Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves még "kicsi" az ilyen...

16 éves még "kicsi" az ilyen dolgokhoz?

Figyelt kérdés
Arra ösztönöznek, hogy legyen barátom, mert MUSZÁJ, hogy legyen. Azt is javasolják, hogy menjek bulizni. Na de. Ha odakerül a sor, hogy lenne alkalom és mennék is, arra hivatkoznak, hogy "kicsi" vagy, nem neked való. Ezt mondják már 2 éve. Az utóbbi 2 nyarat úgy töltöttem, hogy itthon ültem és nem csináltam semmit, max néha egy séta a barátokkal. De miért kell ezt csinálni? Úgy értem, ők javasolják, aztán mikor ott lenne és mennék, akkor ne, mert ez nem nekem való. Már majdnem mindenki bulizik ennyi idősen, le fogok maradni. Ott leszek 20 évesen úgy, hogy a többiek élvezik az életet, én meg zárkózott leszek és nem tudok majd szórakozni. Itthon fogok megöregedni, magányosan, unalmasan. Kimaradnak a tinikoromból a jó dolgok, a házibuli, az első szerelmek, sátorozás a haverokkal stb. Már most öregnek érzem magam. Öregnek és megkeseredettnek. Van még időm? 16 évesnek még tényleg otthon kell ülnie, mint valami 8 évesnek, lemaradni a jó dolgokról?
2010. jún. 25. 22:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elmehetsz már bulizni, de tudd mikor kell hazamenni, és milyen társasággal vagy. Ha betartod a szabályokat, a szüleid biztos elengednek. Örülj neki, hogy még féltenek, azt jelenti szeretnek, aggódnak érted. Ezt csak akkor fogod megérteni, ha Te is valamikor szülő leszel.
2010. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
csinálj olyan programot amit nem bulinak hívanak. Hidd el pasizni és bulizni lehet bárhol, pláne 16 évesen strandon, kiránduláson, a fagyizóban stb, bárhol nem kell ahhoz diszkóba menni.
2010. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nagy szavak ezek, tipikus és aranyos kamaszkori túlzások :D

Semmiről nem maradsz le, nem maradnak ki a jó dolgok, nem fogsz besavanyodni. Amit a szüleid művelnek, az is tipikus: egyszerre kezelnek gyereknek és felnőttnek, mert egyszerre viselkedsz még gyerekként és már felnőttként.

Nagyon fontos: próbálj meg megszabadulni attól a gondolattól, hogy amíg te otthon ülsz, máshol másik iszonyúan jól érzik magukat! Mert ez legtöbbször nem így van, és amikor mesélnek az előző esti buliról, na az is ki van színezve rendesen! Mert kötelező ezt mondaniuk. A lényeg, hogy ahol éppen vagy, ott és akkor találd meg az elfoglaltságod, amitől jól érzed magad. Így nem fogsz lemaradni a jó dolgokról.

2010. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
menj el úgy, hogy bejelented nekik hogy elmész bulizni és kész. próbáld ki legalább egyszer.
2010. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!