Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetek az öcsémen?

Hogyan segíthetek az öcsémen?

Figyelt kérdés

Már tini kora óta súlyzózik, és mégis elég komoly önértékelési zavarai vannak, ami mindenre kiterjed.

pl. nem hajlandó normális méretű pólót felvenni nyáron, csak bő, lógósat, merthogy nekik "vékony" kezei vannak. közben látszik rajta hogy kisportolt.

amikor a rokonok mondják -akikkel ritkán találkozunk- hogy mennyire megemberesedett mindig azt mondja utána nekünk hogy biztos mi kértük meg őket hogy mondják neki, hogy önbizalmat öntsünk belé.

van amikor megkérdezi hogy hogy néz ki, látszódik e rajta valami? azt mondom hogy igen, akkor megsértődik és elkezd hisztizni hogy csak azért mondom hogy megnyugtassam. erre néha én is megsértődök és azt mondom neki hogy "teljesen átlagosan nézel ki, nincs rajtad több izom mint egy átlagos emberen" ekkor látom hogy nagyon megbántódik, és rosszul érzi magát, de csak ezt az álláspontot tudja elfogadni.

az is tudom hogy nagyon bántja, hogy nem mer ismerkedni lányokkal, merthogy "férfiatlan" külseje van, és ilyen semmilyen lánynak nem kell. erre mondom neki hogy látta-e az eddigi barátaimat, és azt mondja hogy csak azért voltam velük, hogy idegesítsem apuékat.


tehát teljesen rosszul látja magát. nem látja valós önmagát. mint egy anorexiás lány csak fordítva...

ilyenkor mit csinálhatok? félek hogy előbb utóbb tiltott szerekhez fog nyúlni, hogy még nagyobb legyen.

úgyhogy nem csak mentálisan féltem, de egészségileg is. mit tanácsoltok?

24/L, öcsém 22


2010. jún. 29. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hűha. Ez elég nehéz eset. Milyen alkatú? Nem tudsz képet linkelni róla? Mármint, nem kérlek, hogy a tudta nélkül tégy fel képet róla, csak google-n keress valamit, ami hasonló. Így látatlanba nehéz megmondani.

Egyébként, durva amit mondok, de vagy egy olyan lány kéne, aki totálisan belehabarodik, vagy egy szakember, mert ha tényleg így látja a helyzetet, komoly önértékelési problémái lehetnek...

2010. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jót tenne nektek egy közös bulizás, mert az ismerkedés jót tenne neki.Ha tényleg nincsgond vele, biztos lenne sikere a csajoknál is...utána meg joggal mondhatnád, hogy "na,látod, hogy buknak rád a nők?"
2010. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Orvoshoz kell mennie! Pszichológushoz vagy pszichiáterhez és ez nem vicc... Lehetséges hogy depressziós vagy depresszióssá válik. Apukám és az egyik ismerősöm is depressziósak / voltak és önbizalomhiányosak voltak a semmiért.
2010. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
bulizni nem tudom elvinni, látom hogy a barátaim/barátnőim előtt is szégyellősen viselkedik és rosszul érzi magát.
2010. jún. 29. 20:32
 5/10 A kérdező kommentje:

már szóba került, de mindig azt hajtogatja hogy nincs mit megbeszélni azon hogy sz*rul néz ki.

ahhoz meg már nem kisgyerek hogy kézenfogva elrántgassuk

2010. jún. 29. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Keress rá az adonis komplexusra, egyértelmű tünet! Megdöbbentően rá fogsz ismerni. Nekem a barátom küszködött vele évekig, mire szakember felismerte.
2010. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

elsőnek: nem az a nagydarab állat, olyan mint a srác a képen

(csak nem szálkás, mert nem szálkásít) na milyen szakszavakra megtanított :)

[link]

2010. jún. 29. 20:38
 8/10 anonim ***** válasza:
huh ez elég undorító. sose bírtam az ilyet. bocs. :$
2010. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom amit az elöző,ezzel sztem orvoshoz kell menni viccen kivül!Sztem kisebbség érzése van valamiért,bár nem vagyok orvos,de sztem az lehet,már peddig ez valamiért kialakult!Kikellene deríteni,hogy mi okozhatja!Esetleg valaki a külsőjével megbántotta,én valami ilyesmire gondolok!Nem tudom hogy milyen a viszonyotok,de probálj meg vele beszélni és kérdezd meg tőle,hogy ő miért gondolja így!
2010. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nemtudom, hát szerintem is foglalkozni kéne vele. (persze nem viccből mondom). De ugye eszik rendesen, vagy csak koplal? Mert ha eszik is, akkor talán csak önbizalom-hiánya van, vagy lehet hogy komolyabb a helyzet. Remélem, hogy az előbbi. Hát nem tudom, hogy mennyit segítettem...
2010. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!