Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a szuleimmel elni...

Tinaa789 kérdése:

Nem akarok a szuleimmel elni se apukammal se anyukkammal nem jovok ki julisuban toltom a 17 hogy tudnek innen elmenni ugy h ne legyen belole baj?

Figyelt kérdés
2019. febr. 8. 23:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Költöz hozzám :D
2019. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

18 éves korodig sehogy.

De ha azt betöltöd, és elmész, miből akarsz élni? Abból, hogy magányos középkorú férfiak ágyát melegíted?

2019. febr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Onallo keresetbol el tudsz koltozni alberletbe. De mivel meg nem vagy 18 gondolom nem dolgozol sehol azaz nincs kereseted amibol eltudnal koltozni. Es amugy is orulhetnel hogy van csaladod.
2019. febr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

14 16 éves már simán dolgozhat,én is dolgoztam keményen,h meglegyen később a dobbantó pénzem,igaz én már 10 évesen készültem,h lelépek amint betöltöm a 18 at..

36N

2019. febr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Lepontozok biztos szerettek volna a molesztálo apukájukkkal maradni nagykoruság után is,én nem szerettem volna,de látom magyaroknál ez a főbün nem a molesztálás sajnos..

36N

2019. febr. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Úgy nehezen hogy ne legyen belőle baj.

Ha kollégiumba költöznél az iskolád közelében azzal lenne megoldható, de gondolom ha messzire járnál suliba akkor már kolis lennél, ha meg a közelben van az iskola, akkor meg vagy nincs is kollégiuma vagy nem vennének fel.

Ha annyira rossz a helyzeted akkor megpróbálhatsz átmenni egy másik iskolába és bekerülni kollégiumba, de ahhoz pénz is kell, azt meg nem hiszem hogy adnának ha inkább azt akarnák, hogy velük legyél.

Annyira nem tudod kivárni azt az 1-1,5 évet amíg 18 évesen, befejezve a sulit szabadon elköltözhetsz?

2019. febr. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Legálisan szinte sehogy.


Ha nem akarsz egyik szülőddel sem élni akkor kell valaki aki eltart. Belegondoltál abba, hogy kell hol laknod, ruházkodnod, étkezned suliba járnod. Ennek mind költsége van. Elő tudod ezt teremteni magadnak?

2019. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
17 évesen milyen munkával keresnél meg havi 200-250 nettót? (albérlet, rezsi, kaja, bérlet, gyógyszerek, javítások tisztító és tisztálkodószerek stb) ha szórakozni is akarsz akkor még többet?
2019. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha van rokon, akihez költözhetsz, akkor 16. életéved betöltése után odaköltözhetsz legálisan, saját elhatározásodból, de csak abban az esetben, ha ezt előre bejelented a területileg illetékes gyermekvédelmi hivatalnak, és kapsz tőlük egy határozatot, hogy megengedik. A szüleid hozzájárulása nem szükséges, csak az, hogy legyen egy rokon, aki befogad, és nála biztosítva van az ellátásod, tanulásod. Fontos az is, hogy mindez a szüleid kötelezettségein nem változtat, azaz kötelesek a tartásodról gondoskodni, ez azt jelenti, hogy tartásdíjat kell fizetni az adott rokonnak. Ha nincs senki, aki befogadna, gondoskodna arról, hogy a testi és lelki fejlődésed rendben folytatódjon, akkor nem tudsz tenni semmit, hacsak nem bántalmaznak otthon, mert akkor persze kérheted, hogy intézetbe kerülj, ami persze nem egy leányálom. A harmadik lehetőség, hogy átmész egy távolabbi középiskolába és koliba kéred magad.
2019. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

4-es megis hol dolgoztal ami annyi penzt hozott ? Egy gyarba se vennek fel mert kiskoru, jarjon almat szedni osszel, nyaron meg dohanyt kapalni? Ha nagy varosban el maximum valami par szaz forintos oraberert tud dolgozni mert mashol nem alkalmaznak, es gondolom nem 5 ev utan akar elmenni hanem mar most, amihez penz kell es nem keves.


Utolsonal a pont. 16 eves korat ha betoltotte azaz "szabad akarata van" elkoltozhet, nekem van baratnom aki anno lelepett a pasijahoz 16 evesen es meg a rendorseg sem vihette haza, mert nem eroszakbol ment oda hanem sajat akaratbol. Bejelenti szepen es kesz. De jobb ha egy normalis rokonhoz megy ha lehet mert az alberlet valoban draga, es nem biztos hogy olyan helyen lakik.

2019. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!