Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak testvéremmel?

Mit csináljak testvéremmel?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Van egy bátyám 20 éves.

Minden hónapba minimum 15ezres telefonszámlát csinál. Arra fogta hogy sokat beszél a barátnőjével. Anyumék megcsinálták hogy nem tudom mennyi ft-ért bármennyit beszélhet a csajjal hogy ne legyen olyan sok a számla, de még mindig ugyanannyi. 6 évig havi 24ezer forint ösztöndíjat kapott, de ezen felül anyuméktól havi 10ezret minimum kért. Most megbukott a vizsgán ami anyuméknak 35ezer forint lesz. Mit csináljak? :( Anyum mindig ideges miatta, meg is értem. De hiába beszélnek vele szépen vagy csúnyán semmire sem hallgat. Hogy nem veszi észre ezt? Már engem is idegesít.. azt hiszi anyukámét elfogják tartani egész életében? Mit tehetnék? Ha anyumnak sokat segítenék vagy valami az segítene hogy ne legyen ilyen ideges? Nagyon rossz ez :(


2010. júl. 1. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

de drága vagy..., de nem igazán hiszem, hogy Te ebben bármit is tudnál tenni...

talán célravezető lenne, ha szüleid egy időre megvonnák tőle a plusz támogatást, boldogulj a tesód úgy, ahogy tud..., vállaljon munkát pl., amíg megkapja a havi apanázsát, akkor minek erőlködjön?!

2010. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked,hanem anyukádnak és apukádnak kéne beszélni a fejével...
2010. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem neked kell fegyelmezned a tesódat, de annyi tippet adhadsz anyukádnak, hogy korlátozza le teljesen a kimenő hívásokat, ha pedig vezetékes telefon kódoltassa és ha telefonálni akar a család majd apu vagy anyu beüti a szükséges kódot, amennyiben fontos, van msn, skype, beszéljen azon a tesód!És ha lesz saját keresete annyit telefonál amennyit akar!!!Én is csináltam anno telefonszámlát nem kicsit, apu le is tiltott minden ilyesmit, és nem volt ilyen jellegű anyagi probléma és én is felfogtam, hogy ez súlyos dolog, nem lehet a szülők pénzével játszani!
2010. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

válasz az 1.-re:D

sztem nem ő a drága hanem amit a báttyja csinál:D

persze ez természetes hogy segíteni akarsz a szüleidnek de a báttyádat kéne valahogy meggyőzd hogy ez már túlsok amit csinál és ezt a szüleid nem fogják bírni se anyagilag se idegileg

2010. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
nem hinném h tudsz hatni a tesódra, a leírtak alapján eléggé büdös paraszt lehet, inkább szüleidnek kéne megnevelnie
2010. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én nem merek beszélni tesómmal, a végén csak az lenne hogy leordít hogy minek avatkozok az ő dolgába. anyumék annyiszor beszéltek vele de semmi :(

épp most veszekszenek.. nem bírom már :( most is itt sírok.. anyum elvette tőle a telefonját, anyum is sír már.. :(

2010. júl. 1. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ez olyan rossz, ti jobban szenvedtek miatta, mint a bátyád. :(

Akkor is ez a megoldás, anyukád jól tette, hogy elvette a telefonját. Legyetek erősek, ha anyukád következetes, meglesz az eredménye! Csak addig ki kell bírni a feszült légkört. :(

2010. júl. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztem nem lesz itt gond, gondolom nem véletlen kapott ösztöndíjat, akárki nem kap...
2010. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!