Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves még "kicsi" az ilyen...

16 éves még "kicsi" az ilyen dolgokhoz?

Figyelt kérdés
Arra ösztönöznek, hogy legyen barátom, mert MUSZÁJ, hogy legyen. Azt is javasolják, hogy menjek bulizni. Na de. Ha odakerül a sor, hogy lenne alkalom és mennék is, arra hivatkoznak, hogy "kicsi" vagy, nem neked való. Ezt mondják már 2 éve. Az utóbbi 2 nyarat úgy töltöttem, hogy itthon ültem és nem csináltam semmit, max néha egy séta a barátokkal. De miért kell ezt csinálni? Úgy értem, ők javasolják, aztán mikor ott lenne és mennék, akkor ne, mert ez nem nekem való. Már majdnem mindenki bulizik ennyi idősen, le fogok maradni. Ott leszek 20 évesen úgy, hogy a többiek élvezik az életet, én meg zárkózott leszek és nem tudok majd szórakozni. Itthon fogok megöregedni, magányosan, unalmasan. Kimaradnak a tinikoromból a jó dolgok, a házibuli, az első szerelmek, sátorozás a haverokkal stb. Már most öregnek érzem magam. Öregnek és megkeseredettnek. Van még időm? 16 évesnek még tényleg otthon kell ülnie, mint valami 8 évesnek, lemaradni a jó dolgokról?
2010. jún. 25. 22:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mármint az "ők", azok a szüleim.
2010. jún. 25. 22:54
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem:S Ez így tényleg nincs rendben:S
2010. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
84%
Szerintem 16 évesen már nyugodtan mehetnél a barátaiddal! Legalábbis engem engedtek!
2010. jún. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
16 évesen dehogy vagy öreg! Ne légy butus! Én még 30 évesen is elmegyek a barátaimmal néha bulizni. Fel a fejjel!
2010. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Most egy picit tragikusabbnak érzed a helyzetet, mint amilyen valójában. Mindezek a jó dolgok nem fognak kimaradni az életedből. 16 évesen már valóban túlzás egy olyan fajta megkötöttség, mint amit felvázolsz, de hogy a szüleid lazítsanak agyeplőn, azt neked kell kiharcolnod. A szülő olyan, hogy félti a gyerekét. Nem csak a tieid, hanem 10-ből 9 ilyen, még ha nincs is igazuk. Küzdj meg a jogaidért. :)
2010. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad, mozdulj ki...

Én kollégista voltam, nem tudtak beleszólni a szüleim az életembe, de ha otthon laktam volna, ők is ugyanilyenek lettek volna. Még most is ilyenek lennének, ha nem laknék külön, pedig 22 éves vagyok.

2010. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Baromság.. én 17 vagyok és öregnek érzem magam a sok bitch között a bulikba, amikbe járok. Bár tény, hogy nem hallgatok tömegzenét, de a 13-14 évesek akik bulizni járnak engem idegesítenek... 16 évesen haverokkal kell menni sétálni, bulizni, sátorozni, ahogy te is írod... nem vagy te öreg, de addig bulizz amíg van rá lehetőséged mert ha tényleg 18-20 évesen kezded el az már nem olyan fain. Ilyenkor kell kibaromkodni magad a haverokkal. A szüleidnek pedig mondd a szemébe, hogy ha ilyen gondod van velük... légy őszinte. Én a szüleimmel úgy vagyok, hogy ha a közeli városba megyek akkor elmenetele lőtt csak szólok, hogy elmentem... telefon van nálam, ha kellek... Általában a programokat egy hétre előre bejelentik tehát nincsenek ilyen gondok. Éld az életed és légy határozott és önálló. Én is ezt csináltam 15 éves koromig, de gondolj bele... semmi értelme otthon hízlalni a segged :) Haverokat hívd össze. menjetek el bulizni egyet... inni nem feltétlen kell... én sem attól érzem magam nagyfiúnak mert piálok, hanem mert érett ember módjára képes vagyok önálló gondolatokkal rendelkezni és eldönteni, hogy mit akarok. Sajnos vannak olyan oszt. társaim akiknek a szórakozásuk abból áll, hogy hetente elmennek beb*szni... na én nem akarok ilyen lenni és csak sajnálni tudom őket...
2010. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Jaj, hihetetlenek vagytok :D

Én speciel 18 elmúltam, mikor elkezdtem bulizni. Nem mintha nem lett volna rá előtte lehetőségem, csak volt fontosabb dolgom is. Kedves 16 éves, semmiről nem maradsz le, komolyan.

Az meg azért enyhén szólva vicces, amikor a 17 éves lány megmondja a tutit, hogy 18 fölött elkezdeni bulizni nem annyira "fain" :D:D:D

2010. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
*fiú
2010. jún. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nos én is nagyjából igy töltöttem a tinikoromat.Nem nagyon engedtek sehova.Este 8-ra otthon kellett lennem és ha nem pofonnal jutalmaztak a késésemért.De ezeknek fejáben most sem érzem azt hogy lemaradtam volna valamiről.Van még időd mindenre,előtted az egész élet.Sátorozni,kirándulni nyaralni még mehetsz.És hidd el nekem nem is olyan nagy valami az a disco!Egy házibuli,egy közös főzés a barátokkal sokkal jobb.Mutass be egy két osztálytársad,barátod a szüleidnek hogy megismerjék kihez ragaszkodsz egy idő után ugyis belátnak mindent.Van még 2 éved hogy nagykorú légy az szerintem fordulópont lesz.Mutasd meg a szüleidnek hogy felelősségtúdó vagy a korodnak megfelelően,segits be a házimunkában,beszélgess velük hogy lássák nem is vagy te már gyerek.Bizonyits és fogadd őket a bizalmadba.Hidd el meglesz a hatása!Nálam is igy volt.Plusz amikor megtudták hogy már egy éve ugyanaz a pasi a barátom és megtalálták a fogamzásgátlómat akkor jöttek rá hogy felnőttem és tudom kezelni a dolgaimat.Felelősséget tudok vállalni és tudok gondolkozni.17 voltam akkor.De nem maradtam le semmiről.Sőt,érett fejjel jobban fel tudtam mérni a helyzeteket és jobb döntéseket hoztam.Légy türelmes.Mindennek megvan az ideje!
2010. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!