Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "ment el a kedvem" a...

Miért "ment el a kedvem" a gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék babát. De ma mikor láttam egy anyukát a kislányával (kb 4-5 éves volt) az jutott eszembe, hogy még egy csecsemővel tudnék boldogulni, de már egy nagyobbacska gyerkőccel lehet nem tudnék bánni. Illetve nem tudok magamnak elképzelni egy ekkora gyereket.

Ebből látszik, hogy még nem vagyok elég érett? Amúgy 21 éves vagyok, 22 leszek lassan.


2010. jún. 24. 22:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Jesszus, nem életvezetési tanácsot kért, hadd döntse már el maga, mit kezd az életével...
2010. jún. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Sajnos az van hogy a legtöbb felnőtt kisbabát akar és amint nem olyan édes, ártatlan, "gondtalan" akkor már nem is olyan jó. Lásd a kisbaba az csoda, a ki szerelme mindenkinek, ha meg nagyobb lesz akkor úgy bánnak vele mint a kutyával, teljesen elfeletkeznek róle, csak egy gyerek lesz akinek kuss a neve. És ez nem ritka, csak a szülők inkább homokba dugják a fejüket.
2010. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek mindenek csak nem szülők(!!),akik úgy bánnak a gyerekükkel ha már nagyok mint a kutyával...,de sajnos tényleg van rá példa:(
2010. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
22:38 fura én, én pont azt várom, hogy a gyerekem nagyobbacska legyen, hogy már legyen személyisége és lehessen vele beszélgetni. előtte inkább olyan mint egy kis háziállat, aranyos meg minden, lehet szeretgetni, gondoskodni róla, de nem olyan érdekes számomra, mint egy nagyobbacsak gyerek, aki gondolkodik, véleményt formál, jobban ki tudja fejezni az érzéseit stb.
2010. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kedves leellős pfff



Diplomám nincs még, de szakmám van, és nyelvvizsgám is. (Egyébként ezért nem vállalunk még egy pár évig gyereket mert tanulok még)


"Nézd meg hány ilyen aluliskolázott gyerekes család küzködik. Vagy esetleg jól megy amíg nyomják a szülők a zsét, de elég xar dolog ám függeni valakitől, aztán ilyenkor vannak az anyós meg após történetek.."


Mi az, hogy hány ILYEN aluliskolázott? Honnan veszed, hogy aluliskolázottak vagyunk? Képzeld el, hogy sajnos a szüleim révén örököltem egy házat, abban élünk, tehát azzal nincs gond, hogy apóséknál kelljen laknunk.

2010. jún. 24. 22:42
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ott rontják el az emberek, hogy "babát" szeretnének, nem "embert". A "baba" egy-másfél éves koráig "baba", aztán "gyerek" lesz belőle. Azért gyereket vállalni, mert "olyan édes a barátnőm babája", nem vall túl felnőttes gondolkodásra.
2010. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A kérdező nem az anyagiakkal kapcsolatos aggállyainak adott hangot, hanem a gyereknevelési képességeinek.

És előttem nagyon jól leírták. Nem rögtön egy 4-5 éves kisgyereket fogsz szülni hanem egy kisbabát, akivel-ahogy leírtad, tudnál bánni, és ahogy ő is nő, te is megtanulod, hogy mit is kell tenni. De ha még nem vagy eléggé biztos, akkor talán várni kéne egy picit, de ezt a párodnak és főként neked kell eldönteni.

Sok boldogságot kívánok!

2010. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

21 évesen se biztos megélhetésed, se szakmád, végzettséged.

Igenis okos vagy ha ilyen körülmények közé nem akkarsz gyereket.

2010. jún. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
85%

:)

Láttál már olyat, hogy egy any jól elvolt a csecsemőjével, majd 4-5 évesen le kellett adnia alelencbe, mert nem tudta, mit kell csinálni ?:)

Még acica is tudja, hogy nevelje fel a kölykét!

:))

Nem kell kész anyának lenned ahhoz, hogy teherbe ess :)

Már az a kilenc hónap viselősség is sokat fog változtatni rajtad. Egy év múlva, mire megszületne, elég ha egy egynapos csecsemővel elbírsz. Majd a kisgyerek kineveli magának a neki való szülőket! Többet tudnak ezek a töpörtyűk, mint hinnéd!

Mire a gyermek 5 éves lesz, te legalább 27 éves leszel, vagy több, akkor is, ha azonnal ráállnátok a doldogra. Addigra érett, felelős anya leszel , mert együtt nőttök a gyermek(ek)kel. Nem kell készen álnod. Mégis, mitől lennél kész anya, ha nincs gyereked?


Most az a lényeg, hoyg alaposan válaszd meg, ki az, akinek szülni akarsz? Kit akarsz többszörösen reprodukálni? Ki az , aki végig jó társad lesz a gyermekek felnevelésében, és jó apa a gyerekeidnek? Mert ezt már később nem lehet módosítani. Ha megvan az ideális apajelölt, akkor szerintem épp ideje szülővé válnotok.

Szép gondolat vaárni 30-ig, de semmi biztosíték, hogy akkor alkalmasabb anya leszel. Lehet, hogy csak merevebb leszel, vagy aggódósabb. És a fogamzóképesség 30 körül már erősen csökken. Lehet, hogy ha valaki annyit vár, akkor meg már nehezen jön a baba.

Ha megvan minden, de legfőképp a párod az ideális apajelölt, és ő is szeretné, akkor semmi okotok nincs tovább várni a gyermekvállalással. Ez, hogy ilyesmin aggódsz, ez is azt mutatja, hogy jó anya szeretnél lenni.

Sokszor pedig még az is az lesz, aki csak úgy kipotyogtatja agyerekeit, terv nélkül.

2010. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
08.25! Ez olyan szép :) :) Teljesen egyetértek!
2010. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!