Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a barátom...

Mit csináljak, ha a barátom utálja a családom?

Figyelt kérdés
Már 6 éve vagyunk együtt, én 27 éves vagyok, az anyukámmal és a tesómmal lakunk, de már egy ideje a barátom is velünk lakik. Egyszerűen a barátom nem tudja elviselni a családtagjaimat, a barátaimmal is baja volt a közeli és távoli rokonaimmal is baja volt. Az anyukámat állítólag azért nem szívleli, mert egyszer régen mondott neki valamit, amin nagyon megsértődött, egyébként anyukám nagyon jóindulatú ember, sosem tettek neki semmi rosszat, amiért így kellene viselkednie. Nem tudom mit csináljak, együtt maradjak egy ilyen rossz indulatú, (állandóan ellenük próbál hangolni) magának való emberrel? Nem tudom, mert másfelől pedig más családban is van ilyen, hogy a srác nem jön ki a barátnője családjával. Lehet, hogy ez nem is gond? Szerintetek?
2010. júl. 2. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

szerintem sok helyen van ez így.

meg kéne vele beszélned, de az nehéz lesz.

nem irigyellek.

amúgy általában nem jó egyik szülőnél sem lakni. pont ezért. ha az ember szeret valakit (téged), akkor elviseli annak a negatív tulajdonságait. Megszokja az illetőt és így vagy úgy de kialakul egy rend, ami szerint élni lehet. de ezt a rendet kialakítani három emberrel elég nehéz. szinte lehetetlen.

el kéne költöznötök.

2010. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Szereted egyáltalán? Ha már rosszindulatú, magának valónak hívod? Szerintem ha ő lakik nálatok (mert nyilván nem képes biztosítani magának saját lakást), akkor az a minimum, hogy hálás, amiért anyukád befogadta és tesód is megtűri, ő a kívülálló, akár tetszik neki, akár nem, úgyhogy a legkevesebb szava neki lehet. Ha valami nem tetszik, akkor teremtse elő saját erőből a külön életet. A helyedben biztos, hogy helyére tenném a dolgokat és nem hagynám, hogy a családomat szidja, főleg, hogy semmi rosszat nem tettek neki. Szerintem ez óriási gond már most, és később csak rosszabb lesz, úgyhogy ideje lenne leülni megbeszélni.
2010. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szeretem, de ez a dolog nagyon zavar, egyébként semmi egyéb problémánk nincs, csak apróságok, amelyek minden kapcsolatban vannak, de ezen a dolgon nem tudok túl lépni. Sajnos még 2-3 évig nem tudunk elköltözni, mert még nem állunk úgy anyagilag.Próbáltam már túl tenni magam ezen, de amikor pl. kitalálom, hogy mondjuk menjünk le a Balatonra együtt, akkor az anyukámék örülnek neki, de a barátom húzza a száját, hogy miért kell velük menni. Ilyenkor újra előjön ez a dolog és újra elgondolkozom ezen az egészen. Egyébként én már beszéltem vele erről, egy darabig ok volt minden és most újra ugyanaz a lemez.
2010. júl. 2. 17:40
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Próbáljatok külön költözni, és akkor meglátod. Ha akkor sem javul a helyzet, talán szakítani kellene. Lehet, hogy elfáradt a kapcsolat, írod, 6 éve vagytok együtt.
2010. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Valahol őt is megértem, mert ha lementek a Balcsira miért nem csak ketten és miért megy mindenki? Amúgy együtt laksz a családoddal akkor mindig még nyaraláskor sem lehet elszakadni? Szerintem szeret téged és kettesben akar lenni. Ha egyszer elköltöztök szerintem ez a probléma megszűnik. Akkor majd te mész látogatni gyakrabban , ő meg csak akkor megy ha kedve lesz. Én pl nem szívesen mennék az anyósommal nyaralni sem, pláne az együtt lakás, hiába jó ember.
2010. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez igenis gond, mert a családod nem tudod megválasztani, de a barátod igen. Ha csak 1-2 embert nem szívlelne, az nem feltűnő, de ha már mindenkit utál, ott komoly problémák vannak. Egyszerűen nem akar beilleszkedni a te családodba, pedig neki kell alkalmazkodnia, és örülhetne, hogy egyáltalán befogadta őt az anyukád a természete ellenére. Hosszútávon tuti kikészülsz, mert állandóan két tűz között lennél. Neked kell eldönteni, ha már komoly terveid vannak, h 10 év múlva el tudod így képzelni az életed, mert ha őt választod, biztosan eltávolodsz valamennyire a családodtól. Az ő természete már nem fog változni.
2010. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Hagyd ott. Komolyan, mert elobb utobb bened is talal valamit, ami miatt radun/megutal, es lapatra tesz. Ismerem a "fajtajat". Ha meg anyadeknal laktok, akkor csak a kenyelem miatt van ott, semmi masert.

Kulonkoltoznetek, siman kiturna a lakasbol, es azzal nyugtatna a lelkiismeretet, hogy "megsertetted" es amugy is van hova menned, de neki?

Szoval, ne mond kesobb, hogy nem figyelmeztettek.

2010. júl. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem is értem, hogy juthat egy felnőtt férfinek eszébe, hogy odaköltözzön a barátnője családjához, hacsak mondjuk nncs közös gyereketek és másképp nem lehet megoldani. Az nem normális dolog, ha utálja a családodat, az persze igen, hogy nem akar mindig velük lenni, mert úgy egyik pasid se fogja szeretni a szüleidet, meg a testvéreidet mint te.
2010. júl. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
hamarosan megkapod, hogy anyja lánya, ezzel szoktak jönni, ha konkrétan nem mondják ki, hogy utálnak
2010. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Konkrétan felsoroltad, hogy mindenkit utál, aki neked fontos: család, rokon, barátok. Valószínűleg féltékeny arra, hogy őket IS szereted, csak magának akar, egyedül részesülni a szeretetedből. Van ilyen. Valószínűleg az átlagnál nagyobb a szeretetigénye és kissé még éretlen.

Biztosítsd arról, hagy nagyon szereted és igazán fontos neked - persze csak ha így van, ugyanakkor értesd meg vele, hogy vannak rajta kívül is fontos emberek az életedben, de ahogy őt szereted, úgy mást senkit.

2010. júl. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!