Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk? Kihez fordulju...

Mit csináljunk? Kihez forduljunk segítségért?

Figyelt kérdés
Az a probléma hogy anyukám egész életében rettentő féltékeny volt. Sok cirkuszuk volt ez miatt apukámmal. Apukám mára kifejlesztette, hogy nagyjából nem foglalkozik, nem érdekli a vádak. Életük során kb 50-60 nővel meggyanúsította. Míg régebben ezek a kirohanások kb 2 évente jelentkeztek, sajnos mostanában egyre gyakoribbak. Minden héten van valami. És ezek most már nem valós dolgok. Pl megnézte a telefonját, és közölte velem hogy apám megcsalja valami nő írogat neki, van vagy 10 sms apám telefonjában, csak nem bírta megnyitni, de megadta a számot. Az sms -ek valójában a banktól voltak. Tegnap azzal hívott fel, hogy egy ( számunkra ismeretlen) nő kereste apámat a vezetékes telefonon és közölte vele hogy terhes. Ez végképp hihetetlen hiszen 60 évesek a szüleim, és szinte egész nap együtt vannak, nem dolgoznak. Szerintünk valamilyen szinten ez unalomból is fakadhat, nincs gondjuk , jól vannak anyagilag. De ez az utolsó eset végképp kiverte nálam a biztosítékot. Kihez forduljunk segítségért? Mit tegyünk? Félek hogy ebből nagyon nagy baj lesz. Beszéljek a háziorvosával?
2014. júl. 20. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem unalom, ez paranoia, és a legnagyobb jóindulattal mondom, hogy szakemberhez kellene fordulnia anyukádnak.
2014. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Első körben apukáddal beszélj. Megértem, hogy unja ezeket a vádakat, de valami hiba van a kapcsolatukban, ami sürgős javításra szorul. Ha ez nem válik be, akkor háziorvos, és javaslat tőle anyukád felé, hogy keressen fel szaksegítséget. Nem csak őrültek mennek pszichológushoz. Sőt, a mai "divatot" elnézve már csak ők azok, akik nem járnak. :D Viccet félretéve: anyukádnak segítség kell. De lehet, hogy apukádnak. is. Párkapcsolati terápiára nem gondoltak?
2014. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A féltékenység mindig önmagunkból ered, önbizalom hiány az oka. Bár szerintem anyukádnál jóval kórosabb ez a dolog. A helyedben próbálnám rávenni, hogy szakemberhez forduljon. Lehet elég lenne neki néhanapján egy kis beszélgetés egy ilyen emberrel, hogy rendbetartsa magát. Mert azért ez így nem élet...
2014. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam a dolgon, végül arra jutottam, hogy anyukámnak biztos hogy segítség kell, de apukámmal együtt. Mert egyszer anyukám már volt pszichológusnál, de ő ezeket a dolgokat nem mondja el, teljesen jól tudja leplezni.

Szerintem is ketten kell menniük.

2014. júl. 20. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!