs jogunk megítélni... Nem lehet mindentől óvni a gyerket, mert életképtelen lesz...

Szerintem tudja, hogy dohányzik a lánya... egy szülő megérzi, és észreveszi a jeleket... Szerintem ne szólj, csak beszélgess el a lánnyal, de ne az osztás módszerével, hanem inkább meséld el a tapasztalataidat... Hatásosabb módszer ezer feddésnél is...

2010. júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem sok közöd van hozzá, a szórakozás és a cigarettázás nem halálos bűnök. Ha elmondod, akkor is szívni fogja, az anyja se tud ellene mit tenni, csak jól keresztberaksz a lánynak, meg magadnak is. Sőt, lehet h az anyja se lesz jó véleménnyel rólad, nem hinném, hogy jó fejnek fog majd tartani, ha van benne egy kis empátia a lányával szemben. Ez lehet hülyén hangzik, de lehetségesnek tartom.
2010. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!