Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jelent valamit hogy férjem...

Jelent valamit hogy férjem sosem kedveskedik ajándékkal?

Figyelt kérdés
Bánt mert én nagyon szeretek meglepetést adni,és mindig veszek valamit még ha 1 csokit is vagy tervezek programot,de a férjem sosem.3 éve vagyunk együtt,és se névnapomra se szülinapra se udvarlásként,se házsasági évfordulóra nem kaptam 1 szál virágot sem.Nem azért mert nem tudja,mert mindig szolok előre mi lesz,és eleinte még sírtam is,és többször megkérdeztem miért nem kapok semmit soha?Nem válaszolt,csak annyit hogy nem volt nála pénz,de ez nem igaz.Bánt engem,de nem veszekedhetek azért miért nem szeret adni,de mégis mi lehet az oka? senkinek sem szeret venni semmit,csak magának ha szüksége van valamire.Hogy lehet ezen változtatni?
2010. jún. 27. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szüleinek sem vesz soha? Esetleg anyujától megkérdezhetnéd, hátha ő tudja, mi lehet a háttérben
2010. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehet, hogy neki az egész családja ilyen? Hogy esetleg ő sem kapott sose ajándékot otthon, ezért neki nem evidens, hogy a szeretteinket megajándékozzuk ünepekkor?


Én azt csinálnám, hogy a közelgő szülinapom, névnapom előtt már 1-2 héttel mondogatnám neki izgatottan, hogy "Jaj, olyan kíváncsi vagyok, hogy mit fogok tőled kapni." Ha azt hiszi, hogy te azt hiszed, hogy kapsz valamit, akkor csak erőt vesz magán, és meglep valamivel.

2010. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt bizonyítja, hogy házasok vagytok:P:)

Ne haragudj:)


Amúgy szerintem ő ilyen típus, ha senkinek soha nem vesz ne csodálkozz, hogy neked sem. Szóval ne kombinálj bele semmit!

Ezen változtatni? Szerintem ha fontos vagy neki, és megkéred rá, hogy néha pár dologgal kedveskedhetne, mert jól esne, akkor talán változik a viselkedése.

Én férfi vagyok és tapasztaltam ilyet fordítva:) Mondjuk nem zavart annyira de néha kicsit fura volt, hogy csak én emlékezem meg egy jeles alkalomról!

2010. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, nem az ajándék a lényeg, hogyha a párod szóban és tettben tud kedveskedni. Pl. főz neked vacsit, elkészíti a fürdővized, megmasszíroz, bókol, stb.

De mivel neked ez fontos, meg kell mondani nyíltan, kerek-perec, hogy nagyon örülnél, ha legközelebb ajándékkal is kedveskedne. Ezen csak őszinteséggel lehet segíteni, mivel ő, ahogy írtad, alapból ilyen. Butaság lenne visszavágni, hogy pl. te sem veszel neki ajándékot, mert az nem megoldás, csak sértődés forrása.

2010. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha meg úgymond "kierőszakolod" az ajándékot, akkor meg már nem őszinte, és a szándék sem volt meg.
2010. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mond el neki sokszor, hogy ez mennyire bánt téged, igazából kicsit én is ilyen voltam mint a férjed, de amióta a párom többször elmondta ezt nekem mindig figyelek és ha nem is időben de meglepem valamivel, néha alkalom nélkül is. Sokszor mond el neki, mert nem biztos, hogy elsőre felfogja, hogy ez téged bánt.
2010. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Segíts neki! Biztosan utálja a hercehurcát, ami ezzel jár, meg teher neki kitalálni az ajándékot. Mondd meg neki, mit szeretnél kapni.

Hasonló vagyok én is, mint a férjed, noha nő vagyok. Jön valami alkalom, el sem tudom képzelni, mit vegyek a férjemnek, mert mindene megvan. Ami meg nincs, azt fel kellene próbálnia. Vagy kiderül hogy amit nagy nehezen vettem, az nem tetszik neki. Az ajándékvásárlásba aránytalanul sok erőfeszítést kell beletennem, ezért nem szeretem. Olyan hülyeségeket szoktam venni mint gatya meg zokni, fogkefe, nincs benne semmi fantázia, de ő nem csinál belőle problémát. Ez még mindig jobban esik neki mint a semmi, ui. azt is próbáltam már.


Ha megmondod neki, hogy úgy szeretnél a szülinapodra ezt vagy azt, sokkal könnyebb lesz a dolga. Az nagy feszültséget tudna okozni, hogy "úgy várom, mit veszel nekem szülinapomra". Mint egy vizsgafeladat. Én frászt kapnék tőle.

2010. jún. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem mentem volna hozzá, ha nem teszik.


Azért elgondolkodtató, hogy ha el is mondtad neki, még régebben, hogy szereted a virágod, miért nem akar csak úgy örömet okozni. Meg azért... valljuk be, névnapot és szülinapot meg szokás ünnepelni.

Lehet jönni azzal, hogy nem az ajándék a fontos, de szerintem ez nem igaz. Igenis fontos, hogy okozzunk egymásnak örömet és meglepetést, és olyan ajándékot vegyünk, amire a másik vágyik, ez mutatja, hogy még a mai rohanó világban is képesek vagyunk odafigyelni egymásra. És tényleg nem az ajándék a lényeg, hanem az, hogy TUDOD, mire vágyik a másik és ezt megpróbálod megadni neki. Természetesen nem BNV-vre gondolok, hanem egy könyvre, egy CD-re, egy pulcsira... és egy szál virágra.

2010. jún. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj vagy jó hogy mindenkivel egyet értek,vagyis nem tudom a megoldást így.A kérdésekre válaszolva senkinek nem vesz semmit,anyukájának sem sose.Eddig mikor kapott valamit anyukája azt mindig én vettem,ö csak annyit reagált rá hogy meg van annak amire szüksége van.De mondom nem is azért van a karácsony,hanem szeretünk adni.De ö utálja,mármint adni meg minden ünnepet így szülinapot is.Nem szeret kapni sem,meg van ajándék nélkül mint mondja esetleg csokinak is örül.Nem pótolja az ünnepi ajándékot,bármi más figyelmességgel.Főzéssel vagy takarítással,tudja hogy örülnék neki,de ahhoz túl lusta meg szerinte női munka.Szóval nem tudom,mondogatom neki mi tetszik,sőt meg is mutatom a kirakatban így volt ez legutóbb is,még is mintha csak a főzésről beszéltem volna.Azzal szoktam magam győzködni,hogy ö kezdetben sem volt más sose költőt még rám.
2010. jún. 28. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!