Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Elmondanátok neki vagy sem?

Figyelt kérdés

A párom nővérével nagyon jó kapcsolatban vagyok/vagyunk. Olyan mintha nekem is testvérem lenne. Van egy 14 éves lánya, akivel szintén jól egyezek, most sikerült végre összebarátkozni vele, és nagyon örülök, hogy végre egy hullámhosszon vagyunk. A lányt azonban véletlenül megláttam cigarettázni, és tudom, hogy az anyja nem örülne neki... Ő azonban megkért, hogy ne szóljak az anyukájának. Én viszont nem bírom végignézni, ahogy napról napra jobban jobban elzüllik, ha bulizni megy iszik, cigarettázik...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Elmondanátok az anyjának, akivel nagyon jól egyeztek, hiszen nem szeretnétek becsapni, mert előbb utóbb úgyis megtudja, és azt is hogy én is tudtam róla. Ráadásul nem szeretném végignézni, ahogy a szemem előtt teljesen elzüllik... Viszont ha elmondom, akkor egy életre elveszítem a lány barátságát és bizalmát, amit nagy nehezen sikerült felépíteni... Sosem szerettem az árulkodást ráadásul, és én sem örültem volna neki, ha valaki beárul (mondjuk én nem tettem ilyesmit)...

Mit tegyek? Segítsetek?


2010. júl. 3. 13:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy megutálnálak, hogy tényleg nem szólnék hozzád, ha beköpnél! Mikor 14 évesen én is cigiztem a nővérem falazott, sőt minden ismerős, és tényleg utáltam volna őket ha köpnek! 15 évesen én vallottam be anyunak, azóta már előtte szívom.. Szerintem ne mondd el, megkért a lány és haragudna.Az anyának nem kell tudnia azt h te tudtál róla.

18/L

2010. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%
ne mond el szerintem. az anyja előbb-utóbb úgyis észreveszi. valamiből fizetni kell a dohányzást,meg azért érződik a ruhán,hajon mindenen. ne veszíts el a lány bizalmát. így többet tudsz rá hatni. ha elárulod úgy fogja gondolni hoigy a világ összeesküdött ellene és azért is dohányozni fog
2010. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ne mondd el. Hamarosan úgy is megunja (mint én anno :D), de ha elmondod nagyon mérges lesz rád a lány, megfog gyűlölni. Meg úgy is sejti az anyuka, rajtam is észrevették.:D
2010. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Beszélj a lánnyal,hogy ezt nem kéne meg minden..:S mondd el neki a cigi káros hatásait,meg kérdezd meg tőle,hogy mit akar az élettől..mert úgy kell élni az életet mindenkinek,hogy amit akar az élettől,azt elérje..és nemcsak akkor kell célnak megfelelően élni,mielőtt elérnénk a célt(kb. 1 héttel a terhesség előtt leteszi a cigit..áhh!),hanem már jó előre eltervezzük,hogy mit akarunk elérni,és addig küzdünk,míg el nem érjük..ott a nagy reménytelenség meg a bizonytalanság..lehet,hogy ez is aggasztja..legyél az anyja helyett az anyja is,aztán várj egy-két hetet..talán változni fog a lány..de ha nem,akkor akkor mondd el az anyjának,hogy cigizik a lány,mikor a lány is egy helységben van veletek..:S mert a lány háta mögött gusztustalanság lenne bármit is elmondani a lányról!!!
2010. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
VAGY PEDIG HALLGASS!!!
2010. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szóval:

Vedd rá a lányt, h ő mondja el az anyjának!

Ha nem, akkor hagyd a fenébe, egyszer úgy is el fogja mondani!

2010. júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mondd ela a 14 éves lánynak, hogy emnnyire nehéz helyzetbe hozott és vele próbálj valamit megbeszélni. Ha rendes akkor megértő lesz és hátha még a cigizést is abbahagyja. Mindenképp magatok között rendezzétek a dolgot!
2010. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
ne mondd el. amúgy a cigizés még nem züllés. Remélhetőleg átmeneti rossz szokás.
2010. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Én felajánlanék neki 3 lehetőséget:

- vagy elmondom az anyjának vagy ő mondja el

- vagy végighallgat egy egy órás prédikációt egyrészt a cigizésről, másrészt a kellemetlen helyzetről :D


Szerintem ez utóbbit fogja választani, ha igen, akkor nyert ügyed van. Hogy miért is? Mert ha az anyja rájön, akkor azzal tudsz védekezni, hogy igen tudtál róla, és jól kioktattad ez ügyben,(mutass rákos tüdős képeket a neten, esetleg vidd el egy tüdőgondozóba, vagy ha van eü-s ismerősöd, akkor boncterembe :)))) ráadásul nem köpöd be a kis csajt így megmarad a barátság!

2010. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha egy 14 éves lány bulikba cigizik meg iszik,akkor annak nem semmilyen anyja van.Azért ennyi idősen még nem ott lenne e helye.
2010. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!