Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt hogy a...

Miért mondják azt hogy a házaság rossz?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

mert a házasság az két s-sel van

és a hogy elé vessző kell

2010. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mégis mit mondjon az ember ha mindenhol ezt látja? Sehol egy boldog, normális pár... Egyszer sem voltam még házas, mégis csak ezt látom. Egy tökéletes párt ismerek a környékemen, azok is élettársak.
2010. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nincs különbség szerintem ilyen szemponttból a házasság, és az együttélés között. Az együttélés során is ellustulnak az emberek. Együttélésnél is simán "beleülnek" abba, hogy a másik már meg van stb. CSak az egyiket így hívjuk, a másikat meg úgy. Mind a kettőnél ugyanúgy bekövetkeznek a negatív dolgok, ahogy a pozitívak is.
2010. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mert könnyebb ezt mondani,mint azt,hogy"elrontottam a házasságomat"
2010. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert a média, a sztárvilág, stb. a "szabad ember" eszményét isteníti. Ez persze sok fiatalnak bejön, mert akkor nem kell kompromisszum, alkalmazkodás, megértés, hanem ha nem tetszik, akkor lelépnek.

Ez így könnyű. Egy házasságban is lehet szabad az ember, csak azért meg kell "dolgozni", vagyis kevésbé kell önzőnek lenni, meg kell osztozni, a jövőre is kell gondolni, stb. Ez persze sok fiatalnak nem tetszik.

Azonban a gyerekeknek CSAK a biztos családi háttér ad alapot arra, hogy belőlük is értékes ember legyen.

2010. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"A klasszikus házasság a romantika halála.


Amikor nem alhatsz külön ágyban.

Amikor te tv-znél de a másik olvasna.

Amikor egymásra vártok ha felsír a gyerek.

Amikor egyik ki akarja sajátítani a másikat, vagy a másik az egyiket.

Amikor a másik szexelni akar de te nem.

Nameg a tipikus férj és feleség szerepjáték a külvilágnak akkor is ha éppen valamin össze vagytok balhézva..



Szerintem elmebeteg találmány, bár még sosem voltam házas."


Te nem gondoltál arra, hogy ezek a gondok egy élettársi kapcsolatban ugyanúgy megvannak?

A házasság aszerint rossz, aki képtelen együtt élni valakivel, nem akarja senki elvenni vagy tönkretette a sajátját. Irigységből mondják, nem kell velük foglalkozni.

2010. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!