Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az "elvált"...

Miért hiszik azt az "elvált" kisgyermekes anyukák, hogy az új nő bántja/terrorizálja/utálja a gyereket?

Figyelt kérdés

A paromnak van egy fia. A gyerek nem lehet velem, mert szerinte terrorizáljuk (a két gyermekem meg én) az ő fiúkat. Pedig eszünkben sincs bantani, sőt... A gyerek agresszív az enyémekkel, bántja őket, randalirozik, kiabál. Az új módszer pedig az, hogy a gyerek hozzánk nem jöhet, a keresztszüleinél van a láthatás ideje alatt és úgy láthatja az apja a gyereket.


Miért kell látatlanban elítélni/megítélni valakit?

Nekem is bántó, de ez főként nekik rossz, hiszen így pl együtt sem alhatnak meg ilyesmi.


2018. nov. 17. 15:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Hány éves a fiú? Gondolom ha nálatok így viselkedik akkor alapból is viselkedési bajai lehetnek óvodába/iskolába más gyerekekkel is. Szerintem ha más tényleg nincs a történetben akkor anya csak szívózni akar.
2018. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem hisznek ilyeneket az elvált anyák. Az a nő egy kivétel lehet.


Apuka majd lesz szíves megnevelni a rossz kölykét, aztán ha normális lesz, majd mehet hozzátok.

2018. nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

6.

Az enyémek 3 és 9.


Elvileg az én 3 évesem veri a 6 éves gyereket...

Sosem hagynám, hogy a gyerekem verjen egy masik gyereket.

2018. nov. 17. 16:29
 4/21 anonim ***** válasza:
23%
HÁny éves a gyerek? Ha nem kicsi csecsemő, akkor elviheti az apuka és az anyuka nem tilthatja meg, hogy te is találkozz vele.
2018. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Szerintem anyukának kellene, hiszen ő van vele a legtöbbet, de ő csak hadakozik, követelőzik (nekem ehhez semmi közöm, így nem részeletezem, de jelenleg pereskednek gyerektartás emelése miatt), köpköd.

Igyekszünk a gyerekek közti konfliktusokat kezelni, töbnnyire megy is, tehát ez sem lenne ok arra, hogy ne jöhessen az otthonunkba.

2018. nov. 17. 16:34
 6/21 A kérdező kommentje:
6 éves.
2018. nov. 17. 16:34
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Én csak azert hiszem hogy az új nő utalja a gyerekeimet, mert az első együtt töltött 3 nap után a nő kijelentette hogy többet nem óhajtja látni a gyerekeimet mert azok szerinte tiszteletlenek az apjukkal. Nem vagyok elfogult, de ez a tiszteletlenseg abban merult ki hogy nem ették meg utolsó morzsaig a (már romlott túróból) készült ételt. Soha többé nem voltak hajlandóak menni, főleg hogy az apjuk még el is mondta nekik, hogy "I. nem szívesen lát titeket a jövőben". A gyerekeimre magatartasilag soha nem volt panasz suliban se, kitűnő meg a fiú is peldas magatartassal.
2018. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Értem én hogy te mint anyatigris rózsaszín szemüvegen keresztül látod a tökéletes gyerekeidet, de ettől még előfordulhat, hogy amikor nem figyelsz akkor tényleg szemétkednek a kisfiúval. Végül is nálatok ő az idegen, ő a betolakodó a másik két gyerek területén. Aztán lehet a kisfiú visszaüt, vagy eleve úgy látja őket, mint akik elvették az apukáját tőle, és akkor onnantól megy a csatározás.

Hogy ezt a konfliktust elsimítsátok a ti dolgotok apuval. Nem az anya tehet arról, hogy nem jönnek ki a gyerekek. Ti sem föltétlen tehettek róla, de meg kell oldani, mielőtt elmérgesedik a helyzet.

2018. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A gyerekeim sehol se verekednek, egy plüssel dobta meg a fiam a gyereket. Azt is elmondták maguktól és rájuk lett szólva...

Ha panasz van rájuk, akkor megbüntetem a gyerekeimet, hiába ők vannak "hazai terepen"...

A párom anyja utál, felbíztatta a gyerkőc anyját, hogy itt bántva van, hogy neveletlenek a gyerekeim... Innen indúlt.

2018. nov. 17. 17:07
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Aha, csak kibújt a szög a zsákból. Az angyali csemetéid plüssökkel dobálóznak, de szerinted ez semmi. Valahol érthető, hogy az a gyerek nem szívesen megy hozzátok, ahol egyrészt azt látja, hogy a saját apja helyette más gyerekeivel foglalkozik, másrészt ezek az idegen gyerekek piszkálják őt. Az meg, hogy ő az idősebb, csak egy dolog, engem is folyamatosan piszkált a 7 (!!!) évvel idősebb öcsém, akinek ha visszaadtam, én voltam a szemét :D Nyilván a te "3 évesed" (de utálom ezt a kifejezést, olyan vérmamis) nem egy tündérke.

Arról meg, hogy neveletlen az a gyerek... tudod, nem csak az anyjának feladata ám a gyereknevelés. Ha az apja a te gyerekeid helyett inkább a sajátjával foglalkozna, nem lenne a kisfiú kiabálós meg agresszív.

2018. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!