Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Elmondanátok neki vagy sem?

Figyelt kérdés

A párom nővérével nagyon jó kapcsolatban vagyok/vagyunk. Olyan mintha nekem is testvérem lenne. Van egy 14 éves lánya, akivel szintén jól egyezek, most sikerült végre összebarátkozni vele, és nagyon örülök, hogy végre egy hullámhosszon vagyunk. A lányt azonban véletlenül megláttam cigarettázni, és tudom, hogy az anyja nem örülne neki... Ő azonban megkért, hogy ne szóljak az anyukájának. Én viszont nem bírom végignézni, ahogy napról napra jobban jobban elzüllik, ha bulizni megy iszik, cigarettázik...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Elmondanátok az anyjának, akivel nagyon jól egyeztek, hiszen nem szeretnétek becsapni, mert előbb utóbb úgyis megtudja, és azt is hogy én is tudtam róla. Ráadásul nem szeretném végignézni, ahogy a szemem előtt teljesen elzüllik... Viszont ha elmondom, akkor egy életre elveszítem a lány barátságát és bizalmát, amit nagy nehezen sikerült felépíteni... Sosem szerettem az árulkodást ráadásul, és én sem örültem volna neki, ha valaki beárul (mondjuk én nem tettem ilyesmit)...

Mit tegyek? Segítsetek?


2010. júl. 3. 13:14
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nem csak a cigizés a gond, hanem hogy nagyon züllött társaságba keveredett... A nagyon züllötten pedig azt értem, hogy olyan lányok, akik a részegségben lelik örömük és a helység k*rvái. Nem szeretném ha pár hónap múlva ő is olyan lenne. Én megértem hogy be szeretne illeszkedni (csak most kezdett el szórakozni járni), de Budapest nagy város, találhatna olyan társaságot, ahol elfogadják olyannak amilyen.

23/L

2010. júl. 3. 13:38
 12/26 Funktasztikus ***** válasza:
59%

NEH mond el:( tudod mindenki a saját kárán tanul majd megtanulja hid el igy jó pontot szerzel a lánynál és lehet mást is elmondd hagyd majd megtanulja..:D


14F

2010. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Akkor valószínű nem mondom el... Hátha az anyja megértőbb lesz velem, mint ő lenne ha elmondanám.

De mondjatok még véleményt!

2010. júl. 3. 13:40
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én igy voltam csak plusz rokon volt a kiscsaj.Vártam hogy hátha magától észheztér meg beszéltem vele is.Egyre rosszabb lett és szóltam a szüleinek.Azóta nem lóg olyan emberkékkel de pl cigizni is cigizik még:SJah és nem utál.
2010. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%

Ne mondd el. A véleményedeta társaságáról elmondhatod az anyának, de a cigizést tényét ne.

Tehetsz az anyának javaslatot, ha van neked, hogy másik társaság kellene, ilyesmi.

2010. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%

"Nem csak a cigizés a gond, hanem hogy nagyon züllött társaságba keveredett... A nagyon züllötten pedig azt értem, hogy olyan lányok, akik a részegségben lelik örömük és a helység k*rvái."


Erre meg a legegyszerűbb megoldás az hogy ha megmutogatod az ismerőseid képeit a közösségi portálról és mesélsz róluk hogy milyenek voltak, és megnézitek ki hová jutott, és hogy a képeken mennyire boldogok, vagy éppen erőltetik a mosolyt....

2010. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%

nehogy már egy 14 buta kiscsaj "barátsága" többet érjen, mint a jövője, az élete


a ma 13:31-es ötlete tetszik, de ha nem menne bele, akkor megmondanám neki előre, hogy beszélek az anyjával

végül is nem rád bízta a titkát, hanem te láttad meg véletlenül


de lehet általánosságban is szólni a szüleinek, hogy jobban nézzenek rá, és így nem árulsz el semmi konkrétat

2010. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én választás elé állítanám a lányt. Ő se várhatja el tőled,hogy hazudj,hogy falazz neki,hiszen ebből neked lehet majd kellemetlenséged. Ezt mond meg neki,14 évesen ezt már meg kell értenie.

Ami én mondanék:

1. vagy szokjon le

2. vagy mondja el az anyjának záros határidőn belül

3, ha egyiket se teszi,akkor viszont te fogod megmondani az anyjának

2010. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
74%
a második vagyok,miért pontoztatok ennyire le?
2010. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
78%

Meg lehetne ezt úgyis oldani, hogy ne tudja meg, hogy elmondtad. Egyszerűen csak célozgass. Pár elejtett megjegyzés után már biztos látni fogja az anyja, esetleg jobban odafigyel, vagy valami.


Nem igazán értem azokat, akik nem tartják züllésnek a cigizést. Szerintem azért az egy kicsit durva, hogy valaki már 14 évesen cigizik. Rengetegen csinálják, én is mindennap látok az utcán ilyet, fele osztálytársam csinálta hosszabb-rövidebb ideig, de ez a tüdőrákot nem fogja meghatni.

2010. júl. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!