Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a honvágyról?

Mit gondoltok a honvágyról?

Figyelt kérdés

Vidékről költöztünk Budapestre mint ifjú pár, és ahogy telet az idő egyre jobban visszahúzót a szívem vidékre.

Tíz év után elváltunk és én kihasználva a helyzetet, szinte gondolkodás nélkül visszaköltöztem vidékre, mert a szívem visszahúzott. Ennek már két éve.

Viszont, amikor mostanában Budapesten járok, főleg abban a kerületbe ahol éltünk, most meg oda van honvágyam, onnét hiányoznak bizonyos dolgok, helyek.

A fene megette ezt a honvágy érzést:-)


2010. jún. 28. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokszor érzem úgy,hogy legszívesebben elhúznék ebből a kis porfészekből,ahol élek,viszont,ha el kéne mennem innen,minden bizonnyal visszahúzna a szívem.Ez természetes dolog,mindenkinek visszahúz a szíve oda,ahol x évet eltöltött a életéből.
2010. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom én voltam már hosszabb ideig is külföldön de sosem vágytam vissza ide, pedig itt élek már vagy 16 éve... Egyszerűen semmi nincs ami ideköt, viszont van jó sok minden(ki), ami taszít innen...

19L

2010. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BlackSword ***** válasza:

Azt hiszem tudom mit érzel... Csak ez nálam eddig hetente volt, Hétközbe haza vágytam mindig görcsösen, hétvégén meg az egyetemre... Fura dolog... Holnap megyek végleg kiköltözni, és kibeb@szottul tudnám értékelni, hogy ha valaki véglegesen törölné az ott töltött két évet a fejemből... Annak ellenére, hogy rendkívül kedves barátokat fogok magam mögött hagyni, mégis az összetört szívem jut eszembe ha visszagondolok rá... És az, hogy két álmomból az egyiket részlegesen feladtam, de a másikkal kapcsolatban nincs komprommisszum, se apelláta, se semmi...

Fura érzés ez a honvágy... Az ember azt hiszi megtalálja, és a végén rájön, hogy ott van otthon ahol jól érzi magát, és néha csak maga a hiány érzete hiányzik...

2010. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát én ha elmegyek nyaralni már akkor honvágyam van. mondjuk másnapra elmúlik, de akkor is rossz érzés. hiányzik minden ami itthon van :)

L*

2010. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az égatta világon soha nem lesz honvágyam,ha elmegyek innen,ahol most lakok.(Falu,pletykás emberek,kevés munkalehetőség,semmi szórakozási lehetőség!)

De volt honvágyam,mikor még pici voltam.

2010. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!