Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnek ebben a helyzetben?

Mit tehetnek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Jovore erettsegizem parommal egyutt.Erettsegi utan szeretnenk egy evet kimenni Becsbe dolgozni,hogy gyujtsunk valami kis penzt,hogy tudjuk fizetni az egyetemet es az alberletet.Anyum nagyon nem ert egyet azzal,hogy 1 evet kihagyjunk az egyetembol.Pedig 1 ev nem a vilag.Anyagi hatterunk nincs,hogy az egyetem koltsegeit fizessuk+ az alberlet,mert itt,ahol lakunk nincs egyetem,ezert koltoznenk fel Debrecenbe.Nekunk megnyugtato lenne,ha tudnank,hogy van felretett penzunk.Es Becsben meg csaladi barataink is vannak,akik segitseget tudnanak nekunk nyujtani.
2010. jún. 27. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
1 év még rengeteg idő..
2010. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menjetek! Ne foglalkozzatok senkivel! Ezeket az éveket semmi nem hozza vissza, később még haragudnál is anyudra, hogy megakadályozta. Ígérd meg neki, hogy néha hazajöttök, aztán tűnés...
2010. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igaza van anyukádnak, sok ember vérzett már el azon, hogy elkezdett dolgozni, aztán már nem bírt belerázódni az egyetembe.

De egyetem mellett is lehet dolgozni, én is úgy tartom fenn magam albérletben a párommal, nyáron kicsit többet keresünk, év közben kicsit kevesebbet, de elég. Amit Bécsben megkerestek, nem fog kitartani kb semeddig, ugye élni is kell, mindenképp dolgoznotok kell majd egyetem mellett. Menjetek kollégiumba, ha van kétágyas szoba, olcsóbb sokkal és úgy is együtt vagytok :)

2010. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs vesztenivalód. Tökmindegy, hogy 18, vagy 19 évesen mész egyetemre, ha egyáltalán mész... Ha a szüleid nem tudnak egyetemistaként eltartani, támogatni, akkor meg végképp nincs beleszólásuk a dolgaidba.
2010. jún. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy év kihagyás nem a világ! Láttam én már olyant, nem is egyet, aki 24-25 évesen kezdte el az egyetemet, úgy, hogy előtte dolgozott. Szépen beköltözött koliba, és élte az egyetemisták életét. Jómagam meg dolgoztam egyetem mellett - igaz, albérletet nem tudtam volna fizetni, kolis voltam, de meg lehetett csinálni és nem csúsztam egy évet sem.

Egy dolgot ne felejtsetek, odakint sincs kolbászból a kerítés. lehet, hogy több a bér, de ott is kell valamiből és valahol élnetek.

2010. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!