Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova/kihez forduljunk segítség...

Hova/kihez forduljunk segítségért?

Figyelt kérdés

15 éves lányom betegesen fél a szúnyogoktól. Minden ablakon, erkélyajtón van szúnyogháló, ennek ellenére rengeteg szúnyog volt/van nálunk. Olyan szinten fél a szúnyogoktól, hogy ha csak a gyanú felmerül benne, hogy a lakásban is van, egy percre nem hunyja le a szemét. Őszi szünetben 2 nagy pánikrohama is volt, az egyiknél szinte ájulásba kergette magát. Illetve, egyszer mondta elmondta nekem, hogy sokszor úgy érzi, hogy nem akarná megölni magát, csak egyszerűen nem szeretne a következő reggel felébredni, mert ő így már nem szeretne tovább élni.


Próbáltam volna megbeszélni vele, hogy menjünk el pszichológushoz, de egyszerűen nem hajlandó eljönni, mert állítása szerint nem tudja egy orvos a problémáját megérteni, hisz neki nincs ilyen félelme, fogalma sincs, hogy ő mit él át egy-egy ilyen sziutációban.


Kérem, segítsetek! Mitévő legyek?


2018. nov. 27. 17:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%
Ne pszichiáterhez vidd, mert hacsak egy mód van rá, el kell kerülni a gyógyszert, hiszed a gyógyszer csak a tüneteket fedi el, az okokat nem mulasztja el, és tartós szedést igényel, függőséghez vezethet. Klinikai szakpszichológushoz kell vinni magánúton (az nem orvos!), borsos áron. Nyilvánvaló, hogy itt nem a szúnyog játszik, hanem a szorongás. Elképzelhető trauma, de szerintem sokkal inkább teljesítményszorongás, maximalizmus, önbizalomhiány. Új, nehéz iskola, terhelés, otthoni jegyelvárások. A pszichológust nem gyengéden kell neki javasolni, hanem egyszerűen elvinni, ha akarja, ha nem. Annyit azért hozzá lehet fűzni indokként, hogy ez az ő érdeke, hiszen ebben az állapotában szenved, élni sincs kedve, a pszichológusnak pedig pont az a foglalkozása, képzettsége, tapasztalata, hogy ilyen pácienseken segítsen, mondd meg neki, hogy nem ő az egyetlen, akinek ilyen baja van. A pszichológusnak nem kell magán is éreznie a beteg tüneteit, anélkül is tud segíteni Persze, hogy fél tőle, mint minden újtól, hiszen ki kell adnia magát egy idegennek, de az már legyen a pszichológus problémája, hogy hogy szerzi meg a bizalmát. Semmiképpen nem szabad így hagyni és várni a csodára.
2018. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 babyboom567 ***** válasza:
50%
Én rettegek a selyemtől,selymes dolgoktól, sőt a selymes dolgok gondolatától is kiráz a hideg.Sőt ha látom,hogy pl más veszi fel a selymes kabátját, rosszul leszek.Ilyenkor elfordulok.Szóval igyekszem kontrollálni, nagyon kerülök minden selymet.Viszont sosem akartam meghalni ezért.A szúnyogot elég nehéz elkerülni.Vidd orvoshoz.
2018. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%
Egyebkent a rossz anyagu ruhaktol enis irtozom, nem felek toluk de ha hozzaerek egyszeruen raz a hideg nem birok arra gondolni hogy a borom vagy az ujjam hozzaer brr :(
2018. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!