Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom pánibeteg lett, mit...

A barátom pánibeteg lett, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy hete derült ki róla, és a szüleim azt mondják, nem lsz hosszú életű a kacsolatunk, mert a pánikbetegek nem tudnak kapcsolatban jól működni. Van itt pánikbeteg vagy valaki, aki hasonlót élt át?

Amúgy 6 hónapja vagyunk együtt. 21L


2010. jún. 29. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Segíts neki. Kerüld az olyan helyeket amitől rohama lehet.
2010. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Segíts neki. Támogasd.

Ha el tudod viselni, lehet hosszú a kapcsolat...sőt.

Engem 10 éve kezeltek vele, időnként visszatér, de a párom emiatt nem akart sosem elhagyni.

2010. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is az vagyok,eddig csak hosszabb ( több éves) kapcsolataim voltak,sosem ezért mentünk szét. De ez nagyban függ attol,hogy milyen jellegüek a tünetei,mert az enyémek mondjuk párkapcsolatban nem sok vizet zavarnak.
2010. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

1.-nek...

Pánikbetegség nem helyfüggő!

Folyamatos családi stressz is előhozhatja, segíthetsz rajta úgy, hogy nem dilizel minden sz@rért, mert én már láttam ez miatt 70 kilós nőt 46-ra fogyni :)

2010. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig az voltam, egy rossz párkapcsolat hozta felszínre miután évekig depressziós voltam. A mostani párom az első rohamoknál nagyon megijedt de megbeszéltük, már tudja mit kell olyankor tenni, mit kerülni s azóta neki s babánknak hála kigyógyultam s most is boldogok vagyunk! Kerülje a zsúfoltságot, idegességet, akár erős fényt vagy forróságot (engem ez is zavart nagyon) legyen nála folyadék, ha szed akkor gyógyszer, s sose hányd a szemére, ha kell hallgasd meg mert egy társ ilyenkor aranyat ér!
2010. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalatom, az adott hely. Nekem a postán volt az első pánikrohamom, és ott a mai napig rosszul vagyok.
2010. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én páromon is vélem ezt felfedezni...sajnos a családban nálunk már volt hasonló, így (és szakmámból kifolyólag) rajta is felfedeztem.

Tudod arra van szükség ilyenkor, hogy támogatást kapjanak, hogy ne lenézést...sőt bátorítást, vigaszt és azt, hogy tudják, hogy bármikor számíthatnak ránk...mi 3 éve vagyunk együtt de meg se fordult a fejemben, hogy emiatt talán nem lennék vele...ha pánikbeteg együtt küzdünk...ahogyan máskor is már oly sok mindennel.

Szerintem ez nem szabad akadálya legyen egy jó kapcsolatnak. Természetesen, ha azt érzed neked ez sok időben kell lépned...

sok sikert

2010. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 22:01

De nem a posta maga váltotta ki.

Jééé, posta... puff rosszul leszek, én így értettem.

Az már más dolog, hogy beidegződött a hely...

2010. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó, és a barátom? Őrá lehet számítani majd a kapcsolatban? Nem vált ki belőle egy esetleges konfliktushelyzet vagy probléma abnormális reakciót? Ha a saját életét is nehezen tudja ettől irányítani?
2010. jún. 30. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!