Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy amíg anyáméknál...

Igaz, hogy amíg anyáméknál lakok, ő felel értem?

Figyelt kérdés

Mert én úgy hallottam, hogy miután betöltöm a 18-at, onnantól magamért felelek, és nem anyámat büntetik meg.

Vagy amíg vele lakok, addig...?

20/F


2010. júl. 1. 11:14
 1/6 Funktasztikus ***** válasza:
100%
nem:D már felnöttél
2010. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodtól nagykorú vagy, ettöl kezdve te vagy felelös magadért és a cselekedeteidért, teljesen függetlenül attól, hogy hol laksz. (Ez a logika szerint késöbb a föbérlöd lesz felelös vagy az esetleges feleséged/élettársad?) Már 18 alatt is, pontosabban 14 év után a felellösség csak részben a szülöé, a gyereknek IS van felelössége, ha valami törvénybe ütközöt tesz.
2010. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
ja, amikor majd 40 évesen frusztrált leszel és szatírt játszol a játszótéren, akkor is az anyád lesz a hibás
2010. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korod után a magad ura vagy.
2010. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen,de azért jó ha megfogadod egykét dologba a szülők tanácsát!én 27 vagyok,de sokszor van igaza anyámnak éa ha igaza van,akkor meg is fogadom a tanácsát!De egyébként te felelsz a tetteidért 18 éves korod után!Persze attól még kérhetsz segitséget,de sztem minnél elöbb önnállóságra neveli magát az ember,annál jobb!
2010. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te felesz magadért, de akivel laksz, ahhoz is alkalmazkodnod kell. És őérte is felelsz most már.
2010. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!