Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell jó pofát vágjak ehhez?

Miért kell jó pofát vágjak ehhez?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és az egyik távolabbi unokatesóm szintén ennyi idős és nem régiben szült. Mindeki oda vissza van ezért, de én nem tudok ehhez jó pofát vágni.

A lány nem tanult tovább a középiskola után, de abban sem vagyok biztos, hogy az érettségije meglett és dolgozni kezdett, ráadásul a gyereke apjával már egyszer szét is mentek. Mikor szóvá teszem itthon, hogy szerintem nem helyes mindig lehurrognak, hogy most kell elkezdeni az életet, sőt apám már célzott arra, hogy én semmit sem csinálok. Bocsánat, hogy minimum 4,5-ös átlagra hajtok a felsőoktatásban, ráadásul szünidőben dolgozom.

Én nem mondom, hogy mindenki tanuljon tovább, de egy gyerek felneveléséhez anyagi és érzelmi biztonság is szükséges meg valami szakma sem árt. Én inkább 30 körül tervezék családot, amikor lesz minden értelemben egy stabil hátterem.



2018. nov. 15. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Arról egy szót se írtál, hogy bárki elvárná tőled, hogy jó pofát vágj a dologhoz, inkább úgy tűnik, hogy te hozod fel otthon is témaként. Tedd túl magad rajta, mindenki máshogy éli az életét.
2018. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Ne legyél előítéletes. Jól is elsülhet az unokatesódnak. De ettől még mindenkinek mások a tervei. Pl az én életszemléletemben az jó,amit én csináltam. 25 évesen szültem. Te 30 évesen szeretnél. A mai világban ez már szabadabban megy. Ember tervez..szokás mondani. Az is lehet 30 évesen nem lesz olyan társ melletted,akinek szülnél. Gyerek mellett is lehet tanulni,ha AKAR az illető. Ezzel nem azt mondom,h az a jó és a követendő példa amit csinál,csak azt,hogy embere válogatja és a mai lehetőségek sokkal tágabbak,mint régen. Persze megértem,hogy rosszul esik a kritika,de ne foglalkozz vele,majd lemegy a szenzáció.
2018. nov. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

"Miért kell jó pofát vágjak ehhez?"

Nem kell jópofát vágnod!

Ha akarod, fancsali pofával is betarthatod a MamaHotel szabályait.

2018. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem hozom fel a témát, mert beszélnek róla.

Kedves utolsó!

Nem lakom otthon :D De örülök, hogy képben vagy

2018. nov. 15. 21:20
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Jobb ha kerulod az ilyen gyerek temat mert ugyis azt vagjak a fejedhez, hogy neked nincs. Tapasztalat... Te menj dolgozni es termeld a penzt a segelyre.
2018. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát de tényleg xD

A húszas évei elején kevés embernek van olyan anyagi háttere, hogy saját magát ellássa pláne egy gyereket is

2018. nov. 15. 22:39
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Azert ne elj alomvilagban boven van aki 20-as evei elejen szul es jol elvan. Nekem is van baratnom nem is egy aki 18-20-20-on egynehany evesen szult. Es koszonik jol vannak. Nem gazdagok nehgy azt gondold, de nem is segelybol elnek. Szepen keresnek amenynit keresnek olcso etelt/jatekot/ruhat vesznek, kifizetik a szamlakat, nincs vagy csak olcso autojuk, de rendben vannak.

Soksor gondoltam mar azt, hogy neha az egyszeru, kevesebbel megelegedo emberek boldogabbak.

Ettol fuggelenul te ne foglalkozz a 21 eves unokatesoddal, hanem foglalkozz a sajat terveid es eleted megvalositasaval. Minek neked megerosites itt, hogy te csinalod jol? Irigy vagy? Olyan mintha elitelned ot es lenezned, csak mert teged osszemernek vele.

Mondd ilyenkor kedvesen, hogy o igen milyen jo, hogy neki a gyerekvallaalas ilyen fontos mar most, orulsz hogy egeszseges gyereke van es megelnek. Ha rolad faggatnak es te miert nem, akkor meg mondd el, hogy neked is szerepel a gyerek a terveid kozott de te elobb dipomat akarsz egy kis karriert es utana babazni. Ha meg valakinek ez nem tetszik eleg annyit mondani "nem vagyunk egyformak". Es indg mosolyogj.

2018. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Azán ezek a 20 21 évesen szültek később a gyereken állnak bosszut h miatta toltak el a jövőt... Összevissza mozaikoznak,3 gyerek 3 pasitol,8 általános szint,majd mennek 40 évesen dizsibe v épp közmunkára gereblyézni nagy életcél..
2018. nov. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Miért kell jópofát vágni ehhez?

Mert egy civilizált ember azt vág, ha egy kisbaba megszületik.

"Gratulálok! Jó egészséget a babának és a mamának!"

Utána magadban azt gondolsz amit akarsz, de legalább nem néznek tuskónak.

Mindenki akkor szül amikor akar, a távoli unokatesód is és te is, ne akard a te skatulyádba kényszeríteni a világot!

2018. nov. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

Simán irigy vagy.

Neki már van, neked még nem biztos, hogy lesz.

Mire te rászánod magad, neki lesz egy kis kamaszodó gyereke, aki mellett még kandidátussá is képezheti magát, mert a nehezét már maga mögött hagyta és még javában fiatal.

Hogy a pasival együtt maradnak vagy sem, ki tudja? Ő már soha nem lesz egyedül.

2018. nov. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!