Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az "elvált"...

Miért hiszik azt az "elvált" kisgyermekes anyukák, hogy az új nő bántja/terrorizálja/utálja a gyereket?

Figyelt kérdés

A paromnak van egy fia. A gyerek nem lehet velem, mert szerinte terrorizáljuk (a két gyermekem meg én) az ő fiúkat. Pedig eszünkben sincs bantani, sőt... A gyerek agresszív az enyémekkel, bántja őket, randalirozik, kiabál. Az új módszer pedig az, hogy a gyerek hozzánk nem jöhet, a keresztszüleinél van a láthatás ideje alatt és úgy láthatja az apja a gyereket.


Miért kell látatlanban elítélni/megítélni valakit?

Nekem is bántó, de ez főként nekik rossz, hiszen így pl együtt sem alhatnak meg ilyesmi.


2018. nov. 17. 15:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%
*idősebb = fiatalabb
2018. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%

"Az angyali csemetéid plüssökkel dobálóznak, de szerinted ez semmi."


Miért, nem az? Mióta csinálunk ügyet ilyen piszlicsáré hülyeségekből? :D


Aki azt mondja, hogy az ő gyerekei mindig tisztelettel beszélgetnek egymással, szépen, csöndben ülnek, angyalian mosolyognak és semmin nem balhéznak, nem hisztiznek, nem veszekszenek, az HAZUDIK. Ilyen nincs.


Akár vér szerinti testvérek, akár mostohák, akár ovistársak, a gyerek az gyerek, a gyerekek pedig igenis marakodnak néha. Mindegyik. Még a legangyalibb, legártatlanabb, legtörékenyebb kis virágszál is. És mindegyik a másikra fogja kenni, ez nyilvánvaló.


Hozzám kiskoromban a bátyám a keménytalpas papucsát vágta, mert beleettem a csokijába, és senki nem csinált belőle ügyet, én sírtam egy sort, őt leszidták, de ennyi. Ma meg egy PLÜSSÁLLAT miatt kb. a gyámügyet akarjátok kihívni, ne vicceljünk már. :D


Azt nyilván egyik szülő sem fogja 100%-ban látni, hogy melyik gyerek mit csinál, ki kezdte és satöbbi. De nem is kell, mindent meg lehet oldani.


De nem így, hogy eltiltják a gyereket az apjától meg az új családjától. Nem is számít, hogy a kicsik hogy viselkednek, mert itt az alapvető probléma az "elvált" anyukával van.

Valószínűleg az a célja, hogy teljesen egymás ellen hangolja a gyereket meg apuka új családját, mert retteg a magánytól, és nem bírná elviselni, hogy a fia jól érzi magát a másik gyerekekkel, netalántán még jobban is, mint ővele...


Egy 6 évesnek még bármit be lehet adni. Ha az anyja azt meséli neki, hogy karácsonykor igazából a repülő spagettiszörny hozza az ajándékot, és mindenki más rosszul tudja, akkor el fogja hinni.


Nem tudom, mennyire lehet eredménye, de hárman le kéne ülni (anyuka - apuka - anyuka) és felnőtt emberek módjára megbeszélni, hogy akkor innentől kezdve a gyerekek érdekeit nézi mindenki.

2018. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Elváltunk mi is.

Egyet nem szabad figyelmen kívül hagyni: a gyereket. Ő most nem szeret titeket, bennetek látja az akadályt, hogy a szülei együtt legyenek újra. A te gyerekeiddel van minden nap, ő pedig alig látja. Ez nagy fájdalom egy 6 évesnek.

Viszont csak kicsi, és nem hülye. Ennyi idősen is simàn képesek otthon hazudozni mindenfélét. Ráadásul direkt azért, hogy titeket össze ugrasszon.

A másik: a te gyereked se szent. Ezt te is tudod. Lehet, hogy nem ütik meg, de ha szóval bántják, az jobban tud fájni. És nyoma se marad. Ennek is lehet az a vége, hogy utál nálatok lenni.

Egy biztos: a párod gyereke nem szeret náltok lenni, nem akar menni, és ennek oka van.

Nagyon elvadult gondolat lenne, hogy együtt csináljatok egy-egy programot? Te, a párod, az ex, és a gyerekek. Ha konfliktus lesz a kicsik közt, gyorsan tudjátok rendezni.

2018. nov. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem szentek a gyerekeim, de elôtte 3* rúgta le a fiamat az ágyról... Elszakadt nála a cérna és akkor először megdobta egy plüssel.

Én meg akartam büntetni a fiamat, de a gyerek apja és a keresztszülei is itt voltak és nem hagyták.

Azt mondták, hogy túl szigorú vagyok a gyerekeimhez és hagyjam őket gyereknek lenni.


Anyuka lenéz, nemhogy egy légtérbe kerüljön velem.

A gyerek azt mondta az anyjának, hogy ide szeretne költözni, tehát nem utál itt lenni. Az anyuka felhívta a páromat, hogy beszélniük kell erről (nekem is felhozta a kisgyerek a nyáron, de én azt mondtam, hogy erről az apukájával beszélgessen). Aztán pedig el lett tiltva, a párom pedig azóta azon gondolkodik, hogy megpróbál közös felügyeletet legalább kiharcolni.


Igyekszem odafigyelni rájuk, ha együtt vannak és nem úgy állni a dologhoz, hogy igazságtalanul is az enyémeket pártoljam. Sőt...többnyire elnézek neki olyant, amit a sajátjaimtól nem tűrnék el soha.

2018. nov. 17. 20:26
 15/21 anonim ***** válasza:
25%

Mint ahogy kiderült az, hogy igenis volt vaj az ő csöppségei füle mögött, valószínűleg nem csak a plüssel való dobálózás történt, csak hát azokról a bosszantásokról, piszkálódásokról nem fog beszámolni a kedves kérdező, mert akkor nem tudnátok egymásra licitálva szidni az anyukát.

Egyébként az igazság mindig valahol félúton van az ilyen esetekben. Nem mondom azt, hogy az anyuka nem sugdos semmit a kisfiú fülébe, de a rosszindulat a kérdező részéről is észrevehető, mivel ennek a kérdésnek semmi más célja nincs, mint rokonszenvet ébreszteni saját maga iránt, és fröcsögni egy kicsit a "szemét" exről.

Egyébként ha az apuka annyira fájlalja azt, hogy nem viheti haza a gyereket, be lehet ballagni a bíróságra, és módosítani azon, amin megegyeztek a volt feleséggel. Kíváncsi vagyok, az mennyire tetszene, ha mondjuk havonta két hétig 0-24-ben nálatok lenne a gyerek, és rendszeresen foglalkozni kellene vele, meg nevelni is esetleg...

2018. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem tudok és nem is akarok arra a nőre "fröcsögni". Megérteni akarom, hogy mi vezérli a nőket ilyenkor.

Van vaj a fülük mögött, persze. Az a hobbijuk, hogy ekézzék a gyereket... Ilyen gonosz kis szörnyetegek a gyerekeim. ;)

2018. nov. 17. 20:39
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Igyekszem odafigyelni rájuk, ha együtt vannak és nem úgy állni a dologhoz, hogy igazságtalanul is az enyémeket pártoljam. Sőt...többnyire elnézek neki olyant, amit a sajátjaimtól nem tűrnék el soha."


Ez a baj.

Egyik idősebb ismerősöm mondta, hogy 4 gyereke volt. És szerencsére a szobának 4 sarok van. 😊 Sose érdekelte ki kezdte, hagyta őket és ha nem tudták kultúráltan megoldani nem bíráskodott, mindenki mehetett a "kedvenc" sarokjába lehiggadni. Persze ilyenkor kreatívan megoldották és kitaláltak vmi játékot, szóval kizökkentek és jatszottak tovább.

Mai napig szoros a kapcsolatuk a tesóknak.

2018. nov. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Elírtam, tehát nem a sajátjaim mellé állok, mert ugye nekik könnyebb elvileg.

Ha beleszakadnék se lennék jó.

Amúgy meg ha hagynàm, hogy veszekedjenek/verekedjenek, tuti előbb-utóbb én is kapnék

...

2018. nov. 18. 07:57
 19/21 anonim ***** válasza:

A párod anyja valamiért nem akarta megmondani az igazságot a gyerek anyjának, hogy miért is lett kitiltva az otthonodból. Nyilván valamit mondania kellett, hogy miért nem mehet oda. Ha belegondolunk, ennek csak két oka lehet, az egyik, hogy a gyerek összeférhetetlen (ez a valóság), a másik pedig, hogy a gyereket utálják ott.

Ha védi az unokáját valamiért, akkor nyilván mást nem mondhatott indokként, csak azt, hogy te nem szereted az unokáját, ezért nem lehet nálatok.

2018. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A nagyanyó a ludas. "ÓÓÓ, nagymami, drága nagymami, olyan jó, hogy köztünk élsz..." Ja, mégsem! :D Egy gonosz boszorkány veszett el benne.
2018. nov. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!