Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell jó pofát vágjak ehhez?

Miért kell jó pofát vágjak ehhez?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és az egyik távolabbi unokatesóm szintén ennyi idős és nem régiben szült. Mindeki oda vissza van ezért, de én nem tudok ehhez jó pofát vágni.

A lány nem tanult tovább a középiskola után, de abban sem vagyok biztos, hogy az érettségije meglett és dolgozni kezdett, ráadásul a gyereke apjával már egyszer szét is mentek. Mikor szóvá teszem itthon, hogy szerintem nem helyes mindig lehurrognak, hogy most kell elkezdeni az életet, sőt apám már célzott arra, hogy én semmit sem csinálok. Bocsánat, hogy minimum 4,5-ös átlagra hajtok a felsőoktatásban, ráadásul szünidőben dolgozom.

Én nem mondom, hogy mindenki tanuljon tovább, de egy gyerek felneveléséhez anyagi és érzelmi biztonság is szükséges meg valami szakma sem árt. Én inkább 30 körül tervezék családot, amikor lesz minden értelemben egy stabil hátterem.



2018. nov. 15. 20:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%
Mi bajod van, miért vagy frusztrált?
2018. nov. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Frusztrált vagy, mert nem te vagy a középpontban, és ő msot produkált valamit, ami miatt ő került oda. Kisbaba van a családban, ez általában ezzel jár, cukimuki, sokkal látványosabb, kézzel foghatóbb, mint egyetemre járni. Ennyi. Majd ha te meg a tanulmányi sikereiddel elért oklevelet mutogatod, meg a csilivili állásodat, meg a kézzel fogható dolgokat, amiket elértél ezzel, akkor talán téged is elismernek, de téveszmékbe ne essél! Vannak olyan társadalmi csoportok, ahol ha köztiszteletben álló, elismert munkád van, és akár a legújabb Audival gördülsz a ház elé, hogy a Kanári-szigeterkről hozott ajándékokat osztogasd szét a családban, akkor se fogsz felérni azzal, hogy "bezzeg gyereket nevel". Mindegy milyen színvonalon, milyen nyomorban és milyen távlati célokkal, gyereket pottyantott a világra, ő letett valamit az asztalra. Vonatkoztass el ezektől a dolgoktól, mert csak magadnak ártasz azzal, hogy ha azt lesed, hogy mást miért ajnároznak olyasmi miatt, ami neked eszed ágában sincs. Magadban rakd helyre ezeket a dolgokat.
2018. nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
56%

Kicsit túldühöngöd ahhoz képest, hogy távoli rokonod lesz a gyerek, akinek nem is örülsz. Mondjuk nem értem, miért kéne, én pont letojtam az unokatesóim véleményét, szerintem a tiedet is letojják, nem a te örömödre készült a gyerek.

Az elveid ezen a téren kissé túlzóak, de ez előfordul, ha az emebrnek nincs még gyereke, igazából ez nem gond.

De a lényeg, hogy te is fogadd el más véleményét. És ne vedd ilyen biztosra, hogy 30 évesen majd minden adott és tökéletes lesz pusztán azért, mert te 30 éves vagy.

2018. nov. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező ma gyerek babamánia van hasra kell esni a babáktól.. :( Aki meg nem esik hasra hogy hu de cuki muki az a poronty az sátánimádó...
2018. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!