Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Súlyos családi probléma, mit...

Súlyos családi probléma, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Üdv


Nem is tudom hogyan kezdjem, de here we go:

Szóval, a családomat egy elég nagy probléma fenyegeti, ez a probléma pedig a Gyámom, akit hívjunk itt Józsinak, na szóval, egy kis háttértörténet:


Amit tudni kell a családomról: A családban vagyon én Dániel(18) mostohabátyám ---(20) Húgom(11)nagybátyám (40 - szellemileg nem teljes ember) és a "fogadott nagymamánk" ( 68 - kicsi korunk óta velünk van, anyánk nagyon kedves barátnője volt)


Amit Józsiról tudni kell: az a tipikus emberi gerinctelen féreg, Kihasznál másokat,csak saját maga és a k***a nagy egója számít neki, mindenkinek játssza a jópofát aztán meg másnak meg mocskolja a neved. Ült már börtönben. Édesanyám el is vált tőle. emellett van neki három gyereke, és egyikkel sem foglalkozott eddig


Na szóval, az egész 2016 Májusában kezdődött édesanyánk váratlan elhalálozásával egy Stroke miatt.

Mindannyiunk összetört lelkileg, nagyon gyengék voltunk a gyász miatt, és most jön a képbe Józsi, Józsi akkoriban jött vissza a környékre, és ő is megtudta hogy mi történt édesanyánkkal, látta hogy a pici lánya(húgom) mennyire össze van törve lelkileg, szóval valami apasági szikara? támad fel benne, és a húgomnak is jól jött az hogy legalább egy szülője még itt van neki, ezért úgy döntöttünk a családdal hogy egye fene, befogadjuk Józsit a családba, és akkor Józsi nekem a gyámom lesz hogy ne legyen gondunk a gyámügyél.

Pár hónap eltelt, és az az "apasági szikra" ki is aludt úgy ahogy volt, engem és mostohabátyámat teljesen elhanyagol, és a húgunkkal is csak annyira foglalkozik hogy megvesz neki minden sz*rt, aztán meg elfelejti hogy egyáltalán létezik. Emellett a maradék fizetését meg elk***zta és nagyanyánknak alig adott valamit a számlákra


Na ez így ment kb most 2018 nyaráig

Most nyáron, én meg bátyám vettünk egy ps4 pro-t, behoztunk ide a szobánkba a számítógépeinkkel együtt, ez az a szóba ahol Józsi is alszik, és itt kezdődött a cirkusz, Egy nap, megvettük az új God of War-t (ami aznap kicsit felb***ta az agyam), szóval esteledett már, Józsi elment lefeküdni az ágyába a szobánk másik felébe, kb egy fél óra GoW Után kicsit magas volt a vérnyomásom, szólt nagyanyám hogy halkítsam le a Tv-t, én mondtam hogy rendben egy pillanat, na erre Józsi felpattan az ágyból és elkezd itt kiabálni hogy: HALKÍTSD MÁR LE AZT A G***S TV-T AZ EMBERT NEM TUD TŐLE DÖGLENI H***EGYEREK. Holott eddig én végig azt hittem hogy alszik, na viszont nekem ennél nem kellett több hogy elszálljon az agyam, ránéztem és elkezdtem neki ordítani hogy: HA NEM TETSZIK AKKOR EL LEHET INNEN TAKARODNI TE TETVES ÉLŐSKÖDŐ

AZ EMBERNEK A F***A KIVAN MÁR HOGY VELED IS CSAK A BAJ VAN. Erre megfogta magát, felkelt az ágyból, és kiment a szobából miközben durrogott valamit. Másnap bejelentette hogy neki a f***a kivan velünk és elfog költözni. egy hónapra rá (szeptember) el is költözött, viszont itt van a probléma, mivel ő a vér szerinti apja a húgomnak, ezért magával vitte.


Kis infó a húgomról: 11 Éves, sajnos sok tulajdonságot örökölt az apjától, viszont még nincsen veszve, emellett anya halála óta depressziós.


Na szóval, amióta elvitte a húgomat, szegény gyerek nem érzi jól ott magát, gyakran nem megy iskolába, és ha nem megy iskolába akkor meg együl van otthon, sokáig van fent, és emellett az a féreg még uszítja is ellenünk, ilyenekkel tömi a fejét hogy: A bátyáid utálnak, az a vén k***a csak a pénz miatt akar, felejtsed el anyádat, ő már a múlt, senki nem szeret ott, stb, és rengeteget ordibál is vele.


Viszont sajnos nem tudjuk mit tegyünk, mert a húgom nem tudja eldönteni hogy mit akar, mert eléggé hangulat ember, mindig változtat azon hogy mit akar, és emellett Józsi minden sz*rt megvesz neki.


Mi mind vissza akarjuk hozni a húgomat, de nem tudjuk mit tehetnénk


Valami ötlet? Mit tehetnénk? Vissza tudom ide hozni a húgomat?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 21. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maximum a gyámügy. Ha ott bebizonyosodik, hogy nem jár iskolába, és egyedül van hagyva, biztos foglalkozni fognak a dologgal.
2018. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 éves vagy, akkor nincs gyámod, hacsak nem vagy értelmi fogyatékos. Ha a Jozsi a húgod apja, kb nulla esélyetek van arra, hogy a lány hozzatok kerüljön
2018. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy ti nem jelentetek sokat ennek a Józsinak. 18, 20 évesen nem is illik várni tőle várnotok bármit. De a lányát biztos máshogyan kezeli. Ha elment, akkor azt pont nem azt támasztja alá, hogy rajtatok akart élősködni.
2018. nov. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. Akkor lenne élősködő ha nem ment volna el, de elment, és vitte magával a vár szerinti lányát. Ti a féltestvérei vagytok az az idősebb nő pedig nem a rokonotok, szóval senki nem fogja azt mondani, hogy veletek fog lakni a húgod. Emellett mindent megkap, szóval kap enni, ruhát, jár iskolába, nem ütik-verik... akkor nincs gyámügy aki elhozza a vér szerinti szülőtől. Te pedig és a tesód szerintem nem vagytok abban a korban és helyzetben, hogy egy ilyen fiatal lány esetleges depresszióján javítani tudjatok. Mondjuk ez abból is simán lejön ahogy belemélyedsz egy idióta videojátékba.
2018. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát eddig egy válasz sem volt éppen túl hasznos, ilyen nehéz megérteni hogy nem hagyhatom ennél az embernél a húgomat? Magát sem képes normálisan ellátni, nem hogy egy gyerekre vigyázzon, egyszerűen nem tudok azzal a gondolattal együtt élni hogy nem tudok semmit tenni a húgomért, nekem ez nem megy. Nem akarok gorombának hangzani, de csak akkor írjatok valamit hogyha azt a feltett kérdésemhez tartozik. Nem hagyhatom annál az embernél a húgomat aki van akkora egy féreg hogy rátámadjon édesanyámra, és ült már börtönben csoportosan elkövetett testi sértés miatt. Nem tudok azzal együtt élni hogy ott hagyom egy ilyen embernél, még arra sem képes hogy egy hétvégére ide engedje hozzánk. És kérlek tényleg ne értsetek félre, én csak a húgomat féltem...
2018. nov. 21. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Akkor besétálsz a gyamhivatalba és bejelentést teszel. A gyámhivatal majd kimegy vizsgálódni és esélyes, hogy meghallgatják a húgodat is. Az esélye annak, hogy elveszik az apjától a gyereket, kb 1 a millióhoz
2018. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Te meg kérdező, mit nem értesz azon, hogy nem kerülhet vissza hozzátok a húgod?
2018. nov. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én megértem h a húgodat akarod megvédeni. A vér szerinti apjától elég nehéz lesz elvenni, esetleg míg nem tudom az h elvaltak anno az anyukáddal szamit e de tényleg csak bejelentést tudsz tenni s ki mennek vizsgalodni de sztem a hugodnak a Józsi mindent elkovetne h olyanokat mondjon a gyamugynek h minden okés ott. Gyereket könnyű atverni. De egyébként nem tudom h a hugod h erzi ott magát. Meg gondolom elég befolyásolhato mert míg kicsi s ő se tudja mit akar. Vagy a hugod akassza ki Józsit annyira h vissza hozza hozzátok esetleg míg. Nem tudom. Ez tényleg nagyon szomorú s nehéz helyzet. Kitartást!
2018. nov. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!